Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rachel Reeves unieważnia „śmieszny” zakaz torysów dotyczący lądowych farm wiatrowych

Rachel Reeves unieważnia „śmieszny” zakaz torysów dotyczący lądowych farm wiatrowych

Prawdziwe wsparcie
Niezależne dziennikarstwo

Naszą misją jest dostarczanie bezstronnych, opartych na faktach raportów, które pociągają za sobą odpowiedzialność i ujawniają prawdę.

Niezależnie od tego, czy jest to 5, czy 50 dolarów, liczy się każdy wkład.

Wesprzyj nas, abyśmy mogli prowadzić dziennikarstwo bez planu.

Rachel Reeves odrzuciła „absurdalny” zakaz nałożony przez konserwatystów na lądowe farmy wiatrowe w celu ożywienia gospodarki, twierdząc, że dziedzictwo gospodarcze nowego laburzystowskiego rządu jest najgorsze od drugiej wojny światowej.

Kanclerz nakazał urzędnikom przygotowanie dokumentacji dotyczącej stanu gospodarki po 14 latach rządów konserwatystów.

W przemówieniu w Ministerstwie Skarbu stwierdziła, że ​​wielokrotnie ostrzegała przed fatalnym stanem finansów publicznych podczas wyborów powszechnych, a „to, co widziałam w ciągu ostatnich 72 godzin, tylko to potwierdza”.

„Nasza gospodarka została opóźniona z powodu odroczonych i spóźnionych decyzji… Własny interes polityczny został przedłożony ponad interes narodowy” – stwierdziła.

Pani Reeves zauważyła również:

  • Pracownicy sektora publicznego stoją przed „trudnymi wyborami” dotyczącymi wynagrodzenia
  • Jest gotowa znieść „krótkoterminowy ból polityczny”, aby naprawić finanse publiczne Wielkiej Brytanii
  • Cele budownictwa mieszkaniowego obejmą budowę niektórych obszarów „Zielonego Pasa”, a jego granice zostaną poddane przeglądowi
  • Samorządy otrzymają nowo przywrócone obowiązkowe cele w ramach wysiłków na rzecz budowy 1,5 miliona domów
  • Partia Pracy nie wykorzysta swojej zdecydowanej większości do wycofania się ze swoich obietnic podatkowych.
  • Nowa analiza Departamentu Skarbu pokazuje, że gospodarka byłaby o 140 miliardów funtów większa, gdyby rosła w tempie OECD od 2010 roku.

Dodała, że ​​Partia Pracy rozważy również, czy lądową energię wiatrową należy zaliczyć do infrastruktury o znaczeniu krajowym – co pozwoliłoby dużym gospodarstwom szybciej uzyskać zgodę na planowanie.

Od czasu wprowadzenia ograniczeń przez rząd Davida Camerona w 2015 r. zbudowano zaledwie kilka lądowych farm wiatrowych
Od czasu wprowadzenia ograniczeń przez rząd Davida Camerona w 2015 r. zbudowano zaledwie kilka lądowych farm wiatrowych (Archiwum Autonomii Palestyńskiej)

„Nie ma wątpliwości, że na nowo odbudujemy Wielką Brytanię. Sprawimy, że brytyjska gospodarka znów będzie rosła” – obiecała kanclerz, dodając: „Od dzisiaj zakończymy absurdalny zakaz dotyczący nowej lądowej energetyki wiatrowej w Anglii”.

READ  Polski Dom Narodowy w Hartford walczy o obsadzenie stanowisk i rekrutację wolontariuszy

Dodała: „Musimy zdać sobie sprawę, że kompromisy są zawsze obecne. Jakikolwiek rozwój może mieć konsekwencje dla środowiska, wywierać presję na usługi i wzbudzać głosy lokalnego sprzeciwu, ale nie poddamy się status quo, które zawsze będzie reakcją na obecność kompromisów. mówiąc „nie”.

Krok ten został pozytywnie przyjęty przez sektor energetyczny i działaczy na rzecz ochrony środowiska.

Zgodnie z wcześniejszymi przepisami lądową energię wiatrową traktowano odmiennie niż inne inwestycje, co skutecznie wstrzymywało projekty w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń.

Partia Pracy oświadczyła, że ​​jeśli dojdzie do władzy, zniesie zakaz w ciągu kilku tygodni.

Kanclerz Rachel Reeves ogłosiła to podczas przemówienia, które wygłosiła w Ministerstwie Skarbu w Londynie przed publicznością złożoną ze starszych biznesmenów.
Kanclerz Rachel Reeves ogłosiła to podczas przemówienia, które wygłosiła w Ministerstwie Skarbu w Londynie przed publicznością złożoną ze starszych biznesmenów. (Jonathan Brady/PAWire)

Partia chce podwoić moce wiatrowe na lądzie w ramach planów przejścia na czystszą energię do 2030 roku.

Zdaniem ekspertów jest to jedna z najtańszych form nowej energii, która może zmniejszyć zależność od drogiego gazu i pomóc w ograniczeniu emisji klimatycznych.

Dyrektor naczelna Energy UK, Emma Pinchbeck, powiedziała: „Wspaniale jest widzieć, że nowy rząd traktuje priorytetowo reformy planowania jako kluczowy czynnik umożliwiający wzrost gospodarczy i zwiększanie naszego bezpieczeństwa energetycznego.

„Odblokowanie systemu planowania, usunięcie de facto zakazu podwajania mocy wiatrowej na lądzie i zapewnienie odpowiednich zasobów organom odpowiedzialnym za planowanie to kluczowe kroki, o które branża od dawna zabiegała” – stwierdziła.

Ostrzegła jednak, że poprzednie zakazy znacznie ograniczyły liczbę nowych inwestycji.

Dyrektor naczelny organizacji branżowej RenewableUK Dan McGrail powiedział, że zniesienie zakazu było „już spóźnione i cieszymy się, że Partia Pracy uczyniła to jednym ze swoich głównych priorytetów u władzy”.

„To pokazuje, że nowy rząd jest zdeterminowany, aby szybko usunąć niektóre z długotrwałych barier, które powstrzymują Wielką Brytanię przed rozwojem nowej, niezbędnej infrastruktury czystej energii”.

Powiedział, że poparcie społeczne dla lądowej energetyki wiatrowej jest „bardzo wysokie” – w oficjalnych sondażach 78% popiera tę technologię.

READ  Sędzia po stronie Florydy mówi, że CDC nie może egzekwować zasad Covid dla statków wycieczkowych | Floryda

Dodał, że nowoczesne turbiny są wydajniejsze i mocniejsze niż stare farmy wiatrowe.

Alethea Warrington, główna działaczka charytatywnej organizacji klimatycznej Could, określiła to ogłoszenie jako „naprawdę pozytywny krok naprzód dla naszego klimatu, naszej gospodarki i naszych rachunków za energię”.

„To rozsądny i praktyczny krok, który odzwierciedla silne poparcie brytyjskiego społeczeństwa dla lądowej energii wiatrowej, które obejmuje partie polityczne i wszystkie okręgi wyborcze”.

Mike Childs, dyrektor ds. nauki, polityki i badań w Friends of the Earth, powiedział, że chociaż znaczna część wyznaczonego pasa zieleni graniczącego z miastami i miasteczkami „nie jest do końca ostoją dzikiej przyrody”, służy on istotnemu celowi, jakim jest zapobieganie rozrostowi miast i zabudowie powinno być na nim „miejsce docelowe”.