Dublet Chrisa Wooda poszedł na marne, gdy Forest zremisował z słabym Luton w Premier League

Napastnik All Whites, Chris Wood, strzelił dwa gole, ale był świadkiem, jak jego drużyna Nottingham Forest zmarnowała dwubramkowe prowadzenie w zabawnym remisie Premier League ze słabym Luton Town.

Wood podniósł swój ligowy wynik do trzech w sezonie dzięki dwóm bramkom w drugiej połowie na City Ground.

W swoim debiucie Wood przyjął podanie od Anthony’ego Elangi, pewnym krokiem przyjął piłkę i pewnie minął bramkarza Luton Tomasa Kamińskiego.

To właśnie Elanga po raz kolejny strzelił drugiego gola Wooda. Nowozelandczyk dośrodkował poza odsłonięty zasięg Kamińskiego.

Jednak nowo awansowany Luton zadziwił fanów Forest dwoma golami w końcówce i zdobył nieoczekiwany punkt w Nottingham. Po tym, jak Forest nie poradził sobie z rzutem wolnym, Chidozie Ogbeni posłał luźną piłkę do siatki, odrabiając straty.

Następnie w drugiej minucie doliczonego czasu gry Elijah Adebayo wyrównał, a spokojne zakończenie meczu wprawiło w radość podróżujących kibiców Hatters.

Napastnik Nottingham Forest, Chris Wood, otworzył wynik swojej drużyny w meczu przeciwko Luton na City Ground.

Tony’ego Marshalla/Getty Images

W dniu, w którym angielska piłka nożna opłakiwała śmierć Sir Bobby’ego Charltona, Manchester City i Liverpool wróciły na właściwe tory, wygrywając Premier League, a Arsenal odrobił straty 2:0 i zremisował z Chelsea.

Śmierć Charltona, zdobywcy Pucharu Świata w 1966 r. i być może najlepszego zawodnika Anglii w historii, ogłoszono w przerwie pięciomeczowego meczu w sobotnie (niedzielne) popołudnie, rzucając cień na pracowity dzień po powrocie Premier League po wznowieniu rozgrywek. przerwa międzynarodowa.

Oczekiwano, że Charlton zostanie uhonorowany później podczas meczu Chelsea z Arsenalem u siebie oraz podczas emocjonującej wizyty Manchesteru United w Sheffield United na początku wieczoru.

Erling Haaland, napastnik Manchesteru City, świętuje po tym, jak jego zespół strzelił dwa gole w meczu z Brighton.

Tim Good/AP

City i Liverpool odbiły się od dwóch rozczarowujących wyników z rzędu i odniosły pewne zwycięstwa, co ponownie rozpaliło wyścig o tytuł, który w sezonie ponownie wykazuje oznaki pogłębienia się.

READ  Prezydent RP na Cyprze z oficjalną wizytą

Liverpool pokonał rywala Everton 2:0 w derbach Merseyside na początku meczu, zanim City zakończyło serię porażek z rzędu w lidze zwycięstwem 2:1 nad Brighton.

City przegrało dwa mecze ligowe z rzędu po raz pierwszy od 2018 roku po porażkach z Wolverhampton i Arsenalem, ale mało prawdopodobne było, aby trzeci gol został zdobyty przeciwko drużynie z Brighton, która wyglądała na zewnętrznego pretendenta do jednego z czterech czołowych miejsc w tym sezonie.

Julian Alvarez i Erling Haaland strzelili gola dla City w pierwszych 20 minutach, a norweski napastnik zakończył mini okres suszy po dwóch meczach ligowych bez zdobycia gola. Od czasu dołączenia do City w zeszłym sezonie nigdy nie rozegrał trzech meczów Premier League bez bramki.

Anthony Gordon z Newcastle United skakał z radości po zdobyciu gola w wygranym 4:0 meczu z Crystal Palace.

Owena Humphreysa/AP

Ansu Fati zmniejszył przewagę Brighton w 73. minucie, ale goście nie byli w stanie wyrównać nawet po tym, jak zawodnik City Manuel Akanji został wyrzucony z boiska za drugie ostrzeżenie w doliczonym czasie gry.

W dniu, w którym było mnóstwo czerwonych kartek, Liverpool potrzebował dwóch bramek Mohameda Salaha w końcówce, aby pokonać Everton, który tym razem liczył 10 zawodników, po tym jak niektóre decyzje sędziów poszły po jego myśli.

Ashley Young został wyrzucony z boiska po otrzymaniu miękkiej żółtej kartki w 18. minucie i drugim ostrzeżeniu w 37. minucie za kolejny faul na skrzydłowym Liverpoolu Luisie Diazie.

Następnie Ibrahima Konate z Liverpoolu uniknął drugiej żółtej kartki po tym, jak wyciągnął napastnika Evertonu Beto, co, jak przyznał menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp, mogło z łatwością doprowadzić do kolejnej czerwonej kartki.

Liverpool otrzymał także rzut karny za pierwszego gola w 75. minucie po tym, jak dośrodkowanie Diaza trafiło w pole karne prawą rękę rezerwowego Michaela Keane’a.

