Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Około dwa miesiące później zmarł 62-letni mężczyzna, który otrzymał pierwszy przeszczep nerki od świni

Około dwa miesiące później zmarł 62-letni mężczyzna, który otrzymał pierwszy przeszczep nerki od świni

Rodzina pana Sulejmana wyraziła głębokie uznanie lekarzom

Richard Solomon (62 l.), który przeszedł do historii, dokonując w marcu pierwszego na świecie genetycznie zmodyfikowanego przeszczepu nerki świni, zmarł – poinformowała w sobotę jego rodzina.

Suleiman przeszedł udaną czterogodzinną operację w Massachusetts General Hospital i został wypisany po zaledwie dwóch tygodniach w kwietniu. Choć przyczyna jego nagłej śmierci nie jest jeszcze znana, szpital potwierdził, że nie miała ona związku z procesem przeszczepiania. Listy Nowości wspomniany.

„Zespół transplantacyjny jest głęboko zasmucony nagłą śmiercią pana Ricka Solomona. Nic nie wskazuje na to, że była to konsekwencja jego niedawnego przeszczepu” – stwierdził w oświadczeniu Massachusetts General Hospital.

Richard Solomon mieszkający w Weymouth w stanie Massachusetts od lat przed przeszczepem cierpiał na cukrzycę typu 2 i wysokie ciśnienie krwi. Przed pionierskim przeszczepem nerki świńskiej pan Soliman miał długą historię leczenia cukrzycy typu 2 i wysokiego ciśnienia krwi. Przez kilka lat poddawany był dializie, zanim w grudniu 2018 r. otrzymał przeszczep ludzkiej nerki, wykonany przez ten sam zespół szpitala Massachusetts General Hospital.

Niestety, nerka przeszczepiona od dawcy ludzkiego działa tylko przez około pięć lat, zanim pojawią się oznaki odrzucenia. Zdaniem szpitala, w maju 2023 r. Sulejman musiał wrócić na dializy, co znacząco wpłynęło na jakość jego życia.

„Pan Soliman na zawsze będzie postrzegany jako latarnia nadziei dla niezliczonych pacjentów po przeszczepach na całym świecie i jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego zaufanie i chęć rozwoju w dziedzinie transplantacji. Składamy nasze najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim pana Solimana jak go pamiętają.” Niezwykła osoba, poruszona jego hojnością i życzliwością wobec wszystkich, których znał” – napisano w oświadczeniu szpitala.

Nerka użyta do przeszczepu pochodziła od eGenesis, firmy farmaceutycznej z siedzibą w Cambridge. Ten pionierski narząd został pobrany od świni zmodyfikowanej genetycznie przy użyciu technologii CRISPR-Cas9. Według Massachusetts General Hospital proces modyfikacji polegał na usunięciu niezgodnych genów świni i wstawieniu określonych genów ludzkich w celu zwiększenia zgodności z organizmem biorcy.

READ  Skamieniałe kości znalezione w Izraelu mogą należeć do tajemniczych wymarłych ludzi | ewoluował

W szczerym oświadczeniu rodzina pana Solimana wyraziła głębokie uznanie lekarzom i całemu zespołowi opiekuńczemu w Massachusetts General Hospital.

„Nasza rodzina jest głęboko zasmucona nagłą śmiercią naszego ukochanego Ricka, ale czuje wielką pociechę, wiedząc, że zainspirował on tak wielu ludzi na całym świecie. Jego historia była dla nas – i nadal czujemy – pocieszeniem przyniesione do osób rozpaczliwie chorych oczekujących na przeszczep”.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni jego zespołowi opiekuńczemu w Massachusetts General Hospital i Brigham General, zwłaszcza doktorom Williamsowi, doktorowi Kawai i dr Rielli, którzy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby dać Rickowi drugą szansę. Ich ogromne wysiłki w kierowaniu a udany przeszczep dał naszej rodzinie kolejne siedem tygodni”. Wspomnienia, które stworzyliśmy w tym czasie, pozostaną w naszych umysłach i sercach dzięki Rickowi.

Rodzina Sulejmanów ujawniła, że ​​jedną z sił napędowych przeszczepu była chęć dania nadziei niezliczonym osobom cierpiącym na schyłkową niewydolność narządów i desperacko oczekujących na ratujący życie przeszczep.

„Rick osiągnął ten cel, a jego nadzieja i optymizm będą trwać wiecznie. Jego dziedzictwo będzie inspiracją dla pacjentów, badaczy i pracowników służby zdrowia na całym świecie”.