Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ferrari ustanowiło rekord okrążenia dla SF90 Stradale na torze Indianapolis Motor Speedway

za Ferrari SF90 Stradale Wyposażony w dostępny pakiet Assetto Fiorano Performance Package i opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R, zdołał ominąć 2,4-kilometrowy tor na torze Indianapolis Motor Speedway w czasie 1:29,625, poinformował w środę jego producent.

Gdyby był dokładny, byłby to rekord dla samochodów produkcyjnych. Zbliża się nawet do czasu okrążenia 1:26.486 ustawionego w zeszłym roku przez samochód wyścigowy Ferrari 488 rywalizujący w jednomodelowej serii Ferrari Challenge.

Ferrari nie powiedziało, kto prowadził, ale powiedział, że wyczyn miał miejsce 15 lipca. Było to jedno z zaplanowanych wydarzeń podczas zeszłotygodniowej imprezy Ferrari Days, która odbyła się na torze. Ferrari Race Day to impreza organizowana przez Ferrari dla programów kierowców F1 Clienti i XX oraz serii wyścigowej Ferrari Challenge.

SF90 Stradale jest obecnym okrętem flagowym grupy Ferrari i może być Zamówiłem coupe lub kabriolet. Zaczyna się od nieco ponad 500 000 $.

Ferrari SF90 Stradale

Pająk Ferrari SF90

Pająk Ferrari SF90

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale

Ferrari SF90 Stradale

Samochód został ujawniony w 2019 roku i od tego roku dzieli swoją nazwę z samochodem Formuły 1 Ferrari. Nazwa nawiązuje do 90. rocznicy powstania zespołu wyścigowego Scuderia Ferrari 2019.

W przeciwieństwie do poprzednich samochodów Ferrari, w tym LaFerrari, SF90 Stradale to hybryda typu plug-in ze zelektryfikowanym napędem na wszystkie koła. Zestaw składa się z dwussącego 4,0-litrowego silnika V-8, ośmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów i trzech silników elektrycznych (dwa z przodu i jeden z tyłu). Konfiguracja jest podobna do tej, którą można znaleźć w Acura NSX, Porsche 918 Spyder i nadchodzącym Mercedes-Benz AMG One i jest dobra dla 986 KM.

Dostępny pakiet Assetto Fiorano pomaga zaoszczędzić prawie 66 funtów, jednocześnie dodając ulepszenia na torze, takie jak wiele amortyzatorów opracowanych przez Ferrari GT Racing, a także ulepszoną aerodynamikę. Pakiet Assetto Fiorano oferuje również opcję malowania w dwóch odcieniach.

READ  Huawei Watch 3 pojawi się już wkrótce - i może dać nam kilka wskazówek dotyczących Huawei P50

SF90 Stradale może nie być długo flagowym modelem Ferrari. producent samochodów Znany jest z opracowania samochodu wyścigowego Jeśli chodzi o nowy World Endurance Championship Le Mans Hypercar, którego celem jest rozpoczęcie wyścigów w 2023 roku, krążą pogłoski, że wersja samochodu wyścigowego zostanie uruchomiona jako następca LaFerrari. W rzeczywistości samochód może: Jest już testowany na drogach publicznych.