Gwiazda NBA została odesłana do domu po uderzeniu pięścią w kolegę z drużyny w trakcie meczu

Środkowy Minnesota Timberwolves Rudy Gobert został odesłany do domu po tym, jak uderzył pięścią kolegę z drużyny Kyle’a Andersona podczas kłótni o czyszczenie ławki w drugiej kwarcie dzisiejszego ranka przeciwko New Orleans.

Joubert podniósł rękę w kierunku Andersona i zdawał się uderzać go dłonią w klatkę piersiową, gdy drużyna skuliła się w przerwie. Trenerzy i zawodnicy rozdzielili ich i Joubert został odprowadzony do szatni.

Anderson powiedział później: „Myślę, że nerwy po prostu wybuchły. To wszystko”.

Anderson powiedział, że nie sądzi, by ta dwójka miała problem z pójściem do przodu.

„Chcemy wygrywać mecze. Tak właśnie jest. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś mnie atakuje” – powiedział.

Prezes Basketball Operations Tim Connelly wydał oświadczenie potwierdzające, że Timberwolves postanowili odesłać Goberta do domu po przegranej drugiej kwarcie.

„Jego zachowanie poza ławką było nie do zaakceptowania, a my poradzimy sobie z sytuacją wewnętrznie” – powiedział Connelly, którego pierwszym dużym posunięciem zeszłego lata było przejęcie Goberta z Utah w przebojowym handlu.

Wilki pokonały Pelicans 113-108, zajmując ósme miejsce w Konferencji Zachodniej i remisując o mistrzostwo z Los Angeles Lakers, wyprzedzając w tabeli Nowy Orlean. Byli skazani na przegraną, a dolne rozstawienie z martwą pierwszą połową.

Po tym, jak Anthony Edwards zdecydował się na 3-i-out krok do tyłu, który nie powiódł się, Pelicans ścigali się w drugą stronę, by zdobyć wsad Brandona Ingrama na prowadzenie 48-36, co doprowadziło do strajku trenera Wilków Chrisa Fincha z 4:23 przed końcem przed połową. .

Anderson, ognisty, ale szanowany kapitan, który dał Wilkom ogromny impuls dzięki swojej wszechstronności i doświadczeniu w swoim pierwszym sezonie w drużynie, wdał się w gorącą dyskusję z Joubertem na temat jednej z kilku sekwencji, które do tej pory poszły nie tak.

Następnie Joubert zakończył kłótnię, podnosząc rękę, by uderzyć Andersona, zanim obaj rozdzielili się, a Joubert wrócił do szatni.

READ  Australijski zarzut nieprzyzwoitej napaści na funkcjonariusza nowozelandzkiej policji został wycofany

Wilki ogłosiły w przerwie, że Joubert i obrońca Jaden McDaniels nie zagrają do końca. Okazało się, że McDaniels z frustracji w pierwszej kwarcie uderzył ręką w ścianę w tunelu prowadzącym do szatni i nie wrócił.