Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moment, w którym pracownicy Tesco i ochroniarze próbują powstrzymać bezczelnych złodziei przed splądrowaniem sklepu

Moment, w którym pracownicy Tesco i ochroniarze próbują powstrzymać bezczelnych złodziei przed splądrowaniem sklepu

Napisane przez Matthew Coxa

11:27 09 lipca 2024, aktualizacja 12:42 09 lipca 2024

TO dramatyczny moment, w którym odważni pracownicy Tesco próbowali udaremnić dwóch złodziei kradnących wino i tytoń, zanim jeden z nich został potrącony przez samochód, gdy uciekał z miejsca zdarzenia.

Klientka ruchliwego londyńskiego supermarketu sfilmowała przerażający moment swoim telefonem komórkowym, podczas gdy jeden z dwóch złodziei był chwilowo uwięziony za szufladą z kasą.

Dwóch ubranych na czarno złodziei weszło za kasę i zaczęło ładować do toreb butelki z alkoholem i paczki tytoniu.

Jednemu udaje się bez trudu uciec, drugiego natomiast tymczasowo zatrzymują grupa klientów, pracownicy Tesco i pracownicy ochrony.

Kiedy próbował opuścić lokal, po tym jak kilka butelek wypadło ze środka i rozbiło się na ziemię, słychać było, jak jeden z klientów mówił: „Wezwij pogotowie, właśnie potrącił go samochód”.

Czy byłeś świadkiem kradzieży w pobliskim sklepie? Wyślij e-mail na adres [email protected]

To dramatyczny moment, w którym odważni pracownicy Tesco próbowali udaremnić dwóch oszustów (na zdjęciu) kradnących wino i tytoń, zanim jeden z nich został potrącony przez samochód, gdy uciekał ze sklepu w Wanstead w Londynie
Choć jeden ze złodziei z wielkim trudem uciekł z miejsca zdarzenia, drugi (po prawej) szarpał się z drzwiami, po czym ukradł pracownikowi torbę zawierającą napoje alkoholowe (po lewej). Po jego wyjściu można było usłyszeć, jak klient mówił: „Zadzwoń po pogotowie, właśnie został potrącony przez samochód”.
Grupa klientów, z których jeden siłą zamykał drzwi, a pracownicy i ochrona próbowali złapać złodzieja w sklepie, jednak ostatecznie udało mu się uciec.

Dwuminutowe wideo zaczyna się od głosów wzywających ludzi do „wyjścia”.„Idź, idź” i „Zadzwoń na policję”.

Na nagraniu widać obszar za pudełkiem, gdzie widać dwóch złodziei wkładających alkohol do torebek.

Pierwszemu złodziejowi udaje się bez przeszkód opuścić sklep Express przy Wanstead High Street, ale widać jego wspólnika usiłującego wydostać się zza szuflady z kasą, gdy odważny klient chwyta drzwi i zamyka je.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Na drugim końcu szuflady na gotówkę pracownik próbował zablokować wejście do środka stosem pudeł z produktami, ale złodziejowi udało się dostać do środka – w tym czasie ochroniarz zamknął automatyczne drzwi sklepu.

Złodziej próbował otworzyć torbę siłą, jednak w trakcie tej czynności jednemu z pracowników udało się mu ją wyrwać podczas szarpaniny z ochroniarzem.

READ  Token Audiusa rośnie o 65% w 2 dni – jakie są kolejne główne cele?

Słychać odgłosy butelek uderzających o ziemię, gdy uciekinier traci przyczepność, ale udaje mu się otworzyć drzwi, po czym podnosi torbę z ziemi i ucieka.

Gdy klient filmujący zdarzenie opuszcza sklep, słychać innego klienta, który twierdzi, że złodziej został potrącony przez samochód, i zachęca kogoś do wezwania karetki.

Jednak gdy materiał filmowy przesuwa się na zewnątrz, nie ma śladu oszusta, a w oddali widać nawet dwie osoby uciekające.

Londyńskie pogotowie ratunkowe nie odnotowało wysłania zespołu na miejsce w niedzielę, kiedy doszło do wypadku.

Po opublikowaniu klipu w Internecie widzowie skomentowali: „Dobra robota, pracownicy Tesco…

„Ochroniarz wykonał niesamowitą robotę…”

„Bezpieczeństwo naprawdę udowadnia swoją wartość” [sic] On zasługuje…

„Praca w handlu detalicznym nie jest dla słabych”..’

Kiedy materiał filmowy przesuwa się na zewnątrz, nie ma śladu oszusta, dopóki nie widać dwóch uciekających osób. Sfilmowano ochroniarza i członka personelu, którzy badali następstwa
W zeszłym roku liczba przestępstw związanych z kradzieżami w sklepach osiągnęła rekordową liczbę 430 104, a skargi wskazywały, że przestępstwo zostało skutecznie „zdekryminalizowane”

O komentarz poproszono także Metropolitan Police i Tesco.

Następuje po tym, jak w zeszłym roku liczba przestępstw związanych z kradzieżami w sklepach osiągnęła rekordowy poziom, po czym pojawiły się skargi stwierdzające, że przestępstwo to zostało skutecznie „zdekryminalizowane”.

Policja odnotowała łącznie 430 104 przestępstwa w roku poprzedzającym grudzień 2023 r., co stanowi wzrost o ponad jedną trzecią (37%) w porównaniu z 315 040 przestępstwami w poprzednich 12 miesiącach.

Według Urzędu Statystyk Krajowych liczba ta jest najwyższa od rozpoczęcia gromadzenia bieżących danych w roku kończącym się w marcu 2003 r.

Właściciele sklepów detalicznych oskarżają ministrów o umożliwienie skutecznej dekryminalizacji kradzieży w sklepach, przy czym wiele funkcjonariuszy policji nie uczestniczy w większości raportów i nie gromadzi przy tym żadnych dowodów.