Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funkcja „Circle to Search” firm Google i Samsung może pojawić się na innych telefonach z systemem Android jeszcze w tym roku

Funkcja „Circle to Search” firm Google i Samsung może pojawić się na innych telefonach z systemem Android jeszcze w tym roku

W serii Galaxy S23 firma Google wprowadziła nowy sposób wyszukiwania „Wyszukaj krąg”. Kilka tygodni później funkcja została udostępniona także w najnowszej gamie telefonów Google – Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Mówi się, że ta funkcja może pojawić się na innych telefonach z Androidem, ale minie trochę czasu, zanim zostanie udostępniona na większej liczbie telefonów.

Zgodnie z niedawną zapowiedzią holenderskiej firmy Samsung aplikacja Circle to Search może być dostępna w tym roku na innych urządzeniach z systemem Android. Stanie się to jednak dopiero po 5 października 2024 roku, co najprawdopodobniej zbiegnie się z premierą serii Google Pixel 9 jeszcze w tym roku.

Jak działa dział wyszukiwania?
Search Circle nie jest zupełnie nową funkcją, to po prostu nowy sposób wyszukiwania w telefonie. Użytkownicy mogą teraz wyszukiwać dowolne treści na swoim telefonie z Androidem bez konieczności przełączania się między aplikacjami. Za pomocą prostego gestu, takiego jak zakreślenie, zaznaczenie, bazgroły lub dotknięcie, możesz łatwo wskazać, co Cię interesuje i uzyskać więcej informacji, gdziekolwiek jesteś.

Elementy pokazane w filmie można wyszukiwać za pomocą funkcji Circle to Search na telefonie z systemem Android. Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk strony głównej lub pasek nawigacyjny i wybierz dowolny element gestem, aby znaleźć podobne opcje zakupów u sprzedawców detalicznych w Internecie. Możesz także wpisać i dotknąć elementu, aby go wyszukać, a wszystko to bez opuszczania bieżącego ekranu. Po zakończeniu przesuń palcem, aby wrócić do punktu początkowego.

Chociaż wydaje się, że Circle to Search jest obecnie dostępny tylko na telefonach Samsung Galaxy S24 i Google Pixel 8, z zapowiedzi wynika, że ​​w nadchodzących miesiącach funkcja ta może zostać wdrożona w starszych telefonach Samsung Galaxy i Google Pixel. Ta funkcja może być również dostępna w telefonach innych producentów, takich jak Xiaomi, Oppo, Vivo i innych.