Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Glasgow podpisało kontrakt z polską reprezentantką Kingą Kozak

Zdjęcie: Georgia Reynolds / Glasgow City FC

Glasgow City pozyskało 19-letniego pomocnika reprezentacji Polski Kenję Kozak z mistrza Pucharu Polski Czarnego Sosnowicza.

Kozak, młoda reprezentantka o ugruntowanej pozycji, zadebiutowała w reprezentacji osiem dni po swoich 18. urodzinach, kiedy to Polska pokonała Azerbejdżan w eliminacjach do Mistrzostw Europy Kobiet 2021. Od tego czasu stała się integralną częścią pierwszej drużyny głównej trenerki Niny Batalon oraz ma na swoim koncie 7 występów na arenie międzynarodowej ze swoją drużyną narodową.

Cusack dołącza do City po tym, jak w zeszłym sezonie grał w Lidze Mistrzów UEFA Kobiet dla Kazarni Sosnovic przeciwko Ferencvarosowi.

Kinga Cusack po dołączeniu do Glasgow: „Cieszę się, że podjąłem decyzję o przeprowadzce zagranicznej i że trafiłem do najsłynniejszego klubu piłkarskiego w Szkocji – Glasgow City FC i mam nadzieję, że pomoże mi to w rozwoju zarówno jako piłkarz, jak i człowiekiem i że czas, który będę pracował w Glasgow, zaprocentuje w przyszłości i wpłynie na mój poziom gry jest dobry.

„Cieszę się, że klub tak mi zaufał i podarował mi koszulkę z numerem 16, na której grała największa legenda klubu – Leanne Ross. Mam nadzieję, że możemy wspólnie odnieść wiele sukcesów i dążyć do osiągnięcia najlepszych celów. Mogę Nie czekaj, aż zadebiutuję w barwach Glasgow”.

Główny trener Elaine Gleeson skomentował: „Z wielką przyjemnością przedstawiamy Kingę Cusack do klubu piłkarskiego Glasgow City. Kinga jest ekscytującym młodym talentem, dynamicznym pomocnikiem ofensywnym. Nie mam wątpliwości, że Kinga wzmocni drużynę Glasgow City, a także okaże się ekscytującą zawodniczką dla Fani Glasgow do oglądania. Z niecierpliwością czekam na możliwość pracy z Kingą i obserwowania jej rozwoju z zespołem przez cały sezon.

Holenderski skok przed Niemcami w Światowym Rankingu Kobiet FIFA / Coca-Cola