Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 1800 nowych przypadków pozaszpitalnych, 269 hospitalizowanych, według liczb

Covid-19: 1800 nowych przypadków pozaszpitalnych, 269 hospitalizowanych, według liczb

Dane Ministerstwa Zdrowia pokazują, że pojawiło się 1800 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, a 269 osób jest w szpitalu, w tym 3 na oddziale intensywnej terapii.

Najnowsze dane, opublikowane w piątek, pokazują, że od początku pandemii z powodu Covid-19 doszło do łącznie 1 910 zgonów, albo jako pierwotna przyczyna śmierci, albo jako czynnik przyczyniający się. Średni utrzymujący się 7-dniowy wzrost całkowitej liczby zgonów spowodowanych przez Covid-19 wynosi obecnie 6.

Ministerstwo wydało te numery w imieniu Liczba nowych zakażeń Covid-19 i liczby hospitalizacji nadal spada.

Siedmiodniowa średnia nowych spraw spadła o ponad 30% w porównaniu z danymi z ostatniego piątku.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Premier Jacinda Ardern nie daje się wciągnąć na zielono
* Ponowne przemyślenie brytyjskich zasad Covid-19 daje lekcje dla reszty świata
* COVID-19: 2066 nowych przypadków pozaszpitalnych, 286 hospitalizowanych w najnowszych liczbach COVID

Aktualizacja przychodzi o 13:00 Jak na przykład Premier potwierdza będzie służył Przejrzyj ustawienia Covid i użycie maski. Odmówiła jednak zaniepokojenia tym, czy w nadchodzących tygodniach kraj przejdzie na „zielone” światła drogowe.

Liczba osób leczonych w szpitalu według regionu przedstawia się następująco: Northland: 4; Waitemata: 44; powiaty Manukau: 25; Auckland: 50; Waikato: 38; Zatoka Obfitości: 9 Jezior: 7 Zatoka Hawkes: 3; środkowa część środkowa: 13; Whanganui: 0; Taranaki: 3; tyrawete: zero; Wairarapa: 4; stolica i wybrzeże: 17; Hut Valley: 5, Nelson Marlborough: 4; Canterbury: 31; Zachodnie Wybrzeże: 0; Południowe Canterbury: 5; Południe: 7.

Ministrowie dokonają przeglądu ustawień Covid-19 i używania masek w nadchodzących tygodniach.

sungmi kim / rzeczy

Ministrowie dokonają przeglądu ustawień Covid-19 i używania masek w nadchodzących tygodniach.

Z czwartkowych danych wynika, że ​​Covid-19 przypisano łącznie 1908 zgonów.

Liczby były ostatnio aktualizowane od piątku do poniedziałku, ponieważ ministerstwo nie udostępnia aktualizacji w weekend.

Modelarz Covid-19 i profesor Uniwersytetu Canterbury Michael Blank powiedział w czwartek, że Nowa Zelandia znalazła się po drugiej stronie dużej fali.

READ  Tajwan idzie w ślady Chin i ubiega się o przystąpienie do umowy handlowej CPTPP

Powiedział, że ponieważ podwarianty Omicron niedawno przeniknęły do ​​dużej części populacji Aotearoa, wirusowi coraz trudniej jest znaleźć ludzi, którzy mogliby go zarazić.

Zmniejszenie liczby przyjęć do szpitala złagodziło stres na łóżkach w wielu lokalnych urzędach zdrowia, z którymi musiały sobie radzić Czterokrotnie więcej przypadków grypy tej zimy niż średnia roczna.