Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19: 115 nowych przypadków Covid na Fidżi

Naukowiec

Miejsce szczepień przeciwko COVID-19 w zachodniej części Fidżi, 11 czerwca. Zdjęcie/rząd Fidżi

przez RNZ

Stały minister zdrowia Fidżi, James Fong, zgłosił 115 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatniego dnia.

Większość przypadków można prześledzić wstecz do miejscowości lub społeczności zlokalizowanych, w których doszło do znaczącej transmisji.

Dwadzieścia jeden osób zostało zidentyfikowanych jako główne kontakty w poprzednich sprawach i jest badane przez zespoły śledzenia kontaktów w celu ustalenia, czy istnieje połączenie klastra.

W szpitalu Colonial War Memorial Hospital nastąpiła kolejna śmierć.

Ten 49-letni mężczyzna był leczony z powodu poważnego schorzenia, a jego lekarze badają, czy jego śmierć była spowodowana Covid-19.

Do tej pory miało miejsce sześć zgonów, ale kolejnych siedmiu pacjentów z Covid-19 zmarło z powodu wcześniej istniejących chorób.

W izolacji jest 1182 aktywnych przypadków, a Fidżi odnotowało 1578 przypadków od czasu ostatniego wybuchu epidemii w kwietniu 2021 r.

Fong powiedział, że od kwietnia przetestowano łącznie 121 193 próbki, a średnia dzienna częstotliwość testów wynosi obecnie 3443.

Jeśli chodzi o szczepienia, “43 procent Fidżi w wieku 18 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę, a 2,1 procent zostało w pełni zaszczepionych. Łącznie 252791 osób otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 12 246 zostało w pełni zaszczepionych” – powiedział.

READ  Arktyczne morsy toną w łodzi na pływającej sofie w Irlandii
Koronawirus choroba

– RNZ