Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gospodarstwa domowe będą musiały racjonować gaz w obliczu zapowiedzi ostrej zimy

Gospodarstwa domowe będą musiały racjonować gaz w obliczu zapowiedzi ostrej zimy

Powiedziała, że ​​„nie można wykluczyć całkowitego wstrzymania dostaw z Rosji”, ponieważ Rosja uzbraja dostawy gazu, gdy nasila się wojna z Ukrainą.

Tymczasem konkurencja o dostawy LNG z całego świata prawdopodobnie będzie zacięta.

Twierdzi, że poziomy składowania w UE muszą być utrzymywane na poziomie co najmniej 33% pojemności do czasu ocieplenia, aby zapewnić „bezpieczną zimę”.

W zależności od dostępnego poziomu importu LNG, może to wymagać redukcji popytu nawet o 13%. Wiele z tego będzie pochodzić z odcięcia zużycia gazu w budynkach komercyjnych i elektrowniach.

Jednak MAE ostrzega również: „13-procentowe zmniejszenie zapotrzebowania będzie również wymagać oszczędności gazu w domach i wymagać odpowiedzialnego zachowania w zakresie zużycia energii elektrycznej i gazu.

„Nasza analiza wskazuje, że zmieniające się zachowanie może zmniejszyć zapotrzebowanie na gaz o 15 miliardów metrów sześciennych w sezonie grzewczym 2022/23, co odpowiada ponad 40% redukcji zapotrzebowania o 13%”.

Szacuje się, że zmniejszenie ogrzewania o jeden stopień Celsjusza może zmniejszyć zapotrzebowanie o około siedem miliardów metrów sześciennych.

Pojawia się, gdy Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ostrzegło przed wysoką presją nad Europą Zachodnią w listopadzie i grudniu, co oznacza okresy zimna i suszy, które zwiększą zapotrzebowanie na ciepło i zmniejszą produkcję z turbin wiatrowych i elektrowni wodnych.

„Jeśli mamy taki wzorzec, potrzeba dużo energii” – powiedziała Financial Times Florence Rapier, dyrektor generalna centrum.

W tym tygodniu National Grid opublikuje prognozy dotyczące dostaw gazu i energii elektrycznej tej zimy. Telegraf to ujawnił Krajowa sieć ściga się o dodatkowe rezerwy gazu wśród obaw może nie mieć dość Europy.

Tymczasem szkody Rurociągi Nord Stream 1 zostały zbudowane do transportu gazu z Rosji do Europyz powodu podejrzeń o wandalizm, zniweczyła nadzieję na powrót do pracy.

Keisuke Sadamori, dyrektor ds. rynków energii i bezpieczeństwa w Międzynarodowej Agencji Energetycznej, powiedział: „Inwazja Rosji na Ukrainę i ostre cięcia w dostawach gazu ziemnego do Europy powodują ogromne szkody dla konsumentów, przedsiębiorstw i całych gospodarek – nie tylko w Europie, ale także w gospodarki wschodzące i rozwijające się.

READ  Pasażerowie TUI Manchester International Airport wydali ostrzeżenie dotyczące jedzenia i napojów podczas swoich lotów

Perspektywy dla rynków gazu pozostają niejednoznaczne, nie tylko ze względu na lekkomyślne i nieprzewidywalne zachowanie Rosji, które zrujnowało jej reputację jako wiarygodnego dostawcy. Ale wszystko wskazuje na to, że rynki pozostaną bardzo napięte do 2023 roku.