Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa blockchain Ethereum, aby naprawić „ogromny” |  Wiadomości kryptograficzne

Grupa blockchain Ethereum, aby naprawić „ogromny” | Wiadomości kryptograficzne

Eksperci od kryptowalut twierdzą, że zmiana, oczekiwana od wtorku do czwartku, zmniejszy zużycie energii o ponad 99 procent.

Armia programistów rozsianych po całym świecie ma zamiar spróbować jednej z największych aktualizacji oprogramowania, jakie sektor krypto widział w tym tygodniu, aby zmniejszyć nieprzyjazne zużycie energii.

Deweloperzy spędzili lata pracując nad bardziej energooszczędną wersją blockchaina Ethereum, cyfrowej księgi, która stanowi podstawę ekosystemu kryptowalut o wartości miliardów dolarów, tokenów cyfrowych (NFT), gier i aplikacji.

Ethereum, drugi co do ważności blockchain po Bitcoinie, co roku płonie z większą mocą niż Nowa Zelandia.

Eksperci twierdzą, że zmiana, oczekiwana od wtorku do czwartku, zmniejszy zużycie energii o ponad 99%.

Entuzjaści mają nadzieję, że bardziej ekologiczne Ethereum pobudzi jego szersze zastosowanie, szczególnie jako sposób na umożliwienie bankom automatyzacji transakcji i innych procesów.

Ale jak dotąd technologia była w dużej mierze wykorzystywana do tworzenia spekulacyjnych produktów finansowych.

ING Bank powiedział w niedawnej notatce, że zmiana może pomóc Ethereum uzyskać akceptację wśród decydentów i regulatorów. „To z kolei może zwiększyć chęć tradycyjnych instytucji finansowych do rozwijania usług opartych na Ethereum” – powiedział bank. –

„Edukator technologii”

Konwersja, zwana „scalaniem”, zmieni sposób rejestrowania transakcji.

Obecnie tak zwani kryptokopacze używają energochłonnych komputerów do rozwiązywania zagadek, które nagradzają ich nowymi monetami, czyli systemu znanego jako Proof of Work.

Nowy system pozbędzie się tych górników i ich stosów komputerów z dnia na dzień.

Zamiast tego „weryfikatorzy” będą musieli umieścić 32 Ether (o wartości 55 000 USD), kryptowalutę Ethereum, aby uczestniczyć w nowym systemie „Proof of Stake”, w którym zdobywają nagrody za swoją pracę.

Ale proces fuzji będzie ryzykowny.

Blockchain Consensys opisał ją jako „ogromny kamień milowy w technologii” i największą aktualizację Ethereum od czasu jej uruchomienia w 2015 roku. Krytycy kwestionowali, czy ta aktualizacja zakończy się bez incydentów, biorąc pod uwagę historię niestabilności sektora.

READ  Lotnisko Gatwick: Pełna lista odwołanych lotów, w tym EasyJet, Wizz Air, British Airways i Vueling w Gatwick w sobotę 11 czerwca i niedzielę 12 czerwca

Ethereum zostało zawieszone na trzy godziny w maju, kiedy nowy projekt NFT wywołał wzrost liczby kupujących, który przytłoczył sieć. Kilka giełd i firm kryptograficznych powiedziało, że wstrzymają transakcje podczas procesu fuzji.

Zdecentralizowany i złożony

Aktualizacja stoi również w obliczu potencjalnego buntu firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut, których działalność będzie poważnie ucierpiała.

Mogą próbować przejąć kontrolę nad procesem lub stworzyć „fork”, który jest zasadniczo mniejszym blockchainem, który będzie kontynuowany ze starym mechanizmem.

Nawet jeśli „fuzja” się powiedzie, Ethereum nadal będzie musiało zmierzyć się z poważnymi przeszkodami, zanim będzie mogło zostać przyjęte na większą skalę. Na przykład jest drogi w użyciu, a aktualizacja nie zmniejszy opłaty.

Szerszy sektor kryptograficzny cierpi z powodu ekstremalnej zmienności cen, luk w zabezpieczeniach i wielu oszustw.

Prawnik ds. kryptografii CMS, Charles Kerrigan, powiedział, że Ethereum jest „zdecentralizowane i złożone” i nie zostało jeszcze wystarczająco przetestowane, aby rządy i banki mogły się do niego przyłączyć.

„Były pytania o to, jak łatwo jest obsługiwać aktualizacje tego rodzaju, które tradycyjni dostawcy oprogramowania dostarczają klientom” – powiedział. „Udana fuzja odpowie na te pytania”.