Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PCI Express 7.0 zapewnia ośmiokrotnie większą przepustowość niż obecne połączenia

Powiększenie / Podwojenie przepustowości PCIe co trzy lata oznacza ogromną przepustowość dla rozszerzeń nowej generacji.

PCI-SIG

Grupa odpowiedzialna za rozwój i aktualizację standardu PCI Express, PCI-SIG, zamierza aktualizować ten standard mniej więcej co trzy lata. Wersja 6.0 została wydana na początku tego rokua grupa ma ogłosić PCIe 7.0 jest na dobrej drodze do ukończenia w 2025 roku. Podobnie jak wszystkie nowe wersje PCI Express, jego celem jest podwojenie dostępnej przepustowości w stosunku do poprzednika, co w przypadku PCIe 7.0 oznacza, że ​​pojedyncza linia PCIe 7.0 będzie w stanie przesyłać przyspiesza do 32 gigabajtów na sekundę.

To dwa razy więcej niż obiecane przez PCIe 6.0 16 Gb/s, ale robi jeszcze większe wrażenie w porównaniu z PCIe 4.0, wersją standardu używanego w dzisiejszych wysokiej klasy procesorach graficznych i dyskach SSD. Pojedyncze gniazdo PCIe 4.0 zapewnia przepustowość około 4 Gb/s, czego potrzebujesz osiem tych linii, aby zapewnić taką samą prędkość, jak pojedyncza linia PCIe 7.0.

Tryb szybkości PCIe 7.0 wzrasta w kontekście.  Dyski półprzewodnikowe (SSD) i procesory graficzne obecnie korzystają głównie z PCIe 4.0, a PCIe 5.0 zaczęto stosować w nowszych komputerach.
Powiększenie / Tryb szybkości PCIe 7.0 wzrasta w kontekście. Dyski półprzewodnikowe (SSD) i procesory graficzne obecnie korzystają głównie z PCIe 4.0, a PCIe 5.0 zaczęto stosować w nowszych komputerach.

PCI-SIG

Zwiększone prędkości otwierają drzwi do coraz szybszych procesorów graficznych i urządzeń pamięci masowej, ale tak duże zwiększenie przepustowości umożliwi również wykonanie takiej samej pracy przy mniejszej liczbie linii PCIe. Dzisiejsze dyski SSD zazwyczaj wykorzystują cztery linie przepustowości PCIe, a procesory graficzne zazwyczaj wykorzystują 16 linii. Możesz użyć tej samej liczby linii do obsługi większej liczby dysków SSD i procesorów graficznych, zapewniając jednocześnie znaczny wzrost przepustowości w porównaniu z dzisiejszymi rozszerzeniami, co może być szczególnie przydatne w przypadku serwerów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich wersji standardu PCIe, PCI-SIG twierdzi, że urządzenia PCIe 7.0 będą nadal w pełni kompatybilne z poprzednimi wersjami PCIe. Istnieje pewna narzuta na kodowanie, która uniemożliwi rzeczywistym rozszerzeniom osiągnięcie pełnej prędkości 32 Gb/s obiecanej przez PCIe 7.0, ale dotyczy to wszystkich wersji PCIe.

READ  Aktualizacja Firefox Relay zapewnia większe rozmiary załączników i filtr dla promocyjnych wiadomości e-mail

Minie rok lub dwa, zanim zaczniemy widzieć PCI Express 6.0 w komputerach konsumenckich, nie mówiąc już o wersji 7.0. Najnowsze procesory Intel Alder Lake 12. generacji zawierają ograniczoną liczbę linii PCIe 5.0, a PCIe 5.0 będzie również częścią serii Ryzen 7000 AMD jeszcze w tym roku. Ale konsumenckie procesory graficzne i dyski SSD, które korzystają z PCIe 5.0, tak naprawdę jeszcze nie istnieją. Większość nowych standardów potrzebuje lat, aby przejść od „projektu” do „wykańczania”, „dostępnego w wysyłce” do „wszechobecnego”, a nowe wersje PCI Express nie są wyjątkiem.