Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

VNL: USA pokonują Chiny, aby pozostać niepokonanymi w Manili, Belgia uchodzi z Polską

VNL: USA pokonują Chiny, aby pozostać niepokonanymi w Manili, Belgia uchodzi z Polską

Drużyna USA świętuje podczas meczu z Chinami podczas drugiego tygodnia VNL w Manili. – FIVB ZDJĘCIE

MANILA, Filipiny – Katherine Plummer i Kelsey Robinson podniosły Stany Zjednoczone w chińskich wymiataniach, 25-21, 25-23, 25-21, aby pozostać niepokonanymi w meczu Ligi Narodów w Quezon City (VNL) w sobotę wieczorem w Smart Araneta . amfiteatr.

Bloomer strzelił 20 punktów, w tym 2 asy, i miał sześć dołków i pięć przyjęć, podczas gdy Robinson wniósł 15 punktów, sześć dołków i pięć przyjęć.

Broniący tytułu mistrz odniósł szóste zwycięstwo w siedmiu meczach, aby zacieśnić chwyt na drugim miejscu.

„Myślę, że to świetnie” – powiedział Plummer. „Porzucili nas trochę w trzecim secie, ale dalej naciskaliśmy i walczyliśmy”.

„To pierwsze dwa tygodnie, kiedy ta grupa jest razem. Codziennie pracujemy nad rzeczami i zaczynamy czuć się bardziej spójni i odnosić wiele sukcesów.”

Drużyna USA zmierzy się z mistrzem Azji Południowo-Wschodniej w Tajlandii o godzinie 15:00 w niedzielę.

Li Yingying prowadził chińską drużynę z 13 punktami, siedmioma przyjęciami i sześcioma dołkami, podczas gdy Gong Xiangyu dodał 11 punktów, aby zrobić osiem dołków, a ich drużyna spadła do 5-2.

Chińczycy zmierzą się z niepokonaną drużyną Japonii w meczu finałowym pierwszego meczu w Quezon City o 19:00

Brytyjscy Herpotowie Polski

Belgijski Brett Herpot. – FIVB ZDJĘCIE

Tymczasem Brett Herbots z 33 punktami pokonał Belgię, pokonując Polskę 25-20, 15-25, 25-22, 22-25, 15-13 i zdobywając pierwsze zwycięstwo w drugim meczu na Filipinach.

Marlies Janssens również miała pięć bloków do mety z 12 punktami dla Belgii, poprawiając swój rekord do 2-5 i utrzymując nadzieje na ostatnią rundę w Ankarze w przyszłym miesiącu, a co najważniejsze, unikając spadku.

„Wiem, że to moja kolej w drużynie, więc wiem, że zdobywam dużo piłek i oczywiście ważne jest, aby strzelić bramkę. Najważniejszą rzeczą jest to, że naprawdę graliśmy jako drużyna” – powiedział Herbuts. „To była naprawdę trudna bitwa i jestem zadowolony z tych dwóch punktów”.

READ  Poland Tour - Alpacin-Phoenix i Gosprom-Rusvello do startu

„To naprawdę ważne, ponieważ to naprawdę ciężki tydzień. Psychicznie i fizycznie jest wiele meczów. Po wygranej łatwiej jest wrócić z uśmiechem. To był impuls dla naszego zespołu.”

Belgia, która zmierzy się z Bułgarią w niedzielę o godzinie 11:00, ma nadzieję na awans pomimo ogromnych szans, z jakimi zmierzyli się przed rozpoczęciem turnieju.

„Najważniejszą rzeczą jest pozostanie w VNL. Osiem najlepszych rankingów jest prawdopodobnie trudnych w tym sezonie, ponieważ wprowadzamy do zespołu nowych graczy, znajdujemy nowe rzeczy. Ciężko pracujemy, ciężko walczymy. Do tej pory nie było łatwo Miejmy nadzieję na najlepsze” – powiedział Herbots. Więcej punktów jutro.

„Nie myślimy o pierwszej ósemce. Naprawdę myślimy o pozostaniu teraz w VNL. Uwielbiamy ten turniej. To naprawdę turniej na wysokim poziomie. Najważniejszą rzeczą jest walczyć, zostać tutaj i być tutaj Następny sezon.”

Polska polegała na Martinie Lukasek i Martinie Czerniańskiej, które ukończyły odpowiednio 25 i 21 punktów. Polak zakończył mecz Quezon City z wynikiem 4-4.

Powiązane historie

Otrzymuj najważniejsze wiadomości sportowe prosto na swoją skrzynkę e-mailPrzeczytaj następujące

Nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

udział w PYTAJĄCY PLUS Aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i ponad 70 tytułów, udostępnij do 5 widżetów, słuchaj wiadomości, pobieraj je już o 4 nad ranem i udostępniaj artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000.

READ  Wojna Putina o stłumienie Ukrainy jednoczy Europę Wschodnią w stanie niepokoju

Informacje zwrotne, skargi i zapytania, zadzwoń do nas.