Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rhys Walsh jest „wdzięczny”, ale gotowy doścignąć swoich byłych kolegów z drużyny

Rhys Walsh jest „wdzięczny”, ale gotowy doścignąć swoich byłych kolegów z drużyny

Rhys Walsh jest na zawsze wdzięczny New Zealand Warriors za umożliwienie mu posmakowania NRL, ale nie żałuje powrotu do Brisbane i jest gotowy ścigać swój były klub.

21-letni obrońca zmierzy się łeb w łeb z bramkarzem Warriors Charnze Nicolem-Klokstadem we wstępnym finale na stadionie Suncorp w sobotni wieczór.

Walsh został zwolniony z Broncos w 2021 roku i rozegrał 38 meczów dla Warriors w ciągu dwóch sezonów, po czym wrócił do Brisbane pod koniec ubiegłego roku z błogosławieństwem dyrektora generalnego Warriors Camerona George’a.

„Jedynym warunkiem zwolnienia jest znalezienie odpowiedniego następcy i tak się stało, gdy Charnes miał okazję tu przyjechać” – George powiedział AAP.

„Rhys jest cudownym dzieckiem i jego okoliczności się zmieniły. Chciał być najlepszym ojcem, jakim mógł być, a to, co widać poza boiskiem, jak jest szczęśliwy, spokojny i ustabilizowany, widzimy także w przypadku Charnze.

„Jestem dumny, że Reece jest częścią naszego klubu i dumny, że mogę teraz widzieć, jak błyszczy”.

Mówiąc o swoim czasie spędzonym w Warriors, Walsh powiedział, że wyszło to lepiej dla wszystkich zaangażowanych, w tym dla Nicol Klokstad, który w tym roku zrobił furorę po tym, jak udał się do Nowej Zelandii z Canberry pod koniec 2022 roku.

„Nie żałuję tego, ale ciężko było mi opuścić Warriors. Dali mi szansę w National Football League, a kiedy byłem dzieckiem, chciałem tylko grać w National Football League” – powiedział Walsh.

„Zawsze będą mieli słabość w moim sercu. Nawiązałem tam naprawdę dobre relacje na boisku i poza nim.

„Trudno było odejść i patrząc na to, gdzie są teraz oba kluby, gdzie jest teraz Charnes i gdzie jestem ja, za żadne skarby nie sprowadzilibyśmy go z powrotem. Myślę, że wyszło to obu (klubom)”. bardzo dobry.”

Walsh powiedział, że ma w sztabie Warriors „naprawdę dobrych przywódców i mentorów”, w tym byłego trenera Nathana Browna i obrońcę Rogera Tuivasę-Shecka, którzy pomogli mu zostać zawodnikiem nr 1.

READ  Springboks zmuszony do wprowadzenia zmian w finale Rugby Championship przeciwko All Blacks

Obecna prostytutka Wade Egan i połowa Shaun Johnson również przekazali mu kluczowe spostrzeżenia.

Walsh powiedział, że Johnson jest godnym kandydatem na Dally M i że gra Warriors kręci się wokół niego, ale zamierza zakończyć sezon weterana w sobotni wieczór.

„Jestem naprawdę szczęśliwy z jego powodu i szczęśliwy, że chodzi po boisku z uśmiechem… ale w tę sobotę nie będzie zbyt szczęśliwy po 80 minutach” – uśmiechnął się Walsh.

„Jeśli jako zespół wykonamy swoją pracę, będziemy świetną drużyną piłkarską. Musimy po prostu rozegrać z nimi długi mecz i starać się wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafimy”.

Walsh wrócił do Brisbane, aby zdobyć tytuł i to jest nagroda, na którą patrzy.

„Byłoby wspaniale” – powiedział.

Jeśli nam się to uda, będzie to wyjątkowe wydarzenie, ale teraz musimy skupić się na tym tygodniu”.