Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czego można się spodziewać po wydarzeniu Apple 12 września: iPhone 15, Apple Watch Ultra 2, słuchawki AirPods ze złączem USB-C i nie tylko

Czego można się spodziewać po wydarzeniu Apple 12 września: iPhone 15, Apple Watch Ultra 2, słuchawki AirPods ze złączem USB-C i nie tylko

Wydarzenie Apple poświęcone iPhone’owi na jesień 2023 rozpocznie się za kilka dni. Od miesięcy słyszeliśmy pogłoski o tym, czego możemy się spodziewać, więc mamy dobre pojęcie o tym, co nadejdzie.

W tym przewodniku omówiono wszystko, czego spodziewamy się zadebiutować od Apple podczas wydarzenia „Wonderlust” 12 września.

W 2023 r. Apple będzie kontynuować ofertę czterocalowych iPhone’ów, a standardowe modele iPhone’a 15 będą dostępne w rozmiarach 6,1 i 6,7 cali, podobnie jak w zeszłym roku. iPhone 15‌ i iPhone 15‌ Plus będą wyglądać niemal identycznie jak iPhone 14‌ i iPhone 14‌ Plus, z jednym głównym wyjątkiem — portem USB-C.


Zamiast portu Lightning modele ‌iPhone’a 15‌ będą wyposażone w port USB-C, który umożliwi iPhone’owi, iPadowi i Macowi współdzielenie ładowarki i kabla ładującego. Apple wprowadza tę zmianę ze względu na zmiany regulacyjne w Europie, które wymagają, aby elektronika miała ujednolicony port ładowania, ale technologia USB-C zostanie wdrożona na całym świecie.

Funkcja iPhone'a 15 umożliwi przejście z Lightning na USB C w 2023 roku


Zeszłoroczne iPhone’y nadal poczyniły pewne postępy, ale zostały one wycofane w przypadku modeli ‌iPhone 15‌ i ‌iPhone 15‌ Plus. Zamiast tego w nowych iPhone’ach zastosowano technologię Dynamic Island, którą Apple po raz pierwszy zastosował w iPhone’ach 14 Pro i iPhone’ach 14 Pro‌ Max, zapewniając więcej miejsca na wyświetlaczu.

Chociaż ‌iPhone 15‌ i ‌iPhone 15‌ Plus otrzymają „Dynamic Island”, inne technologie wyświetlania, takie jak częstotliwość odświeżania ProMotion i zawsze włączony wyświetlacz, będą nadal ograniczone do modeli Pro. Kolejna niewielka zmiana konstrukcyjna dotyczy tylnej szyby. Matowe szkło było od dawna elementem linii Pro iPhone’ów, ale oczekuje się, że iPhone 15‌ i iPhone 15‌ Plus będą miały tył z matowego szkła, a nie z błyszczącego szkła.

Apple planuje nowe kolory dla iPhone’a 15 i dotychczasowe plotki sugerują, że zobaczymy niebieski – koralowy odcień będący skrzyżowaniem pomarańczy i różu, jasnoturkusowy, biały i czarny. Widzimy plecione i dopasowane kolorystycznie kable USB-C pasujące do każdego nowego „iPhone’a”.

Kolorowe kable USBC do iPhone'a 15


Technologia aparatu zostanie gruntownie zaktualizowana w modelach ‌iPhone 15‌ i ‌iPhone 15‌ Plus, które opierają się na 48-megapikselowym aparacie głównym z przysłoną f/1.6, która zapewnia wyższą rozdzielczość zdjęć i lepszą jakość w warunkach słabego oświetlenia. Nie zabraknie także 12-megapikselowego ultraszerokokątnego aparatu, ale jest to ten sam aparat, który można znaleźć w modelach ‌iPhone’a 14‌ bez aktualizacji.

Oczekuje się nowego chipsetu modemu Qualcomm 5G, po którym możemy zaobserwować lepszy sygnał, mniejsze opóźnienia i lepszą wydajność energetyczną. Apple opracowuje nowy chip A17 dla modeli iPhone’a 15 Pro, ale standardowe modele iPhone’a 15 otrzymają chip A16, który jest obecnie dostępny w iPhone’ach 14 Pro i Pro Max.

Nie słyszeliśmy jeszcze żadnych plotek o poprawie żywotności baterii, szybkości Wi-Fi lub pamięci RAM w standardowych modelach iPhone’a 15 i oczekuje się, że ceny pozostaną takie same.

READ  Data premiery Kamisato Ayato i wszystko, co wiemy

Więcej informacji na temat tego, czego można się spodziewać po „iPhonie 15” można znaleźć w naszym raporcie dotyczącym iPhone’a 15.

Większość ekscytujących nowych zmian i dodatków funkcji w tym roku będzie dotyczyć modeli iPhone’a Pro, a nie standardowych modeli iPhone’a 15. Podobnie jak w zeszłym roku, spodziewamy się dwóch iPhone’ów Pro: 6,1-calowego „iPhone’a 15 Pro” i 6,7-calowego iPhone’a 15 Pro‌ Max.

