Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: NSW zgłasza 124 nowe lokalne przypadki, gdy Australia walczy z epidemią

Australijski stan Nowa Południowa Walia zgłosił 124 nowe lokalnie nabyte przypadki Covid-19 – najwyższa jak dotąd liczba epidemii.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała w czwartek, że 48 z tych przypadków jest zaraźliwych w społeczności.

Victoria zgłosiła 26 nowych lokalnych przypadków Covid-19.

Wszystkie nowe przypadki w Wiktorii są powiązane z obecną epidemią, powiedział Departament Zdrowia Wiktorii w czwartek, a 24 przypadki były w kwarantannie przez cały okres infekcji.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Blokada Wiktorii przedłużona o tydzień, Australia Południowa, aby dziś wieczorem wejść nagłą blokadę
* Covid-19: ograniczenia blokady zaostrzają się w Nowej Południowej Walii i Wiktorii wraz ze wzrostem liczby przypadków
* Covid-19: Co dzieje się w Australii, gdy koronawirus nadal rozprzestrzenia się w niektórych stanach

To największa liczba codziennych nowych przypadków w Victorii w 2021 roku.

Zwykle zatłoczona ludźmi Bourke Street w centrum Melbourne jest prawie pusta, a Victoria jest teraz zamknięta.

Daniel Bouquet/Getty Images

Zwykle zatłoczona ludźmi Bourke Street w centrum Melbourne jest prawie pusta, a Victoria jest teraz zamknięta.

Victoria weszła w piątą blokadę w Covid w zeszłym tygodniu, dołączając do NSW, premier Daniel Andrews ogłosił we wtorek, że została przedłużona o kolejne siedem dni, do północy 27 lipca.

Południowa Australia We wtorek przeszedłem na tygodniowe zamknięcie, stan w czwartek zgłosił dwa nowe przypadki, brat i siostra w wieku 20 lat, którzy odwiedzili miejsce ekspozycji, Tenafeate Creek Winery, w weekend.

Morning ABC News zacytował premiera Republiki Południowej Afryki Stephena Marshalla, który powiedział, że nie było „poważnej eskalacji” spraw z dnia na dzień. Urzędnicy państwowi ujawnili późną środę Masa wzrosła do 12 przypadkach. Władze przekażą aktualizację w czwartek po południu.

Bańka podróżnicza Trans Tasman została wstrzymana przez NSW, Victoria i SA i zostanie poddana przeglądowi 27 lipca.

W czwartek rano przed kawiarniami w Bronte Beach w Sydney, niedaleko Bondi, panował duży ruch.  Podczas gdy wszystkie nieistotne sklepy detaliczne w Greater Sydney zostały zamknięte, firmy nadal mogą oferować usługi typu „kliknij i odbierz”, na wynos i z dostawą do domu.

Jenny Evans / Getty Images

W czwartek rano przed kawiarniami w Bronte Beach w Sydney, niedaleko Bondi, panował duży ruch. Podczas gdy wszystkie nieistotne sklepy detaliczne w Greater Sydney zostały zamknięte, firmy nadal mogą oferować usługi typu „kliknij i odbierz”, na wynos i z dostawą do domu.

Premier Queensland Anastasia Palazcock napisała na Twitterze, że w czwartek nie było żadnych nowych przypadków w stanie.

Powiedział również, że granica Queensland z Nową Południową Walią zostanie zamknięta od 1 w nocy w piątek (czasu lokalnego), aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19.

„To ważny krok, który pozwoli Queensland bezpiecznie złagodzić ograniczenia Covid-19 w całym stanie” – powiedział Palaszcuk.

W czwartek Australia Zachodnia zaostrzyła kontrole graniczne w Australii Południowej, którą Australia Zachodnia przeklasyfikowała jako przypadek średniego ryzyka. Oznacza to, że od czwartku o północy (czasu lokalnego) tylko podróżni ze zwolnieniem WA mogą wjechać do SA.

READ  „Straszna tragedia”: co najmniej 20 osób zginęło, a 70 zostało rannych w wyniku zawalenia się metra w Mexico City