READ  Ben Stokes nowym kapitanem reprezentacji Anglii w krykieta

Liverpool przegrywał porażki i remisy w swoich ostatnich dwóch meczach, a porażka z Tottenhamem nastąpiła po tym, jak sędziowie VAR nie przyznali Liverpoolowi gola, który został niesłusznie nieuznany ze względu na spalonego.

Newcastle przesunęło się nad Brighton na piąte miejsce po zwycięstwie 4:0 nad Crystal Palace, a Wolverhampton i Brentford również odniosły zwycięstwa.

Obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk zabiera głos podczas wygranych 2:0 derbów z Evertonem.

Johna Sopera/AP

Brentford pokonało u siebie Burnley 3:0, a goście również stracili 10 zawodników w 78. minucie, a Wolves zapewniło sobie wyjazdowe zwycięstwo nad Bournemouth 2:1. W tym meczu Lewis Cook z Bournemouth bezpośrednio otrzymał czerwoną kartkę w 54. minucie, gdy wynik wynosił 1:1.

W jednym z ostatnich meczów Arsenal odrobił stratę dwóch bramek i pozostał niepokonany w lidze po zremisowaniu 2:2 z Chelsea na Stamford Bridge.

Chelsea wydawała się być na dobrej drodze do osiągnięcia swojego największego jak dotąd zwycięstwa pod wodzą Mauricio Pochettino po tym, jak Cole Palmer strzelił gola z rzutu karnego w pierwszej połowie, a Mykhailo Modric usunął bramkarza Arsenalu Davida Rayę ze swojej pozycji wolejem z ostrego kąta wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy.

Cole Palmer z Chelsea przejmuje piłkę wokół bramkarza Arsenalu Davida Rayi na Stamford Bridge.

Frank Augustin/AP

Bramkarz Chelsea, Robert Sanchez, popełnił jednak większy błąd po drugiej stronie boiska i poprowadził Arsenal z powrotem na mecz. Jego podanie do pomocy w 77. minucie zostało przechwycone przez Declana Rice’a, który miał otwartą siatkę i mógł oddać strzał z 25 jardów i nie popełnił żadnego błędu.

To odmłodziło drużynę gości i rezerwowy Leandro Trossard wyrównał w 84. minucie po dośrodkowaniu w dalszy słupek.

Chelsea była znacznie lepszą drużyną przez pierwszą godzinę, a decyzja Pochettino o wystawieniu wyjściowego składu bez uznanego napastnika opłaciła się.

Gospodarze otrzymali rzut karny za podanie piłki ręką Williama Saliby po tym, jak wyciągnięta ręka obrońcy zablokowała główkę Modricia. Palmer spokojnie skierował Rayę w złą stronę, aby otworzyć wynik w 15. minucie.

READ  New Zealand Warriors rozpoczynają rozmowy z NRL w sprawie meczu w Las Vegas w 2025 roku
Bramkarz Arsenalu, David Raya, nie wybił dobrze wycelowanej piłki Mykhailo Modrica z Chelsea.

Rice – jeden z trzech pomocników meczu, który kosztował ponad 100 milionów funtów (208 milionów dolarów nowozelandzkich), wraz z duetem Chelsea Enzo Fernandesem i Mosesem Caicedo – miał najlepszą szansę Arsenalu na wyrównanie w 20. minucie, kiedy dośrodkował piłkę do bramki Martina. Odegaard. , ale jego uderzenie zewnętrzną stroną buta minęło dalszy słupek.

Modrić, który był celem transferowym Arsenalu przed dołączeniem do Chelsea w styczniu, podwoił prowadzenie z ciasnych kątów w 48. minucie. Po tym, jak Arsenal stracił posiadanie piłki w środku pola, Modric dośrodkował piłkę z lewej flanki i posłał wysoki strzał, który mógł dośrodkowała do Raheema Sterlinga z tylnego słupka, ale minęła Rayę i wpadła do siatki.

Raya prawie dał Chelsea trzeciego gola w 57. minucie, kiedy jego podanie trafiło prosto do Palmera w polu karnym, ten jednak zdążył odzyskać siły i odwrócić strzał napastnika na rzut rożny.

Zamiast tego był to błąd bramkarza, który okazał się kosztowny. W drugiej połowie Arsenal miał trudności ze stworzeniem klarownych sytuacji, zanim Sanchez oddał piłkę Rice’owi, którego bramka całkowicie zmieniła tempo gry.

Duet Chelsea, Conor Gallagher i Nicholas Jackson, wyglądają na przygnębionych po wyrównaniu Arsenalu w końcówce meczu.

Justina Setterfielda/Getty Images

Po tym, jak Trossard strzelił wyrównującego gola po trafieniu Bukayo Saki, który wrócił po kontuzji ścięgna podkolanowego, Eddie Nketiah miał szansę na zdobycie zwycięskiego gola dla Arsenalu w 86. minucie po przejechaniu piłki, ale strzelił obok bramki.

Zmiennik Chelsea Nicholas Jackson miał ostatnią szansę w doliczonym czasie gry, ale jego strzał z niskiej wysokości został zablokowany przez Rayę.

Dzięki temu remisowi Arsenal ma równą liczbę punktów z Manchesterem City na szczycie tabeli, chociaż Tottenham może odzyskać prowadzenie, pokonując Fulham w poniedziałek (wtorek). Chelsea zajmuje dziewiąte miejsce ze stratą dziewięciu punktów.