Nowozelandzki wioślarz Matt Dunham twierdzi, że wygrał Puchar Świata w Polsce

Matt Dunham, sfotografowany podczas zeszłorocznych treningów, zabrał do domu złoto na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Polsce.  (obraz pliku)

Steve McArthur/Photosport

Matt Dunham, sfotografowany podczas zeszłorocznych treningów, zabrał do domu złoto na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Polsce. (obraz pliku)

Indywidualny strzelec wagi lekkiej Matt Dunham zdobył pierwszy złoty medal Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Polsce.

Urodzony w Auckland członek Cambridge Rowing Club zanotował późny boom, aby w niedzielę (czasu nowozelandzkiego) odnieść zwycięstwo w finale w Poznaniu.

Tak jak zrobił to ze swoją intensywnością dzień wcześniej – gdy Dunham zdominował drugie 1000 m przed metą na szczycie stawki – 27-latek pokazał swoją walkę z powrotem do mety w decydującym momencie.

Zmierzając się z polskimi zawodnikami, wraz z wioślarzami z Irlandii, Urugwaju i Białorusi, Dunham zajął drugie miejsce w biegach na 500m, 1000m i 1500m za Irlandczykiem Vintanem McCarthy.

Ale dokładnie na sekundę przed ćwierć wyścigu Kiwi dodał gazu, by wyprzedzić McCarthy’ego i wygrał o 1,43 sekundy z czasem 6:43.07.

Urugwajczyk Felipe Clover Ferreira stanął na podium o 2,36 sekundy nad McCarthy.

Dunham po raz pierwszy reprezentował Nową Zelandię na poziomie U-21, a następnie zadeklarował się na międzynarodowym poziomie elity w 2016 roku, kiedy brał udział w czwórce mężczyzn wagi lekkiej i pomógł łodzi zdobyć dwa Puchary Świata. Rok później zdobył srebro na Mistrzostwach Świata na Florydzie dzięki finałowemu sprintowi.

Został powołany do letniej drużyny Nowej Zelandii na sezon 2019-20 jako pałkarz wagi ciężkiej, aby spróbować swoich sił na olimpijskim miejscu.

W międzyczasie para mężczyzn Tom McIntosh i Matt McDonald oraz cztery kobiety Phoebe Spurs, Beth Ross i Davina Wade i Catherine Leburn zajęły drugie miejsce w swoich półfinałach, zdobywając miejsca w finale w niedzielę wieczorem (czasu nowozelandzkiego).

READ  Marksista: Latvia Drive ERC jest lepszy niż polska platforma - FIA ERC