Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dan Bewley sprawia, że ​​​​cofa się po wygranej w Speedway GP dla Polski

Dan Bewley sprawia, że ​​​​cofa się po wygranej w Speedway GP dla Polski

JBrytyjczyk Dan Bewley twierdzi, że nie ma sposobu, aby spędzić resztę 2022 roku na świętowaniu swojego zwycięstwa w Cardiff po zdobyciu kolejnych zwycięstw podczas sobotniego Grand Prix MotoGP we Wrocławiu.

Kumbriańska sensacja wyprzedziła Betard FIM Speedway GP w Polsce – podium we Wrocławiu na jego rodzimym torze w Polsce przed Danią. Leon Madsen Na drugim i trzecim miejscu jest Brytyjczyk Robert Lambertktóry zrealizował swoją pierwszą platformę w SGP.

Zwycięstwo nastąpiło zaledwie dwa tygodnie po tym, jak Bewley wysłał Cardiff Mad, aby został pierwszym zwycięzcą FIM British Speedway GP na Principality Stadium przez 15 lat 13 sierpnia.

Bewley i Lambert – mistrzowie świata na FIM Speedway of Nations razem w 2021 – piszą we Wrocławiu kolejną historię. Po raz pierwszy od 2000 roku FIM British Speedway GP w Coventry dwóch Brytyjczyków stanęło na podium SGP. To wydarzenie zostało wygrane dziką kartą Martin Dugardz ewentualnym mistrzem świata Markiem Loramem na trzecim miejscu.

W latach dwudziestych Wielka Brytania ma nowe złote pokolenie i Bewley twierdzi, że nie ma zamiaru rezygnować z pogoni za zaszczytem, ​​nawet po pierwszym posmakowaniu zwycięstwa w Speedway GP w Cardiff.

„Po Cardiff ludzie mówili mi, że muszę się tym cieszyć i podobało mi się to i podobało mi się. Ale potem nie zamierzałem świętować do końca sezonu. Chciałem dalej naciskać i dalej pracować „. powiedział.

„Zbliżają się ważne spotkania, a niektórzy najlepsi lekarze odeszli. Dobrze było dalej naciskać i ponownie stanąć na podium. „

Bewley nie spodziewał się, że znajdzie się w składzie GP na żużlu 2022. Dostał telefon dopiero po zawieszeniu rosyjskich zawodników Artem Łaguta A Emil Sivotdinov Z powodu wojny na Ukrainie.

Mimo, że miał okazję zaledwie miesiąc przed rundą otwarcia, jego zwycięstwo we Wrocławiu pozwoliło mu awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji Speedway GP z 84 punktami, co dało mu 24 punkty za liderem serii. Bartosz ZmarzlikKto ma 108 punktów i dotarł do półfinału i dziś wieczorem zdobędzie 12 punktów.

READ  Fabio Jakopson powraca na mecz po tym, jak był bliski śmierci

Drugi w klasyfikacji Madsen jest również drugi w klasyfikacji generalnej z wynikiem 92, a Pioli teraz oddycha na karku, aby zdobyć srebrny medal.

Zapytany, czy mógł przewidzieć taki sukces, kiedy nagle został powołany na GP na żużlu w marcu, Bewley zażartował: „Może ktoś to zrobił – mieli na to wielkie szanse! To bardzo wyjątkowe”.

Bewley przyznaje, że wysłanie swoich dzikich polskich fanów do Wrocławia było szczególnym uczuciem na imprezie, o której zawsze marzył.

„Myślę, że to mecz, który każdy zawodnik chce wygrać” – powiedział. „Cardiff to wielkie wydarzenie dla kibiców, ale kiedy oglądałem wyścig w telewizji, Wrocław był zawsze najlepszy. Naprawdę wspaniale jest wygrać w Wielkiej Brytanii iw mojej polskiej karierze we Wrocławiu.”

Co niewiarygodne, Bewley dokonał tylko półfinału odliczania, zdobywając osiem punktów wyścigowych. Ale jego zwycięstwo w półfinale i finale zamieniło go w 20 punktów mistrzowskich.

