Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dowody na raka piersi u młodych kobiet

Dowody na raka piersi u młodych kobiet

Obawy związane z planowaniem rodziny

Rak sieje spustoszenie w planowaniu rodziny również dla młodych kobiet. „Niektóre terapie, takie jak chemioterapia, mogą tymczasowo uszkadzać jajniki i powodować natychmiastową lub przedwczesną niewydolność jajników” – wyjaśnił dr Tan.

Tacy pacjenci mogą rozważyć opcje zachowania płodności, takie jak krioprezerwacja oocytów (jaj), która obejmuje 10 do 14 dni stymulacji jajników hormonami w celu wytworzenia dojrzałych komórek jajowych. Dr Tan powiedział, że te jaja są zbierane, kriokonserwowane i przechowywane do wykorzystania w przyszłości.

Dodała, że ​​zamężne kobiety mogą rozważyć zamrożenie embrionów i komórek jajowych, które zostały już zapłodnione nasieniem partnera.

Takie decyzje mogą być bardzo stresujące dla młodych chorych na raka piersi. Clara powiedziała: „Po zajęciu się diagnozą raka i konieczności zaakceptowania leczenia i wszystkich związanych z tym skutków ubocznych, rozważenie płodności i kolejnej procedury zamrażania jaj było przytłaczające.

„Oprócz kosztów leczenia raka, obawiałem się również kosztów zamrażania i przechowywania jaj, czego nie byłem pewien, czy pokryje to ubezpieczenie”.

„Wtedy pilniej było rozpocząć leczenie raka, więc zdecydowałam się nie zabiegać o zachowanie płodności, aby od razu rozpocząć leczenie raka, ale dzisiaj zastanawiam się, czy powinnam pójść inną drogą, czy też przegapię okazję.

READ  Mastektomia z zachowaniem czucia | codzienne zdrowie