Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda X Games, Nitro Circus, umiera w wieku 27 lat

Zawodnik motocrossu freestyle Jayden Archer, pierwszy zawodnik, który podczas zawodów wykonał potrójny backflip, zmarł podczas uprawiania tego sportu w Melbourne. Miał 27 lat.

Do zdarzenia doszło w środę, ale nie podano żadnych szczegółów. Policja Wiktorii oświadczyła w czwartek, że nie będzie komentować żadnych osób ani incydentów ze względu na obawy dotyczące prywatności.

Archer jest członkiem załogi Nitro Circus od ponad dekady. Grupa potwierdziła jego śmierć w poście na Instagramie.

„Jayo był uosobieniem pasji, ciężkiej pracy i determinacji” – powiedział Nitro Circus. „Wyniósł wszystko, co było możliwe na motocyklu terenowym, na wyżyny nigdy wcześniej nie widziane. Jego pozytywny wpływ na otaczających go ludzi. Przede wszystkim był wspaniałym człowiekiem i przyjacielem nas wszystkich. Kochamy cię, kolego. Jedź w pokoju”.

Australijskie media podały, że Archer, dwukrotny medalista X Games, planował jeszcze w tym roku spróbować pierwszego na świecie backquad flipa.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią Gaio Archera, nasze myśli i modlitwy kierują się do jego rodziców i narzeczonej” – powiedział w oświadczeniu dla ESPN Scott Guglielmino, tymczasowy dyrektor operacyjny X Games.

„Rodzinie X Games będzie brakować Gayo, jednego z najbardziej zaangażowanych i charyzmatycznych kierowców FMX”.

Archer, jeden z zaledwie trzech zawodników, którzy kiedykolwiek wykonali potrójny salto w tył na motocyklu terenowym, został pierwszym zawodnikiem, który wykonał ten trik podczas zawodów w listopadzie 2022 r. podczas World Nitro Games w Brisbane w Australii.

READ  Rugby: Były czarny Charles Boutau znajduje się na szczycie bogatej listy rugby