„Jak działają punkty, wszystko zależy od finału” – powiedział. „Po prostu musisz być w tym, aby wygrać. Wiedziałem, że miałem kilka wyścigów, aby uzyskać to, czego potrzebowałem, aby przekroczyć osiem lub dziewięć punktów. Właśnie się przebiliśmy, a reszta była potem dobra. „

Pomimo zamknięcia Zmarzlika Speedway GP World Championship z 16 punktami, Madsen twierdzi, że teraz koncentruje się na zapewnieniu wysokiej formy startów w 2023 roku, zamiast ścigania pole position.

Powiedział: „Nasze skupienie przeniosło się na następny sezon. Dziś wieczorem testowaliśmy nowy sprzęt i zdecydowanie zmierzamy we właściwym kierunku.

„Jestem pewien, że kiedy rozpoczniemy następny sezon, będziemy mieli w zestawie kilka nowych narzędzi i mam nadzieję, że zobaczycie, jak zaczynam sezon silniejszy niż w tym roku. Mam nadzieję, że będę mógł lepiej walczyć o złoty medal.”

Trzeci w tabeli Lambert minął miejscowego mistrza Macieja Janowskiego w drodze na linię bramkową, aby wywalczyć swoje pierwsze podium w motocrossie.

READ  Polskie żądanie uznania zbrodni II wojny światowej rodzi spór z Ukrainą

Były mistrz Europy, który 4 czerwca zajął czwarte miejsce w GP Niemiec na żużlu Wolk FIM w Tetero, powiedział: „Jest bardzo dobry. Minęło dużo czasu. nie wyszło. Ale teraz jestem na Platformie.

„Wisiałem na błotniku, żeby wyprzedzić Macieja. Jadąc do ostatniego zakrętu, nie chciałem jechać drugi raz z rzędu, finiszowałem jako ostatni w finale. Zdecydowanie pchałem i fajnie było ścigać się we Wrocławiu ”.

Wyścig Speedway GP World Championship przenosi się do innego z najpopularniejszych miejsc 10 września dla duńskiego FIM Speedway GP – Vojens, sponsorowanego przez ECCO.

BETARD FIM SPEEDWAY GP POLAND – WROCŁAW oceny:
1 Dan Bewley 20 punktów
2 Leon Madsen 18 punktów
3 Robert Lambert 16 punktów
4 Maciej Janowski 14 pkt
5 Bartosz Zmarzlik 12 punktów
6 Patryk Dudek 11 punktów
7 Ty Woffinden 10 punktów
8 Mikel Michaelsen 9 punktów
9 Fredrik Lindgren 8 punktów
10 Gleb Czugunow 7 punktów
11 stojak jack 6 punktów
12 Martin Vaculik 5 punktów
13 Jason Doyle 4 punkty
14 Paweł Przydebelski 3 punkty
15 maks. kaszy 2 punkty
16 Andrzej Lebiediew 1 punkt
17 Bartolome Kowalski DNR
18 Wiktor Przyjemski DNR

Oceny Big Wim Speedway:
1 Bartosh Zmarzlik 108 punktów
2 Leon Madsen 92 punkty
3 Dan Bewley 84 punkty
4 Patryk Dudek 76 punktów
5 Maciej Janowski 74 punkty
6 Fredrik Lindgren 70 punktów
7 Robert Lambert 68 punktów
8 Ty i Wenden 64 punkty
9 Mikkel Mikkelsen 61 punktów
10 Martin Vaculik 58 punktów
11 Jason Doyle 57 punktów
12 Andersa Thomsena 51 punktów
13 Jack Stand 50 punktów
14 max grys 43 punkty
15 Paweł Przydebelski 25 punktów
16 Matej Zaghar 11 punktów
17 Kai Hockenbeck 7 punktów
18 Gleb Chugunov 7 punktów
19 Andrzej Lebiediew 7 punktów
20 Maxim Drapek 4 punkty
21 Szymon Woźniak 3 punkty
22 stycznia Kfish 1 punkt
23 Tom Brennan 1 punkt

READ  Alstom zamierza wzmacniać pozycję Polski na rynku krajowym