Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściciel British Gas chce maksymalnych okazyjnych zysków na rachunkach za energię

Właściciel British Gas chce maksymalnych okazyjnych zysków na rachunkach za energię

Centrica planuje dobrowolnie ograniczyć swoje zyski w porozumieniu z rządem Liz Truss, aby pomóc w obniżeniu rachunków za energię Brytyjczyków podczas kryzysu kosztów utrzymania.

Właścicielowi British Gas zależy na podpisaniu planu nowych długoterminowych kontraktów na produkcję energii elektrycznej, co oznacza akceptację niższych zysków w krótkim terminie.

Partia Pracy i Liberalni Demokraci oskarżyli Truss o współpracę z gigantami energetycznymi po tym, jak odmówiła niespodziewanego nowego podatku od zysków w ramach jej planu zamrożenia rachunków na 2500 funtów na dwa lata.

Ale częścią planu nowego premiera jest nakłonienie wytwórców energii, takich jak Centrica, do zrezygnowania z powiązania cen energii elektrycznej – sprzedawanej dostawcom – z rosnącymi hurtowymi cenami gazu.

Dyrektor generalny Centrica, Chris O’Shea, powiedział, że chce być pierwszą firmą, która podpisze nową umowę cenową, mówiąc, że trwają rozmowy z brytyjskimi urzędnikami rządowymi.

„Jesteśmy w tym biznesie na dłuższą metę. Nie jesteśmy w tym biznesie, aby zmaksymalizować nasze zyski w tym roku” – powiedział O’Shea. Stróż.

Prezes Centrica dodał: „Oczywiste jest, że pracujemy w tym obszarze, aby tworzyć wartość dla wszystkich naszych udziałowców, klientów i kraju [and] rówieśnicy. Ale nie chodzi o podwojenie tegorocznych zarobków; Chodzi o uzyskanie długoterminowego zrównoważonego biznesu”.

Obecna struktura systemu powoduje, że cała energia elektryczna jest ściśle powiązana z ceną gazu, która wzrosła od rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym.

Brytyjskie Centrum Badań nad Energią po raz pierwszy zasugerowało, że elektrownie jądrowe i wytwórcy energii odnawialnej mogliby podpisać „kontrakty różnicowe” (CfD) na sprzedaż energii elektrycznej po niższych cenach, w zamian za stałe ceny w długim okresie.

Energy UK – organizacja reprezentująca wielu największych gigantów w tym sektorze – jest teraz zainteresowana tym pomysłem i szacuje, że może co roku obniżyć rachunki za energię w domu i firmie o 18 miliardów funtów.

READ  Zmiany klimatu: emisje energii elektrycznej z paliw kopalnych będą spadać – raport

Ale plan został skrytykowany. Fundacja Resolution Research stwierdziła, że ​​istnieje ryzyko, że ogromne zyski generatorów energii zostaną opóźnione, ale zamknięte.

Praca przedstawia ten sam punkt. Sekretarz ds. klimatu Shadow Ed Miliband powiedział, że długoterminowe kontrakty będą generować zyski tylko dla firm elektrycznych w nadchodzących latach, ostrzegając, że doprowadzą one do wyższych rachunków od gospodarstw domowych niż to konieczne w przyszłości.

„To, co powiedziała brytyjska firma energetyczna, to to, że zaakceptujemy teraz nieco niższe ceny, abyśmy mogli uzyskać znacznie wyższe ceny w ciągu najbliższych 15 lat” – powiedział w czwartek. „To byłaby straszna umowa dla Brytyjczyków, straszna umowa dla płatników rachunków”.

Dyrektor generalny Centrica powiedział, że w najlepszym interesie firmy jest pomoc w obniżeniu rachunków już teraz. „Zasilamy ponad osiem milionów domów i firm w Wielkiej Brytanii – jeśli nie stać ich na energię, nie będziemy mieli zrównoważonego biznesu” – powiedział O’Shea.

Pani Truss ogłosiła gwarancję ceny energii na kilka godzin przed śmiercią królowej w czwartek. Oczekuje się, że zostanie zapłacona dużą kwotą pożyczki, więc wszystkie rachunki rodzinne ustaliłyby na 2500 funtów na dwa lata, podczas gdy firmy otrzymywałyby podobne wsparcie przez co najmniej sześć miesięcy.

Nr 10 powiedział, że nie wierzy, że okres żałoby będzie miał jakikolwiek wpływ na politykę, potwierdzając w piątek, że nie będzie prosić posłów o głosowanie nad stanem wyjątkowym.

Ministrowie dążą do podpisania standardowych umów z dostawcami energii w ciągu najbliższych dwóch tygodni, aby upewnić się, że są gotowi na wprowadzenie nowego pułapu cen jednostkowych od 1 października.

Doradca Quasi Quasiktóra nie określiła jeszcze, ile będzie kosztować rząd dotowania dostawców energii do dodatkowych kosztów hurtowych, nadal musi ustalić datę ujawnienia szczegółów swojego pakietu kryzysowego.

READ  Jak napięcia amerykańsko-chińskie zrujnowały imperium venture capital firmy Sequoia

Oczekiwano, że przybędzie 19 września. Ale 10-dniowe zawieszenie żałoby w Parlamencie może trwać niemal natychmiast, aż do przerwy w sezonie wyborczym – pozostawiając otwartą możliwość, że posłowie nie mogą wrócić do 17 października.