Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gary Glitter: Zhańbiony gwiazdor popu nakazał zapłacić pół miliona funtów kobiecie, którą molestował |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Gary Glitter: Zhańbiony gwiazdor popu nakazał zapłacić pół miliona funtów kobiecie, którą molestował | Wiadomości z Wielkiej Brytanii


Wtorek, 11 czerwca 2024 r. o 11:05 czasu brytyjskiego

Gary Glitter ma zapłacić 508 800 funtów kobiecie, którą napadł, gdy miała 12 lat.

Słynna piosenkarka została w 2015 roku skazana na 16 lat więzienia pod zarzutem napaści na tle seksualnym na trzy uczennice w latach 1975–1980.

Został zwolniony w zeszłym roku, ale sześć tygodni później wrócił do więzienia po złamaniu warunków zwolnienia warunkowego.

Kobieta złożyła pozew przeciwko Glitter, a teraz sędzia przyznał jej odszkodowanie po tym, jak stwierdziła, że ​​padła ofiarą molestowania „najpoważniejszego rodzaju”.

Sądowi powiedziano, że nie pracowała przez dziesięciolecia z powodu traumy związanej z wielokrotnym zgwałceniem i „upokorzeniem” przez piosenkarkę.

Odszkodowanie obejmuje 381 000 funtów za utracone zarobki i 7800 funtów na przyszłe leczenie.

Jej prawnik powiedział, że molestowanie Glitter miało „znaczący i straszny wpływ” na jej pracę, edukację i życie osobiste.

„Byłem całkowicie zawstydzony” – powiedział sędzia Tibbles.

„Codziennie szorowała się w łazience, czasami używając pumeksu do „szorowania twarzy” i było jej obojętne, jak wygląda. Powódka nie chciała wyglądać jak ona”.

Glitter (79 l.) może być zmuszona zapłacić więcej, ponieważ podczas kolejnej rozprawy rozważone zostaną opłaty prawne i należne odsetki od odszkodowania.

Skazany przestępca seksualny wobec dzieci – którego prawdziwe nazwisko brzmi Paul Gadd – został zwolniony w lutym 2023 r. po odbyciu połowy kary.

Jednak kilka tygodni później wrócił do więzienia, próbując uzyskać dostęp do ciemnej sieci i zdjęć dzieci.

READ  Richard E. Grant składa hołd swojej zmarłej żonie Joan Washington z okazji 37. rocznicy ich ślubu