Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europa i Wielka Brytania mają tego lata „bezprecedensową” liczbę przypadków ptasiej grypy |  Ptasia grypa

Europa i Wielka Brytania mają tego lata „bezprecedensową” liczbę przypadków ptasiej grypy | Ptasia grypa

Wielka Brytania i Kontynentalna Europa Według nowych danych tego lata odnotowano „bezprecedensową” liczbę przypadków ptasiej grypy, z 47,5 miliona ptaków zabitych od ostatniej jesieni.

Producenci drobiu z tak dalekiej północy, jak norweskie wyspy Svalbard po południową Portugalię, zgłosili prawie 2500 ognisk choroby od zeszłego roku.

Były też tysiące epidemii odnotowany u dzikiego ptactwaWedług najnowszej aktualizacji z Unii Europejskiej Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. Wirus dotarł do kolonii lęgowych ptaków morskich na północnym wybrzeżu Atlantyku i zabił dużą liczbę ludzi.

W ostatnich latach epidemie ptasiej grypy zmniejszyły się wraz ze wzrostem temperatury i zakończeniem migracji dzikich ptaków jesienią i zimą.

Ale tego lata epidemie trwały w całej Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy Co prowadzi do obaw Wysoce chorobotwórcze warianty ptasiej grypy są obecnie endemiczne dla dzikich ptaków, stwarzając ryzyko infekcji przez cały rok.

Od czerwca do września liczba ognisk drobiu była pięciokrotnie wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Eksperci twierdzą, że wszystkie gatunki ptaków zostały zakażone, co spowodowało, że wirus przetrwał.

Ogniska przekroczyły również Atlantyk, rozprzestrzeniając się z Europy do Ameryki Północnej wzdłuż szlaków migracyjnych i prowadząc do: Miliony drobiu są ubijane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Eksperci od chorób twierdzą, że epidemia może się pogorszyć tej zimy.

„Gdy rozpoczyna się jesienna migracja i rośnie liczba dzikich ptaków zimujących w Europie, prawdopodobnie będą one bardziej podatne na zakażenie wysoce zjadliwą ptasią grypą. [highly pathogenic avian influenza] zakażenia z poprzednich lat z powodu utrzymywania się wirusa obserwowanego w Europie” – powiedział Gilhem de Seze, szef oceny ryzyka w Europejskim Urzędzie ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Całoroczne infekcje w Wielkiej Brytanii i Europie mogą zmusić kurczaki do wychodzenia na wolne pastwiska być w środku.

We Francji i Holandii rozpoczęły się próby weterynaryjne testujące szczepionki przeciwko ptasiej grypie, ale istnieją znaki zapytania dotyczące skuteczności szczepionek przeciwko ptasiej grypie i tego, czy zaszczepione ptaki mogą nadal rozprzestrzeniać chorobę, jeśli zostaną zarażone.

READ  Niski poziom witaminy D wiąże się z gorszym całkowitym przeżyciem w inwazyjnym czerniaku

Komisja Europejska oświadczyła, że ​​chce zezwolić na etykietowanie jaj produkowanych w Unii Europejskiej „Wolny wybieg”, nawet jeśli ptaki są trzymane w środku.

Zapisać się do Comiesięczna aktualizacja zwierząt hodowlanych Aby zapoznać się z największymi historiami o rolnictwie i żywności na całym świecie i być na bieżąco z naszymi dochodzeniami. Możesz przesłać nam swoje historie i pomysły na [email protected]