Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OPEC + planuje ograniczyć produkcję ropy w celu wsparcia cen

OPEC + planuje ograniczyć produkcję ropy w celu wsparcia cen

Sojusz naftowy OPEC + planuje znaczną redukcję produkcji, aby wesprzeć spadające ceny, według osób bliskich dyskusji, ponieważ grupa przygotowuje się do osobistego spotkania po raz pierwszy od marca 2020 r.

Grupa naftowa, kierowana przez Arabię ​​Saudyjską i Rosję, ma na środowym spotkaniu omówić cięcia produkcji, które mogą wynieść ponad 1 mln baryłek dziennie. To największy odsetek od początku epidemii i stanowi ponad 1 procent światowych dostaw.

Posunięcie to grozi wzrostem cen ropy w czasie, gdy większość świata walczy o cięcie kosztów energii i może spowodować potencjalne zerwanie ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie prezydent Joe Biden próbuje obniżyć ceny paliw dla kierowców przed nadchodzącym kluczowym wybory śródokresowe. Miesiąc.

Dwie osoby poinformowane o myśleniu Arabii Saudyjskiej powiedziały jednak, że Arabia Saudyjska chce obniżyć produkcję w celu utrzymania cen, a tym samym może zachować pewne moce produkcyjne w rezerwie. Królestwo obawia się, że rosyjska produkcja może gwałtownie spaść jeszcze w tym roku, gdy zachodnie sankcje zaostrzą eksport ropy.

Mówi się również, że Rosja jest za cięciem, ponieważ odnotowała gwałtowny spadek przychodów z ropy w ostatnich miesiącach, ponieważ kupujący nałożyli duże rabaty na jej sprzedaż ropy po pełnej inwazji na Ukrainę. Ostatnia moc rubla zmniejsza również kwotę, jaką otrzymuje w lokalnej walucie za sprzedaż ropy naftowej wycenianej głównie w dolarach.

Międzynarodowy benchmark ropy naftowej Ropa Brent wzrosła o 3 procent po wiadomościach, że grupa wydobywcza rozważa ograniczenie dostaw do 87,67 USD za baryłkę. Kontrakt jest nadal znacznie poniżej szczytu powyżej 130 USD za baryłkę, która pojawiła się na początku tego roku po inwazji.

W ten weekend OPEC+ ogłosił, że przeniesie comiesięczne spotkanie, które odbywa się od początku pandemii, z internetu na pełne spotkanie w siedzibie grupy w Wiedniu, co zwiększa poczucie, że omawiana będzie fundamentalna zmiana polityki.

READ  Jak plany zaangażowania odnoszą się do europejskich fuzji i przejęć technologii oraz braku umiejętności cyfrowych?

Osoby bliskie rozmów powiedziały, że cięcia mogą wynieść od 500 000 baryłek dziennie do 1 miliona baryłek dziennie dla całej grupy, ale Arabia Saudyjska może dokonać dodatkowego jednostronnego cięcia produkcji.

Amrita Sen z Energy Aspects powiedział, że grupa jest szczególnie zaniepokojona ryzykiem globalnego spowolnienia i wpływem na wzrost konsumpcji na rynkach wschodzących, więc „rozważała znaczne cięcia, aby zapobiec ewentualnej reakcji popytu”.

Po zmniejszeniu produkcji w kwietniu 2020 r., gdy popyt na ropę załamał się podczas pandemii, grupa spędziła większość ostatnich dwóch lat stale dodając beczki na rynek.

Biden stóp Kontrowersyjna wizyta Do Arabii Saudyjskiej w lipcu, gdzie wydobycie ropy było omawiane m.in. z księciem koronnym Mohammed bin Salmancodzienny władca królestwa.

Biden wcześniej krytykował księcia Mohammeda za jego rzekome powiązania z morderstwem dziennikarza Jamala Khashoggi.

Jednak po tym, jak wzrost produkcji przyspieszył latem tego roku w następstwie presji USA, Arabia Saudyjska w zeszłym miesiącu zasygnalizowała zmianę kursu, co skłoniło grupę OPEC+ do podjęcia działań. małe cięcie Około 100 000 baryłek dziennie dla celów wydobycia ropy przy niższych cenach ropy.

Możliwość głębszych cięć już spotkała się z krytyką czołowych amerykańskich demokratów. Ro Khanna, przewodniczący Podkomisji ds. Środowiska Izby Reprezentantów, napisał na Twitterze, że Stany Zjednoczone powinny „pokazać Saudyjczykom, że odetniemy dostawy części do samolotów… jeśli odetną produkcję ropy naftowej, by wzmocnić Putina i tym samym przestraszyć Amerykanów”. „

Sojusz naftowy Arabii Saudyjskiej z Rosją, który w 2016 roku wprowadził Moskwę do rozszerzonej grupy OPEC, czasami kłócił się z jej długotrwałymi związkami ze Stanami Zjednoczonymi, ale Rijad chętnie odgrywał bardziej niezależną rolę.

Arabia Saudyjska i Rosja są drugimi i trzecimi co do wielkości producentami ropy naftowej na świecie po Stanach Zjednoczonych, ale ich zależność od dochodów z energii w wydatkach rządowych jest znacznie większa niż ich zależność od największej gospodarki świata.

READ  SkyWatch zbiera 17,2 miliona dolarów w rundzie finansowania serii B

Stany Zjednoczone chcą skierować rosyjskie dochody na ropę, aby pozbawić Moskwę finansowania inwazji na Ukrainę, ale są również zaniepokojone tym, jak wysokie byłyby ceny ropy, gdyby było ich zbyt wiele. utracone z rynku.

Waszyngton naciskał na G7, by wprowadziła tak zwany pułap cen rosyjskiej ropy jako sposób na utrzymanie na rynku beczek Kremla przy jednoczesnym zmniejszeniu otrzymywanych przez nich dochodów.

W grudniu mają zostać wzmocnione sankcje UE, w tym zakaz ubezpieczenia każdego statku przewożącego rosyjską ropę, który USA i Wielka Brytania mają również nałożyć, jeśli uda się uzgodnić pułap cenowy.

Ale Kevin Book, dyrektor zarządzający ClearView Energy Partners w Waszyngtonie, powiedział, że posunięcie Arabii Saudyjskiej i innych producentów w celu ograniczenia podaży może być reakcją na dyskusję kierownictwa o ograniczeniu cen.

„To jest ta część, w której dyplomaci, którzy mówią o regulacyjnych limitach cen, konfrontują się z producentami, którzy mówią o fizycznych cięciach dostaw” – powiedział Bock.

Saudyjski minister energetyki książę Abdulaziz bin Salman, przyrodni brat księcia Mohammeda, wielokrotnie ostrzegał, że grupa ma ograniczone wolne moce produkcyjne, aby wypełnić wszelkie niedobory.

Wskazał również, że uważa, iż traderzy nie doceniają ryzyka dla rynku, a ich liczba wzrosła „zmienność” oraz luki między finansowym i fizycznym rynkiem ropy.

Dodatkowe raporty Toma Wilsona w Londynie