Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Simon Cowell: Prezenter Wildlife SOS i działacz na rzecz ochrony przyrody umiera w wieku 72 lat |  Wiadomości o sztuce i sztuce

Simon Cowell: Prezenter Wildlife SOS i działacz na rzecz ochrony przyrody umiera w wieku 72 lat | Wiadomości o sztuce i sztuce

W swoim hołdzie założona przez niego organizacja charytatywna opisała go jako „jednego z najbardziej szanowanych brytyjskich działaczy na rzecz ochrony przyrody” i „zapalonego orędownika ochrony dzikiej przyrody i kwestii środowiskowych”.


Poniedziałek, 10 czerwca 2024 r. o 21:07 czasu brytyjskiego

W wieku 72 lat zmarł ekolog i prezenter telewizyjny Simon Cowell, który był gospodarzem Wildlife SOS.

Cowell „odszedł spokojnie” w niedzielę w otoczeniu swoich córek, partnerów i psów po „odważnej walce z rakiem” – podała założona przez Cowella fundacja Wildlife Aid Foundation.

Składając hołd, organizacja charytatywna określiła go jako „jednego z najbardziej szanowanych brytyjskich działaczy na rzecz ochrony przyrody” i „zapalonego orędownika ochrony dzikiej przyrody i kwestii środowiskowych”.

Powiedziała, że ​​„poświęcił swoje życie brytyjskiej dzikiej przyrodzie” i „niestrudzenie pracował”, aby zapewnić rannym i osieroconym zwierzętom drugą szansę na wolności poprzez ratunek, leczenie kliniczne i rehabilitację.

„Bez przerwy prowadził kampanię na rzecz podnoszenia świadomości na temat trudnej sytuacji dzikiej przyrody i znaczenia wszystkich gatunków” – stwierdziła organizacja charytatywna.

Fundacja Wildlife Aid Foundation stwierdziła również w swoim oświadczeniu, że Cowell zaczął ratować i rehabilitować dziką przyrodę w swoim domu i ogrodzie na początku lat 80., aby „odciągnąć uwagę” od pracy brokera w Londynie.

Jego hobby stało się później pracą na pełen etat i w 1987 roku założył organizację charytatywną Wildlife Aid, obecnie Wildlife Aid Foundation.

Cowell jest najbardziej znany z tworzenia i prezentacji serialu telewizyjnego Wildlife SOS dla Channel 5 oraz z występów w programie Animal Planet Discovery w latach 90.

Przeczytaj więcej ze Sky News:
Giovanni Perenice nie wróci do Strictly Come Dancing
Geri Halliwell rezygnuje z tytułu męża w filmie o modzie
W 2026 roku Glastonbury prawdopodobnie zrobi sobie rok przerwy

Śledź Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, śledząc Sky News

READ  Aktorka Anna Karen w autobusach East Enders ginie w pożarze domu we wschodnim Londynie

Kliknij tutaj

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

W lipcu 2022 roku Cowell podzielił się swoją diagnozą raka płuc w ramach swojej organizacji charytatywnej.

Fundacja wystosowała apel o pomoc w utworzeniu nowego centrum dzikiej przyrody.

W ramach apelu zatytułowanego „Ostatnie życzenie Simone” zebrano ponad 650 000 funtów.

W ośrodku znajdą się siedliska, w tym tereny podmokłe i leśne, w których dzikie zwierzęta będą mogły zamieszkać, platformy widokowe, centrum dla zwiedzających i nowy szpital dla dzikich zwierząt.

Cowell otrzymał nagrodę OBE za zasługi dla dzikiej przyrody w 2005 roku.

Pozostawił dwie córki, Louisę i Gemmę, swoją partnerkę Stanę oraz ukochane psy, Toby’ego i Poppy.