Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziś Christie’s Paris Jewellery Talents prezentuje biżuterię sztuki współczesnej obok biżuterii vintage

W dniu dzisiejszym w Christie’s Paris otwiera się wystawa Jewellery Talents of Today, w której udział bierze pięciu wyjątkowych niezależnych projektantów biżuterii w ramach wyprzedaży internetowej Joaillerie Paris. Prezentowany z Paris Jewellery Show Płatek IIAida Bergsen, Mashandy by Philippe Guilhem, Gaëlle Khouri, Jose Marin i Salima Thakker zaprezentują swoje najnowsze prace, a także staromodną biżuterię z tradycyjnych domów, takich jak Cartier, Van Cleef & Arpels i Boucheron.

Druga założycielka Petale, Arina Pouzoullic, zwróciła się do Christie’s z pomysłem wyeksponowania współczesnej sztuki jubilerskiej podczas pandemii, organizując pierwsze wydarzenie w czerwcu 2021 roku. Sarah jestoraz Kayo Saito, Ulla, Martin Kaufman, Tomasz Donocik i Chiara Passoni. śledzony przez Druga edycja w listopadzie 2021 r.Pokaz biżuterii Dries Creel, Luz Camino, Mad Jewellery, Marie Mas, Rosor i Walid El Akkad. Za każdym razem wybór zawierał mieszankę uznanych i wschodzących międzynarodowych projektantów.

„Każdy utwór jest wybierany, ponieważ wywołuje reakcję emocjonalną, która wykracza poza umowę” – mówi Arina. Modyfikacja obraca się wokół oryginalności wizji, doskonałego kunsztu i pewnej uniwersalności; Biżuteria jest nie tylko ponadczasowa, ale rozbrzmiewa ponad granicami geograficznymi i pokoleniami. Co najważniejsze, przepisy przyczyniają się do zmiany w kierunku niezależnego projektowania w świecie biżuterii artystycznej, która nabiera tempa. „Christie’s wierzy, że dzisiejsza kreatywność będzie jutrzejszym arcydziełem” – mówi Emily Grimonprize, specjalistka od biżuterii w Christie’s Paris.

Dla Christie partnerstwo to okazja do przyciągnięcia nowych klientów z biżuterią przez różnorodną grupę współczesnych projektantów; Natomiast sami projektanci mogą skorzystać z wizji globalnej instytucji sztuki. „Dzisiejsze talenty jubilerskie poruszają igłę”, mówi Arena. „Wartość konsumencka polega na odkrywaniu i dostępie do rzadkich znalezisk, podczas gdy artyści zyskują poparcie i promocję na światowym rynku sztuki, a sztuka biżuterii jest promowana, co jest dodatkową zaletą dla całej branży. Wszystko to przyczynia się do ewolucji biżuteria jako dziedzina sztuki.”

Pokaz idzie w parze ze sprzedażą kilku specjalnych kolekcji na aukcji internetowej Joaillerie Paris, w tym osobistej kolekcji jubilera Art Deco Jeana Fouqueta oraz kolekcji współczesnej biżuterii June Newton, żony fotografa Helmuta Newtona. „Biżuteria antyczna będzie szczególnie podkreślana przez mocne elementy, takie jak diamentowy i szafirowy wisior Zip Van Cleefa i Arpelsa”, mówi Emilie, o wyprzedaży 293 sztuk biżuterii obejmującej biżuterię od lat 20. do późnych lat 80. i 90. XX wieku. Oszałamiający naszyjnik René Boivin Emerald-Eye ma również kosztować od 105 000 do 157 000 USD.

Łączą się one, tworząc migoczące tło antycznych skarbów, które zapewnią idealny chip dla pięciu wyjątkowych dzieł współczesnej sztuki jubilerskiej, wybranych przez Second Petal. Poniżej Arina dzieli się swoimi przemyśleniami na temat każdego z prezentowanych artystów.

Mashandy autorstwa Philipa Gilhama

„Filip tworzy dla mnie mocne i cudowne rozmowy między kolorowymi kamieniami szlachetnymi o wyjątkowej jakości a rodowym metalem z brązu. Są to wyjątkowe arcydzieła i rzeźby jubilerskie”. – Arina Pouzoullic

Filip z ich pokolenia podkreśla kontrast między promiennymi kolorowymi kamieniami szlachetnymi a ciepłem brązu, starożytnego materiału rzadko używanego w biżuterii. W 2017 r. czwarte pokolenie rodziny jubilerów we francuskich Alpach uruchomiło projekt Mashandy, który czerpie inspirację z prymitywnej sztuki, nowoczesnej rzeźby i współczesnej architektury w pierścienie, które ewoluowały od wielkoformatowych rzeźb do nadających się do noszenia dzieł sztuki na mniejsza skala. Jest także łowcą klejnotów i zwykle zaczyna od samego kamienia, pracując nad otaczającym go brązem, używając czystych linii i kształtów, które są instynktowne. Wyściełany złotem dla wygody, pierścionek Goya zawiera nieogrzewany 7,32-karatowy spinel Myanmar z brązu, który z czasem nabierze wyjątkowego wyglądu na ciele osoby noszącej.

