Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Nowy wariant „Pirola” BA.2.86 w dalszym ciągu rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii i USA

Covid-19: Nowy wariant „Pirola” BA.2.86 w dalszym ciągu rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii i USA

Nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 BA.2.86 – nazywany „Pirola” – prawdopodobnie będzie się rozprzestrzeniał wśród społeczności Wielkiej Brytanii, stwierdził rząd po zgłoszeniu ogniska w domu opieki.

Wariant zawierający kilka mutacji w genie spike został po raz pierwszy wykryty w Danii pod koniec lipca.1 Został zidentyfikowany w kilku krajach, w tym w Kanadzie, Izraelu, Portugalii, Republice Południowej Afryki i Szwecji, a także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Na dzień 4 września brytyjska Agencja ds. Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) wykryła w Anglii 34 przypadki, z czego pięć osób było hospitalizowanych.2 Warto zauważyć, że 28 przypadków było spowodowanych pojedynczą epidemią w domu opieki w Norfolk. UKHSA stwierdziła, że ​​obecnie „nie ma wystarczających dowodów, aby stwierdzić, czy wariant zmienił swoje nasilenie kliniczne lub stanie się dominujący w Wielkiej Brytanii”.

W Stanach Zjednoczonych Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zgłosiły przypadki tego wariantu w dziewięciu stanach na dzień 8 września. Mimo to stwierdziła, że ​​obecny wzrost liczby przypadków COVID-19 i hospitalizacji „nie jest spowodowany przez BA.2.86, ale raczej przez inne, w większości krążące wirusy”.3

Stany Zjednoczone, które mają wprowadzić szczepionkę przeciwko Covid-19 na lata 2023–2024 od połowy września, odnotowały wzrost liczby przyjęć do szpitali o 8,7% w tygodniu kończącym się 2 września, podczas gdy liczba zgonów wzrosła o 10,5% w tym samym okresie. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły, że wczesna analiza sugeruje, że „istniejące przeciwciała działają przeciwko nowemu wariantowi BA.2.86”.

Odejmij zwolennika

Komentując sytuację, Renu Bindra, dyrektor ds. incydentów w UKHSA, powiedziała: „Jest oczywiste, że istnieje pewien stopień powszechnego przenoszenia się wirusa wśród społeczności, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie, i pracujemy nad ustaleniem jego pełnego zakresu. w międzyczasie konieczne jest, aby wszystkie kwalifikujące się osoby zgłosiły się po szczepionkę jesienną, gdy tylko zostanie im ona zaoferowana.

READ  Nie ma związku pomiędzy ćwiczeniami o wysokiej intensywności a zwiększonym stanem zapalnym w łuszczycowym zapaleniu stawów

Anglia zgłosiła 8961 przypadków SARS-CoV-2 w tygodniu kończącym się 2 września, co stanowi wzrost o 22,6% (1649) w porównaniu z poprzednim tygodniem.4 W odpowiedzi na pojawienie się wariantu BA.2.86 Departament Zdrowia i Opieki Społecznej przesunął jesienne wprowadzenie szczepionki przypominającej w Anglii na 11 września „jako środek zapobiegawczy”.

Steve Russell, dyrektor ds. szczepień i testów NHS, powiedział: „W obliczu rosnących obaw związanych z nowymi wariantami wirusa koronaawirusa ważne jest, abyśmy dostosowali program i zaoferowali go osobom najbardziej narażonym na ryzyko, dlatego gorąco wzywam wszystkie osoby uprawnione do jak najszybszego zgłoszenia się jak to możliwe.” Mogą zapewnić tę ważną ochronę w chłodniejszych miesiącach.

Ten artykuł jest swobodnie dostępny do użytku osobistego zgodnie z warunkami witryny internetowej BMJ na czas trwania pandemii COVID-19 lub do czasu, gdy BMJ określi inaczej. Możesz pobrać i wydrukować artykuł w dowolnym zgodnym z prawem, niekomercyjnym celu (w tym eksploracji tekstu i danych), pod warunkiem zachowania wszystkich informacji o prawach autorskich i znakach towarowych.

https://bmj.com/coronavirus/usage