Funkcja fałszywych kolorów w iPhonie 15 Pro


Oczekuje się, że modele „iPhone’a 15 Pro” otrzymają kilka drobnych aktualizacji konstrukcyjnych, w tym Apple wprowadzi zauważalnie cieńsze zakrzywione krawędzie i nowy tytanowy materiał na obudowę. Zamiast stali nierdzewnej „iPhone 15 Pro” i Pro Max będą wykonane z tytanu w kolorach, w tym srebrnym, tytanowo-szarym, czarnym i granatowym. Tytan będzie miał bardziej matowe wykończenie niż stal nierdzewna, a modele „iPhone’a 15 Pro” mogą być o 10 procent lżejsze, ponieważ tytan waży mniej niż stal.

Choć krążyły pogłoski o zmianach w przycisku głośności, z którymi eksperymentował Apple, aktualizacja przycisku głośności nie zadziałała i zmian tam nie będzie. Oczekuje się jednak, że Apple zastąpi przełącznik wyciszenia przyciskiem wyciszania, który będzie miał wiele funkcji podobnych do przycisku akcji znajdującego się w Apple Watch Ultra.

Kod w iOS 17 wskazuje, że przyciskiem będzie można włączyć tryb cichy, aktywować aparat, włączyć latarkę, aktywować skrót, włączyć tryb ustawiania ostrości, uruchomić aplikację do tłumaczenia, rozpocząć notatkę głosową i nie tylko.

Podobnie jak modele ‌iPhone 15‌, modele ‌iPhone 15 Pro‌ będą wyposażone w port USB-C, ale podobno modele Pro obsługują większe prędkości transferu przez USB 3.2 (20 Gb/s) lub Thunderbolt (40 Gb/s). Krążą plotki, że niektóre modele iPhone’a 15‌ (prawdopodobnie modele Pro) obsługują prędkość ładowania do 35 W.

Apple wprowadza drobne ulepszenia w aparatach szerokokątnych i teleobiektywach w obu modelach Pro, aby poprawić działanie przy słabym oświetleniu, ale nie oczekuje się, że główny aparat 48 MP odnotuje jakąkolwiek poprawę. ‌iPhone 15 Pro‌ Max otrzyma największą nową funkcję aparatu, jaką jest funkcja zoomu peryskopowego dla teleobiektywu. Zoom optyczny jest obecnie ograniczony do 3x, ale oczekuje się, że Apple dzięki technologii peryskopowej zwiększy go do 5x lub 6x.

Podczas gdy standardowe modele „iPhone’a 15” będą korzystać z chipa A16, „iPhone 15 Pro” i iPhone 15 Pro‌ Max będą wyposażone w chip A17, zbudowany w nowym procesie 3 nm. Będzie to pierwszy chip od kilku lat zbudowany na nowym węźle i powinien przynieść wyraźną poprawę wydajności i efektywności. Oczekuje się wydłużenia żywotności baterii.

Apple będzie używać tego samego chipa 5G Qualcomm w całej gamie iPhone’ów 15. Krążą także pogłoski o nowym ultraszerokopasmowym chipie „U2”, który będzie zintegrowany z zestawem słuchawkowym Vision Pro, który pojawi się w przyszłym roku. Modele Pro otrzymają Wi-Fi 6E, czyli nowszy, szybszy protokół Wi-Fi współpracujący z pasmem 6 GHz. Dostępnych może być do 2 TB pamięci, a modele Pro będą wyposażone w 8 GB pamięci RAM, w porównaniu z 6 GB w zeszłorocznych modelach Pro.

READ  Najważniejsze wiadomości: ogłoszono wydarzenie Apple, oficjalnie opóźniono iPadOS 16 i nie tylko

iPhone 15 Pro‌ i Pro Max mają bogaty zestaw funkcji, a plotki sugerują, że doprowadzi to do wzrostu ceny. Wiele źródeł podaje, że Apple planuje podnieść ceny, ale nie jest jeszcze jasne, o ile. Nowe modele mogą być droższe o 100 dolarów – ‌iPhone 15 Pro‌ zaczyna się od 1099 dolarów, a iPhone 15 Pro‌ Max zaczyna się od 1199 dolarów.

Więcej informacji na temat tego, czego można się spodziewać po „iPhone’ie 15 Pro” i iPhone’ie 15 Pro‌ Max, można znaleźć w naszym raporcie.

W tym roku pojawi się nowy zegarek Apple Watch, ale po tej iteracyjnej aktualizacji nie ma na co czekać. Nie spodziewamy się żadnych nowych zmian konstrukcyjnych ani nowych funkcji związanych ze zdrowiem.

Apple Watch Series 9 jest wykonany z różowego aluminium


W rzeczywistości aktualizacja skupi się na częściach wewnętrznych, zwłaszcza na nowym procesorze. Pojawi się nowy chip S9 oparty na technologii A15 i będzie to pierwsza znacząca aktualizacja chipa Apple Watch od czasu Apple Watch Series 6.

