Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Microsoft udostępnia system Windows 10 21H1 jako niewielką aktualizację systemu operacyjnego

Kredyt: Dreamstime

Microsoft wypuścił Windows 10 21H1, który jest pierwszą oficjalną aktualizacją funkcji w tym roku, chociaż nowa funkcjonalność była w dużej mierze nieobecna, ponieważ Redmond porzucił rytm wersji głównej i pomocniczej.

Tylko klienci, którzy ostrzegają przed wiatrem jako pierwsi użytkownicy, mogą natychmiast przejść na 21H1 i tylko wtedy, gdy ich komputery spełniają niezadeklarowane standardy firmy Microsoft. Alternatywnie administratorzy IT mogą dystrybuować aktualizację do urządzeń pracowników za pomocą preferowanych narzędzi do zarządzania.

„Początkowo wprowadzamy aktualizację z maja 2021 r. W oparciu o wykalkulowane, oparte na badaniach podejście” – napisał John Keppel, dyrektor generalny firmy Microsoft, który kieruje grupą usługową dla systemu Windows. 18 maja, opublikowany na firmowym blogu.

Na komputerach z systemem Windows 10 Home i na urządzeniach z systemem Windows 10 Pro, które nie są zarządzane przez dział IT, 21H1 zostanie zainstalowane tylko wtedy, gdy użytkownik wybierze opcję „Pobierz i zainstaluj teraz”. Jak zauważył Cable, jest to kwalifikujący się komputer – te, na których działa również jedna z dwóch ostatnich wersji 20H1 (Również nazwany 2004 W tym czasie) lub 20h2 Aktualizacja w tym tygodniu będzie na początku oferowana tylko częściowo. Microsoft zawsze stosował schemat, który powoli powiększał pulę potencjalnych odbiorców i tym razem będzie kontynuował tę praktykę.

„Pracujemy nad zmniejszeniem dostępności w nadchodzących tygodniach, aby zapewnić wszystkim niezawodne możliwości pobierania, więc aktualizacja może nie zostać zaoferowana od razu” – powiedział Cable.

W wielu przypadkach Microsoft odmówi zaoferowania systemu Windows 10 21H1, ponieważ urządzenie docelowe zostało oznaczone jako niekompatybilne. Często są one związane z określonymi konfiguracjami sprzętu lub oprogramowania, które powodują problemy. Dostawca podaje informacje o tak zwanych „przerwach” – chociaż Microsoft nazywa je „rezerwacjami prewencyjnymi” – w ich systemie Windows Wydanie witryny o stanie zdrowia.

Przedsiębiorstwo: Do ​​laboratorium testowego, Stat!

Dwa miesiące temu Microsoft Zachęcaj klientów komercyjnych do rozpoczęcia testów Windows 10 21H1 używa Upgrade Candidate Edition.

Microsoft wymagał również od urzędników IT zainicjowania tego, co nazywa się „wdrożeniami docelowymi”, czyli wdrożeniami na małą skalę komputerów, których użytkownicy byli wcześniej identyfikowani jako króliki doświadczalne przy każdym uaktualnieniu. „Zalecamy firmom rozpoczęcie ukierunkowanych wdrożeń w celu sprawdzenia, czy ich aplikacje, urządzenia i infrastruktura działają zgodnie z oczekiwaniami w nowej wersji”. Używając standardowego języka firmy, powiedział Cable.

READ  Wyłamanie drzwi moskitierowych: odsłanianie przyszłości