Cena orientacyjna: 8400 USD – 12600 USD

Aida Bergson

„Nazywam ją Królową Krainy Czarów. Jej charakterystyczny projekt jest elegancki, szczery i inteligentny. Jej kreacje inspirowane naturą są pełne magii, podobnie jak mieszkańcy Krainy Czarów. Uważam, że jej praca dodaje siły i podnosi na duchu”. – Arina Pouzoullic

Projektantka biżuterii z Stambułu, Aida Bergsen, pochodzi z rodziny artystów i rozpoczęła swoją twórczą karierę jako rzeźbiarka, umiejętność, którą wykorzystuje w swojej pracy jubilerskiej poprzez rzeźby woskowe, z których wylewa swoje dzieła. Jej nowoczesne, nadające się do noszenia prace znajdują się na styku projektowania biżuterii i rzeźby, którą opisuje jako swoją „firmę marzeń”, produkującą naturalne klejnoty, które przywołują baśniowe światy i opowiadają historie o jej ojczyźnie. Christie’s prezentuje kolczyki Hedera i kolczyki z żyrandolami z 18-karatowego różowego złota i diamentami pavé, które można nosić również jako kolczyki i naszyjniki.

Cena orientacyjna: 8400 USD – 12600 USD

Jose Marin

„Jako złotnik tytanowego złota, José Marín jest jednym z najlepszych w swojej dziedzinie na arenie międzynarodowej. Prawdziwy i rzadki mistrz tytanu, traktuje ten metal jako bohatera i innowacyjny materiał, co skutkuje kolorową i zmysłową biżuterią ręczną, naprawdę jest jedyny w swoim rodzaju.” .” – Arina Pouzoullic

José Marin rozpoczął swoją edukację złotniczą w Walenckiej Gildii Jubilerów w wieku zaledwie 13 lat, zanim otworzył własną pracownię w 2016 roku. Obecnie jest złotnikiem z międzynarodową nagrodą De Beers Award for Jewellery i czerpie inspirację z regionu Morza Śródziemnego. łączy tytan ze złotem, srebrem i kamieniami szlachetnymi. Zafascynowany kolorem, jest jednym z najpopularniejszych współcześnie twórców biżuterii wykorzystującej tytan i metale pochodne, osiągając bogatą paletę tonów za pomocą anodowania elektrolitycznego. Kolczyki Lava and Ice prezentują kamienie księżycowe, różowe szafiry i temsca, wykonane przez podgrzanie kilku warstw tytanu razem, aby wydobyć różne warstwy i stworzyć wzór podobny do słojów drewna.

Cena orientacyjna: 3150 USD – 5250 USD

Gael Khoury

„Gaelle stymuluje intelektualnie i emocjonalnie swoimi klejnotami, zapraszając nas do przekraczania sprzeczności. Jest filozofem i bardzo lubię ten niezwykły kąt biżuterii. Jej prace hojnie dają nam poczucie, że użytkownik jest związany z tajemnicą wszechświata ”. – Arina Pouzoullic

Libańska jubilerka Gayle Khoury stworzyła biżuterię, która stymuluje myślenie o pojęciu piękna i sposobie jego postrzegania. Kolczyki La Refraction od Gaëlle są częścią kolekcji La Trahison de l’Objet, wyrafinowanej eksploracji formy jako idei filozoficznej i estetycznego przedmiotu, wykonane z 18-karatowego złota wysadzanego białymi diamentami i owalnymi różowymi szafirami. „Kolczyki łączą intensywną fizyczną siłę klejnotu z niematerialnym światem myśli” – mówi Gayle. Mówi o pięknie abstrakcji, które polega na zdolności do bezpośredniego przekazywania uczuć w sposób nieprzedstawiający. W mojej nowej kolekcji badam proces, w którym doświadczamy i postrzegamy koncepcje piękna oraz nasz związek z rzeczami w otaczającym nas świecie”.

Cena orientacyjna: 8400 USD – 12600 USD

Salima dziękuję

„Praca Salimy jest eklektyczna, odważna i ultranowoczesna, która nie stawia sobie żadnych granic, ponieważ prowadzi ją to do nieoczekiwanych rezultatów i różnorodnej pracy. Zawsze jest element zaskoczenia, szczegółu lub innowacyjnej techniki, która charakteryzuje pracę ”. – Arina Pouzoullic

Salima Thakker z siedzibą w Antwerpii w Belgii, w samym sercu europejskiego przemysłu diamentowego, projektuje i wytwarza biżuterię od ponad 20 lat. „Praktyczne podejście i zrozumienie, jak zachowują się materiały podczas mojej pracy, jest istotną częścią procesu” – powiedziała Christie’s. Zaprezentowane na pokazie Jewellery Talents of Today jako zestaw, pierścionki Grid są ewolucją poprzedniego pierścionka, który wykonałem z perforowanego metalu, co pozwala na większą elastyczność. 18-karatowe żółte złoto i palladowe białe złoto są ozdobione bezbarwnymi diamentami, podkreślającymi delikatne krzywizny, które wznoszą się do eleganckiego punktu.

Cena orientacyjna: 5250 USD – 8400 USD

The Aukcja online biżuterii w Paryżu Od 23 czerwca do 7 lipca prace będą pokazywane od 2 lipca w Christie’s Paris.

READ  DDR4? DDR5? WIFI? Krótki przegląd nowych płyt głównych z procesorem Intel Alder Lake