Wydajność zostanie poprawiona w Apple Watch Series 9, a także możemy zauważyć wydłużenie żywotności baterii. Oczekuje się, że ‌Apple Watch Series 9‌ będzie również wyposażony w zaktualizowany optyczny czujnik tętna i nowy ultraszerokopasmowy chip „U2”, który zapewni lepszą dokładność lokalizacji.

Być może pojawi się nowy różowy kolor aluminiowej wersji Series 9, a Apple może planować wprowadzenie nowego typu paska z tkaniną i klamrą magnetyczną. Krążą również pogłoski, że skórzane sznurowadła zostaną wycofywane na rzecz bardziej ekologicznych opcji.

Więcej o Series 9 i tym, czego się spodziewać, znajdziesz w naszym przewodniku po Apple Watch Series 9.

Oczekuje się, że aktualizacja „Apple Watch Ultra” nastąpi w 2023 r., ale nie spodziewamy się nowych funkcjonalności. Urządzenie otrzyma ten sam chip S9, który jest dostępny w ‌Apple Watch Series 9‌, zaktualizowany chip Ultra Wideband i nowy czujnik tętna, ale jeśli planowane są jakiekolwiek inne funkcje, nie wiemy o nich.

Apple Watch Ultra Niebieski


Jeden z autorów zasugerował, że „Apple Watch Ultra” drugiej generacji może być lżejszy niż pierwsza generacja, ale nie jest jeszcze jasne, czy jest to prawdą. Jedną ze zmian może być nowa opcja kolorystyczna, a plotki wskazują na tytanowo-czarny odcień.

Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po Apple Watch Ultra.

AirPods z portem USB-C

Oczekuje się, że AirPods Pro 2 zostaną zaktualizowane o etui ładujące USB-C, które zastąpi obecne etui Lightning, co zbiegnie się w czasie z przyjęciem przez iPhone’a 15 portu USB-C zamiast portu Lightning.

READ  PCI Express 7.0 zapewnia ośmiokrotnie większą przepustowość niż obecne połączenia

AirPods Pro 2, kolor czerwony


Żadne inne zmiany sprzętowe nie zostaną uwzględnione, więc polegaj na tych samych „AirPods Pro” 2 co poprzednio, ale ze zaktualizowanym portem ładowania.

Nowe etui na iPhone’a

Według wielu źródeł Apple nie planuje produkować skórzanych etui do iPhone’a 15 i zamiast tego zastosuje materiał bardziej przyjazny dla środowiska.

Dobrze tkane kolory pudełek na jabłka


Krąży plotka, że ​​nowy materiał będzie wykonany z tkanego materiału i będzie nosił nazwę „FineWoven”, ale nie jest jeszcze jasne, czy to prawda.

Inne możliwości

W przypadku niektórych jesiennych wydarzeń dostępne są produkty z symbolami wieloznacznymi, które mogą zostać zaktualizowane we wrześniu lub nie, ale w tym roku nie można się spodziewać zbyt wiele poza „iPhonem” i Apple Watch.

iPad 11. generacji

Nie było żadnych plotek o nowym, tańszym iPadzie, ale Apple tradycyjnie aktualizował swój tablet co roku. Możliwe, że zobaczymy iPada 11. generacji, ale nie jest to gwarantowane.

Fioletowy iPad

Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku

Modele ‌iPhone 15‌ i ‌Apple Watch Series 9‌ mogą nie być ostatnimi produktami, jakie zobaczymy w 2023 roku. Pierwsze komputery Mac M3 mogą zostać wypuszczone przed końcem roku, a Apple podobno planuje wprowadzić na rynek 13-calowego MacBooka Air M3, 13-calowy MacBook Pro M3 i M3 Mac mini. BloombergaMark Gurman z Apple twierdzi, że komputery Mac M3 pojawią się w tym roku, ale analityk Apple Ming-Chi Kuo twierdzi, że komputery Mac M3 zostaną zaprezentowane dopiero w 2024 r., więc nie jest jasne, co może się wydarzyć.

Jeśli nowe komputery Mac pojawią się w 2023 r., Apple może zorganizować wydarzenie w październiku lub może wypuścić komputery Mac M3 w komunikacie prasowym pod koniec roku.

BloombergaMark Gurman uważa również, że istnieje możliwość, że nowy iPad Air ukaże się w 2023 roku. Jeśli tak, być może moglibyśmy go zobaczyć w październiku.

Jeszcze nie przyszedł

Z wyjątkiem iPada 11. generacji żadne inne iPady nie zostaną zaktualizowane w 2023 r. iPad Pro i iPad mini zostaną zaktualizowane, ale dopiero w 2024 r.

Funkcja M3 w kolorze czarnym

Jak oglądać

Wydarzenie Apple „Wonderlust” rozpocznie się we wtorek, 12 września o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. Transmisja wydarzenia na żywo na ich stronie internetowej I Na YouTubePonadto transmisja na żywo będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji Apple TV na obsługiwanych urządzeniach.

Tym, którzy nie mogą oglądać transmisji na żywo, MacRumors zapewni pełną relację z wydarzenia na MacRumors.com i Konto MacRumorsLive na TwitterzePonadto w dalszej części tygodnia przyjrzymy się bliżej wszystkim zapowiedziom.