Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci badają podstawową biologię raka i potencjalne strategie terapeutyczne

Eksperci badają podstawową biologię raka i potencjalne strategie terapeutyczne

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

ABBS: Wydanie specjalne skupiające się na badaniach opartych na mechanizmach. Źródło: Beijing Zhongqi Publishing Co., Ltd.

× Zamknąć

ABBS: Wydanie specjalne skupiające się na badaniach opartych na mechanizmach. Źródło: Beijing Zhongqi Publishing Co., Ltd.

Globalny wpływ raka jest poważny, dotyka miliony ludzi na całym świecie i sprawia, że ​​badania nad rakiem wysuwają się na pierwszy plan nauk biomedycznych.

Niedawno ukazał się specjalny numer magazynu Acta Biochimica i Biophysica Sinicapod redakcją dr Daminga Gao i dr Gaoxianga Ji z Centrum Doskonałości Nauk o Komórkach Molekularnych Chińskiej Akademii Nauk, szczegółowo opisuje mechanizmy molekularne leżące u podstaw fenotypu raka – klucz do opracowania skutecznych metod leczenia raka.

W numerze tym spotykają się czołowi eksperci w dziedzinie podstawowych badań nad rakiem, podsumowując najnowsze osiągnięcia w biologii nowotworów i potencjalne strategie terapeutyczne. Poruszane tematy są bardzo zróżnicowane, od roli szlaku Hippo w powstawaniu nowotworów przez dr Zhaokai Zhou (Uniwersytet Fudan) i dr Li Zhang (Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju) po wpływ starzenia się na raka piersi autorstwa dr Limina Zhao (Uniwersytet Nanchang ). ).

Przeprogramowanie metaboliczne w raku zostało zbadane przez dr Ping Jiang (Uniwersytet Tsinghua), dr Xiangjun Yu z Centrum Onkologii Uniwersytetu Fudan w Szanghaju i dr Chen Lu z Uniwersytetu Fudan, natomiast heterogenicznością nowotworu zajął się dr Hongbin Jie (Centrum Doskonałość). w Cytologii Molekularnej Chińskiej Akademii Nauk).

Mikrośrodowisko nowotworu w raku prostaty badają dr Yundong He (East China Normal University) i dr Shangcheng Ren (Marine Medical University), natomiast immunoterapię białaczki omawiają dr Junqi Cheng i Yaping Zhang z Shanghai Jiao Tong University College. Medycyna. Metylację RNA w raku przełyku ocenił dr Heicheng Li z Szanghajskiej Szkoły Medycznej Jiao Tong University.

READ  Apiksaban vs Riwaroksaban u pacjentów z migotaniem przedsionków i wadą zastawkową serca: badanie populacyjne: Annals of Internal Medicine: Tom 0, nr 0

Celem tego specjalnego wydania jest zbadanie podstawowej biologii raka i przyczynienie się do rozwoju opartych na mechanizmach podejść do leczenia raka, przynosząc nadzieję osobom dotkniętym tą wyniszczającą chorobą.

więcej informacji:
Daming Gao i wsp., Eksploracja podstawowej biologii raka i potencjalnych strategii terapeutycznych: wydanie specjalne skupiające się na badaniach opartych na mechanizmach, Acta Biochimica i Biophysica Sinica (2023). doi: 10.3724/abs.2023114

Dostarczone przez wydawnictwo Beijing Zhongqi Publishing Company.