Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eddie Jones odpowiada Sonny’emu Billowi Williamsowi po komentarzach

Eddie Jones odpowiada Sonny’emu Billowi Williamsowi po komentarzach

Trener Wallabies Eddie Jones nie poddał się po tym, jak został skrytykowany za brak doświadczonych rozgrywających w jego składzie.

W niedzielę drużyna Wallabies przegrała z Fidżi 15:22 w drugim meczu grupy C, a młody lotnik Carter Gordon był jednym z kilku zawodników, którym nie udało się zdominować meczu.

Gordon (22 lata) był preferowanym wyborem w pierwszej połowie meczu, przed doświadczonymi rozgrywającymi Quade’em Cooperem i Bernardem Foleyem, gdy Jones ogłaszał swój skład przed Pucharem Świata.

Video Spacer

After the game, Former All Black centre Sonny Bill Williams shared his thoughts on the lack of experience in the Wallaby squad to help Gordon, who was replaced before the end of the game.

“My take on this whole ordeal of a game is, I feel for Carter Gordon right now,” Williams told Stan Sport. “Because he doesn’t have a Quade Cooper or [Bernard] Foley wraca do hotelu i mówi: „Bracie, takie rzeczy się zdarzają, ale wiesz, że będziesz lepszy”.

„Naprawdę trudno jest patrzeć, jak to zostało wyciągnięte w takim stanie.

„Czasami żyjesz i umierasz dzięki swoim decyzjom, a Eddie Jones został dziś odkryty [Sunday] Niestety.”

Komentarze Williamsa zostały poruszone podczas konferencji prasowej Wallabies po meczu, a Jones miał odpowiedź dla legendy All Black.

„Kiedy jesteś komentatorem telewizyjnym, zawsze masz rację” – powiedział Jones. „Może powinienem zostać komentatorem telewizyjnym i zawsze będę miał rację”.

Dodał: „Pojechaliśmy z młodym zespołem, ale wcale nie żałuję.

Budujemy zespół na przyszłość i będziemy musieli przejść przez pewien ból.

„Podjąłem decyzję o przejściu do młodszego zespołu i jeśli byłaby to zła decyzja, wezmę za to odpowiedzialność, ale myślę, że australijskie rugby musi przenieść się do młodszego zespołu.

„Jestem gotowy znieść trochę bólu, opuszczając Australię z zespołem, który może dobrze spisać się w Pucharze Świata, co nie znaczy, że nie możemy tego zrobić; dzisiaj mieliśmy małą porażkę”. [Sunday] Ale to wszystko jest częścią bycia na Pucharze Świata.

READ  Australijski zarzut nieprzyzwoitej napaści na funkcjonariusza nowozelandzkiej policji został wycofany

„Pamiętam, że Republika Południowej Afryki przegrała mecz i zdobyła Puchar Świata, więc wydarzyły się zabawne rzeczy”.

Nadzieje drużyny Wallabies na pokonanie w niedzielę w Lyonie lidera grupy C, Walii, nikną w obliczu możliwości zdobycia dodatkowych punktów i różnicy punktowej w pozostałych dwóch rundach.

Jones nie dał żadnych wskazówek na temat zmian, jakie mógłby wprowadzić w niepokonanym walijskim składzie, choć powiedział, że zarówno Will Skelton (łydka), jak i Taniella Tupou (ścięgno podkolanowe) nie zagrają.

Oprócz pierwszej porażki w finale Pucharu Świata z Fidżi, Australia nie została pokonana przez Wyspy Pacyfiku od 69 lat, a Jones stwierdził, że „bolesne” było pobicie tego rekordu na jego zegarku.

„To zdecydowanie boli mnie osobiście w 100 procentach i tak jak powiedziałem, jestem za to w 100 procentach odpowiedzialny” – powiedział.

„Mieliśmy zły dzień, co może się zdarzyć, a w przyszłym tygodniu musimy być lepsi, więc to także moja odpowiedzialność”.