Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brisbane zagłosowało na gospodarza Igrzysk Olimpijskich 2032

Brisbane będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2032 po otrzymaniu w środę oficjalnej zgody Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Oferta Brisbane została poparta głosowaniem 87 członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na spotkaniu w Tokio przed otwarciem igrzysk w piątek. Prezydent MKOl Thomas Bach zadeklarował, że stolica Queensland będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich za 11 lat.

„Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma zaszczyt ogłosić, że 35. Igrzyska Olimpijskie zostaną przyznane Brisbane w Australii” – powiedział Bach.

Brisbane zdobyło prawa do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2023.

Toru Hanay / Getty Images

Brisbane zdobyło prawa do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2023.

Potrzebując połowy głosów swoich członków, Brisbane było faworyzowane przed Budapesztem, Koreą, Dohą i niemiecką Doliną Ruhry, które wyraziły zainteresowanie organizacją igrzysk.

Delegacja Brisbane 2032, w tym prezydent AOC John Coates i premier Queensland Anastasia Palaszczuk, dokonała końcowej oficjalnej prezentacji na posiedzeniu MKOl.

Premier Scott Morrison przemawiał na spotkaniu za pośrednictwem łącza na żywo z Parlamentu i mówił o finansowym zaangażowaniu rządu australijskiego w Igrzyska.

„Wiemy, czego potrzeba, aby zapewnić udane igrzyska w Australii” – powiedział Morrison.

„Możemy czerpać pewność z rekordu Australii w dostarczaniu ważnych wydarzeń sportowych i światowych, że Igrzyska w Brisbane będą bezpieczne”.

Opisał także wielokulturową populację Australii, liczącą 300 grup etnicznych, jako „gigantyczną wioskę olimpijską”.

Rzeczy

Nowozelandzka pływaczka Eve Thomas idzie w ślady matki, biorąc udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Coates, który jest również wiceprzewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, nazwał Brisbane „Wspólnymi Igrzyskami”, które łączą nowoczesność ze 136-letnimi ideałami olimpijskimi.

Dyrektor naczelny Komitetu Olimpijskiego Nowej Zelandii Keren Smith powiedział, że zwycięstwo Brisbane było również zwycięstwem Nowej Zelandii.

„Serdecznie gratulujemy naszym australijskim przyjaciołom i kolegom udanej kandydatury do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2032” – powiedział Smith.

“Igrzyska olimpijskie na półkuli południowej są świetne dla nowozelandzkich sportowców i sportowców, zapewniając drużynie Nowej Zelandii “domowe” doświadczenie z lepszymi podróżami, strefami czasowymi i możliwościami treningowymi. Dodatkowe lokalizacje stawek zostaną otwarte w Oceanii, aby zapewnić więcej możliwości dla elity Sportowcy z Nowej Zelandii.

Brisbane będzie trzecim australijskim miastem, które będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, po Melbourne w 1956 roku i Sydney w 2000 roku.

Albert Perez / Getty Images

Brisbane będzie trzecim australijskim miastem, które będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, po Melbourne w 1956 roku i Sydney w 2000 roku.

Igrzyska w Brisbane zapewnią również możliwości dla Nowozelandczyków pracujących w zarządzaniu wydarzeniami i sporcie, a także wolontariuszom, którzy chcą osobiście doświadczyć emocji związanych z igrzyskami olimpijskimi.

„Nie wszystkie możliwości będą dostępne w Australii, ponieważ Nowa Zelandia chce gościć przedolimpijskie obozy szkoleniowe w czołówce do 2032 roku. Turystyka również zyska ogromny impuls, ponieważ międzynarodowi podróżnicy dodadzą Nową Zelandię do swoich tras olimpijskich”.

Gdy w Brisbane wybuchły fajerwerki, reakcja była bardziej stonowana, a miasto ponownie potwierdziło w lutym, że jest preferowanym miastem gospodarzem i przyznało wyłączne prawa negocjacyjne przed konkurentami z branży.

MKOl dokonał przeglądu swoich zasad przetargowych w 2019 r., aby obniżyć koszty i uniknąć wystawiania kandydatów przeciwko sobie.

Oferta miasta została wcześniej doceniona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za wysoki odsetek obecnych obiektów, w tym południowo-wschodni Queensland, wsparcie ze strony wszystkich szczebli rządowych i sektora prywatnego, doświadczenie w organizowaniu dużych imprez i sprzyjającą pogodę.

Australia stanie się dopiero drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, który będzie gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich w trzech różnych miastach.

Melbourne było gospodarzem Igrzysk w 1956 roku, a następnie w 2000 roku w Sydney.

Paryż będzie gospodarzem Igrzysk 2024, podczas gdy Los Angeles będzie mieć edycję 2028.

READ  Starszy norweski teoretyk spiskowy powiedział, że COVID-19 to mistyfikacja, która umiera z powodu wirusa po zorganizowaniu nielegalnych przyjęć domowych