Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Herbots spada 33, przenosi Belgię po Polsce oszałamiająco

Belgia spotkała się z ogromną niespodzianką dla Polski po tym, jak odpadła w ekscytujących pięciu setach, 25-20, 15-25, 25-22, 22-25, 15-13, w drugim tygodniu FIVB Volleyball Nations League, sobotnie popołudnie, w SMART Araneta Coliseum w Quezon City.

Prowadzona przez Bretta Herbotsa Belgia dobrze wystartowała w pierwszym secie po tym, jak wykazała się agresywnością w ofensywie w drodze do zwycięstwa 25:20.

Polska wróciła do życia w grupie B z sześciopunktową przewagą. Obrona obronna Olivii Rozansky pozwoliła drużynie na zwycięstwo 25-15 i remis w meczu po jednym secie.

W trzecim secie załoga Geerta Vande Brocka wykorzystała kosztowne błędy Polaków, odzyskując prowadzenie w meczu z przewagą 25-22.

Polska odmówiła łatwej porażki, wygrywając 25-22 w grupie D dzięki niespodziewanemu strzałowi Magdaleny Jurczyk.

Polacy z rozmachem wystartowali szybko z wynikiem 9-5, ale Belgia pokonała deficyt i zakończyła mecz zwycięstwem 15-13.

Herbots odegrali kluczową rolę w zwycięstwie po tym, jak przejęli większość punktacji z 33 punktami.

„Wiem, że to moja kolej w drużynie, więc wiem, że otrzymałem dużo piłek. Oczywiście ważne jest, aby strzelić bramkę, ale tak jak najważniejszą rzeczą dzisiaj jest to, że naprawdę walczyliśmy jako zespół,Dwudziestodwuletni napastnik podkreślił. „Może zdobyłem kilka dodatkowych piłek, ale także obrona była świetna, wywierciliśmy wiele piłek. Niektórzy ludzie przyszli i odnieśli świetny występ, więc to była naprawdę trudna walka, ale jestem zadowolony z dwóch punktów. „

Belgia zdołała osiągnąć mocne zwycięstwo, mimo że rywale ograli ją pod względem ataków 58-71 i bloków 8-12.

Martyna Łukasik ubarwiła Polskę 25 ocenami na 22 trafienia na koniec z blokiem i dwoma asami. Martina Czerniańska zdobyła 21 punktów w 18 atakach i trzy własne asy.

Polska zakończyła już swoją kampanię w drugim tygodniu i obecnie posiada rekord 4-4 na ósme miejsce w tabeli.

Tymczasem wyceluje w Belgię (2-5), która powróci przeciwko Bułgarii (2-5) w niedzielę 19 czerwca o godzinie 11:00, nadal w tym samym miejscu.

READ  „Polskie plany gazowe zatrzymają cele zerowe netto”

Wszystkie gry VNL Manila są transmitowane na żywo w GigaPlay. Pobierz teraz Android lub iOS.