Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Szczepionka Novavax w 100% skuteczna w ochronie przed umiarkowaną lub ciężką chorobą, wyniki badań sugerują |  z ostatniej chwili

COVID-19: Szczepionka Novavax w 100% skuteczna w ochronie przed umiarkowaną lub ciężką chorobą, wyniki badań sugerują | z ostatniej chwili

Novavax powiedział, że szczepionka COVID-19 jest w 100 procentach skuteczna w ochronie przed „umiarkowaną i ciężką chorobą” po wynikach badania fazy 3.

Amerykańska firma biotechnologiczna powiedziała, że ​​badanie wykazało, że jej szczepionka była w 93% skuteczna przeciwko krążącym wariantom budzącym obawy i wariantom będącym przedmiotem zainteresowania, a 91% skuteczna w ochronie populacji wysokiego ryzyka.

Badanie, które obejmowało 29 960 uczestników w 119 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, wykazało ogólną skuteczność 90,4%.

Badanie koncentrowało się na obecności uczestników reprezentujących społeczności i grupy demograficzne najbardziej dotknięte chorobą.

Bieżące aktualizacje COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

W grupie 77 osób uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19, 63 otrzymywało placebo, a 14 otrzymało szczepionkę.

Wszystkie przypadki w grupie zaszczepionej zdefiniowano jako „łagodne”, podczas gdy wśród osób, którym podawano placebo, zaobserwowano 10 „umiarkowany” i cztery „ciężkie”.

„Nasza szczepionka będzie ważną częścią rozwiązania” – powiedział Gregory Glenn, dyrektor ds. badań i rozwoju w Novavax. COVID-19 Jesteśmy wdzięczni uczestnikom badania i personelowi procesu, którzy umożliwili przeprowadzenie tego badania, a także naszym zwolennikom, w tym rządowi USA.

Firma wciąż jest na dobrej drodze, aby być w stanie wyprodukować 100 milionów dawek szczepionek miesięcznie do końca września i 150 milionów dawek do końca roku, po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych.

Prezes i dyrektor generalny Novavax, Stanley Erk, powiedział, że wyniki pokazują, że jest „o krok bliżej do zaspokojenia pilnej i ciągłej globalnej potrzeby w zakresie zdrowia publicznego” na więcej COVID-19 stemple;

Dodał: „Novavax nadal pilnie pracuje nad uzupełnieniem naszych wniosków regulacyjnych i wprowadzeniem tej szczepionki, zbudowanej na dobrze zrozumianej i sprawdzonej platformie, światu, który wciąż pilnie potrzebuje szczepionek”.

READ  181 000 euro w gotówce odkryto w polskim samochodzie towarowym jadącym do Hiszpanii z Rössler