Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FIS sprzedaje większościowy pakiet udziałów w Worldpay grupie akwizycyjnej za 18,5 miliarda dolarów

FIS sprzedaje większościowy pakiet udziałów w Worldpay grupie akwizycyjnej za 18,5 miliarda dolarów

Uzyskaj bezpłatne aktualizacje Worldpay Inc

Amerykańska grupa technologii finansowych Fidelity National Information Services zgodziła się sprzedać większościowy pakiet udziałów w dziale płatności komercyjnych Worldpay firmie private equity GTCR, wyceniając firmę na maksymalnie 18,5 miliarda dolarów w ramach jednego z największych zbyć korporacyjnych w historii.

Pomagając rozwiązać problem przejęcia Worldpay przez FIS za ponad 30 miliardów dolarów w 2019 roku, GTCR sfinansuje swój zakup z finansowania dłużnego w wysokości ponad 8 miliardów dolarów, co jest największym tego rodzaju pakietem na zakup nowych funduszy private equity od czasu krachu na rynkach kapitałowych wiosną 2019 r. 2022. Kiedy Rezerwa Federalna zaczęła agresywnie podnosić stopy procentowe.

Financial Times poinformował w zeszłym tygodniu, że FIS prowadzi rozmowy z GTCR i Advent International w sprawie sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Worldpay. GTCR ostatecznie wygrał aukcję, którą doradcy FIS — Goldman Sachs, JPMorgan i Centerview Partners — złożyli kilku dużym nabywcom, powiedziały dwie osoby zaznajomione ze sprawą.

FIS otrzyma wpływy netto w wysokości 11,7 miliarda dolarów i zachowa 45 procent udziałów w Worldpay, co oznacza zmianę strategii po tym, jak w lutym poinformował inwestorów, że planuje rozdzielić jednostkę między akcjonariuszy. Firma z Florydy powiedziała w czwartek, że planuje wykorzystać gotówkę na spłatę zadłużenia i sfinansowanie wykupu akcji.

Według osób znających sprawę GTCR z Chicago zainwestuje ponad 5 miliardów dolarów w akcje Worldpay, przy czym 45-procentowy udział FIS wyceniany jest na około 4,5 miliarda dolarów.

Firma private equity sfinansuje swój zakup z długu w wysokości 8,4 miliarda dolarów zaciągniętego przez grupę pożyczkodawców, na czele z Goldmanem i JPMorganem, powiedziały osoby zaznajomione ze sprawą. W finansowanie zaangażowane są również Citigroup, Wells Fargo, UBS i Deutsche Bank.

READ  Strajk w londyńskim metrze: osoby dojeżdżające do pracy stają w obliczu chaosu, gdy maszyniści głosują za wycofaniem się

Stanowi to potencjalny zwrot ze strony pożyczkodawców w celu sfinansowania dużych zakupów private equity. Wiele banków w większości sprzeciwiało się przejęciom finansowym po kilku „wstrzymanych transakcjach”, ponieważ walczyły o przeniesienie długu na inwestorów zewnętrznych.

GTCR wycenia Worldpay na 9,8-krotność przewidywanej skorygowanej EBITDA na rok fiskalny 2023 przy wcześniejszej wycenie 17,5 mld USD. Wycena może sięgać nawet 18,5 miliarda dolarów w oparciu o wpływy, jakie firma uzyska z transakcji. Spółka jako znaczący akcjonariusz mniejszościowy skorzysta również na ewentualnym przyszłym wzroście wartości Worldpay.

Akcje FIS zamknęły się w czwartek w Nowym Jorku o 1,2 procent w wyniku wyprzedaży na szerokim rynku, ale w poniedziałek wzrosły o 6 procent po wstępnym raporcie Financial Times.

„Ta transakcja pozwala FIS częściowo spieniężyć naszą działalność Commercial Solutions po atrakcyjnej wycenie i zapewnia pewność wszystkim zainteresowanym stronom” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor generalna Stephanie Ferris.

GTCR od dawna jest inwestorem w sektorze płatności, sprzedając nawet firmę Worldpay za ponad 1 miliard dolarów w 2010 roku. Czwartkowe przejęcie jest największym w historii firmy, podają źródła zaznajomione ze sprawą.

Colin Roche, współzarządzający GTCR, powiedział w oświadczeniu, że firma ma „ogromne zaufanie do możliwości długoterminowego, zrównoważonego wzrostu w Worldpay”.

Worldpay nie jest obcy własnościom private equity, które zostały przejęte przez Advent i Bain Capital w 2010 roku od Royal Bank of Scotland za 3 miliardy dolarów w ramach pomocy finansowej brytyjskiego pożyczkodawcy.

Firmy wprowadziły firmę na Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych w 2015 roku, zarabiając przy tym miliardy. Vantiv, wydzielony przez Advent z piątego banku regionalnego w USA, połączył się z Worldpay dwa lata później w ramach umowy, która następnie wyceniła połączony podmiot na ponad 22 miliardy funtów.

FIS kupił Worldpay w 2019 r., gdy fala konsolidacji uderzyła w branżę płatności i starała się rozszerzyć swoją obecność w branży płatności.

READ  Marks and Spencer foodhall otworzy się w New Milton w kwietniu

Jednak FIS walczył o połączenie obu firm, aw ubiegłym roku znalazł się pod presją aktywistów, takich jak DE Shaw, aby zrewidować swoją strategię.

Większość zobowiązań kapitałowych GTCR będzie pochodzić z dwóch funduszy, jak podało źródło zaznajomione z tą sprawą, i zostanie równo podzielona między Fundusz XIII o wartości 7,9 mld USD, który został pozyskany w 2020 r., oraz Fundusz XIV o wartości 11,5 mld USD, który został zamknięty w 2020 r. Móc. . Główni inwestorzy GTCR będą również bezpośrednio inwestować w transakcję Worldpay jako współinwestorzy.