Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Premier Australii Scott Morrison przeprasza za powolne wprowadzanie szczepionek, ponieważ NSW odnotowuje 124 nowe przypadki

Jak na przykład Nowa Południowa Walia Kontynuuje walkę ze śmiertelnikiem erupcja deltaPremier Scott Morrison wziął na siebie winę za błędy i opóźnienia w kraju COVID-19 kampania szczepień.

“Na pewno jest mi przykro, że nie byliśmy w stanie osiągnąć wyników, na które liczyliśmy na początku tego roku. Powiedział, że w dniu, w którym krajowi udało się osiągnąć 184 000 strajków w ciągu 24 godzin.”

“Oczywiście niektóre rzeczy [are] Niektóre rzeczy… nie są pod naszą kontrolą”.

Pod koniec marca kraj nie osiągnął celu 4 milionów dawek o 3,4 miliona dawek.

Premier Scott Morrison przeprosił za opóźnienie wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19 w kraju.

Lisa Marie Williams / Getty Images

Premier Scott Morrison przeprosił za opóźnienie wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19 w kraju.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Blokada Wiktorii przedłużona o tydzień, Australia Południowa, aby dziś wieczorem wejść nagłą blokadę
* Covid-19: ograniczenia blokady zaostrzają się w Nowej Południowej Walii i Wiktorii wraz ze wzrostem liczby przypadków
* Covid-19: Co dzieje się w Australii, gdy koronawirus nadal rozprzestrzenia się w niektórych stanach

W ostatnich miesiącach Morrison stanął w obliczu rosnącej presji, aby przeprosić za nieudany start. W środę Odmówiłem pogodzenia się z tym, że napędzało to blokady dotykające około 14 milionów Australijczyków w trzech stanach.

Morrison był przekonany, że sytuacja zmieniła się w ciągu ostatniego miesiąca, a liczba szczepień prawie się potroiła.

Do chwili obecnej podano łącznie 6 milionów dawek szczepionki Astra Zeneca.

Dzienny zapis przypadków Covid-19 dla obecnej epidemii

Pomimo zmiany liczba przypadków nadal rosła. Nowa Południowa Walia odnotowała nowy dzienny rekord epidemii w czwartek – 124 nowych przypadków nabytych lokalnie.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​48 z tych przypadków było zaraźliwych w społeczności.

Victoria zgłosiła 26 nowych lokalnych przypadków Covid-19.

Wszystkie nowe przypadki w Wiktorii są powiązane z obecną epidemią, powiedział Departament Zdrowia Wiktorii w czwartek, a 24 przypadki były w kwarantannie przez cały okres infekcji.

Była to największa liczba codziennych nowych przypadków w Victorii w 2021 roku.

Zwykle zatłoczona ludźmi Bourke Street w centrum Melbourne jest prawie pusta, a Victoria jest teraz zamknięta.

Daniel Bouquet/Getty Images

Zwykle zatłoczona ludźmi Bourke Street w centrum Melbourne jest prawie pusta, a Victoria jest teraz zamknięta.

Victoria weszła w piątą blokadę w Covid w zeszłym tygodniu, dołączając do NSW, premier Daniel Andrews ogłosił we wtorek, że została przedłużona o kolejne siedem dni, do północy 27 lipca.

Południowa Australia We wtorek przeszedłem na tygodniowe zamknięcieW czwartek stan zgłosił dwa nowe przypadki – brat i siostra w wieku 20 lat, którzy w weekend odwiedzili miejsce ekspozycji, Tenafeate Creek Winery.

Poranne wiadomości ABC Cytowano premiera Stephena Marshalla, który powiedział, że „nie doszło do poważnej eskalacji” spraw z dnia na dzień. Urzędnicy państwowi ujawnili późną środę Masa wzrosła do 12 przypadkach. Władze miały dostarczyć aktualizację w czwartek po południu.

Bańka podróżnicza Trans Tasman została wstrzymana przez NSW, Victoria i SA i zostanie poddana przeglądowi 27 lipca. Gabinet jednak Pilnie spotkał się w czwartek, aby omówić bańkę.

W czwartek rano przed kawiarniami w Bronte Beach w Sydney, niedaleko Bondi, panował duży ruch.  Podczas gdy wszystkie nieistotne sklepy detaliczne w Greater Sydney zostały zamknięte, firmy nadal mogą oferować usługi typu „kliknij i odbierz”, na wynos i z dostawą do domu.

Jenny Evans / Getty Images

W czwartek rano przed kawiarniami w Bronte Beach w Sydney, niedaleko Bondi, panował duży ruch. Podczas gdy wszystkie nieistotne sklepy detaliczne w Greater Sydney zostały zamknięte, firmy nadal mogą oferować usługi typu „kliknij i odbierz”, na wynos i z dostawą do domu.

Premier Queensland Anastasia Palazcock napisała na Twitterze, że w czwartek nie było żadnych nowych przypadków w stanie.

Powiedział również, że granica Queensland z Nową Południową Walią zostanie zamknięta od 1 w nocy w piątek (czasu lokalnego), aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19.

„To ważny krok, który pozwoli Queensland bezpiecznie złagodzić ograniczenia Covid-19 w całym stanie” – powiedział Palaszcuk.

Australia Zachodnia zaostrzyła w czwartek ograniczenia graniczne z Australią Południową, którą Australia Zachodnia przeklasyfikowała jako przypadek średniego ryzyka. Oznacza to, że od czwartku o północy (czasu lokalnego) tylko podróżni ze zwolnieniem WA mogą wjechać do SA.

READ  Wegański aktywista został uznany za winnego „nikczemnego” ataku na posag dla dzieci