Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: NSW w pogotowiu, gdy populacja Sydney rośnie o dwa

Naukowiec

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłasza nowe ograniczenia w Sydney po nowym przypadku społeczności COVID-19. Wideo / Sky News

Nowa Południowa Walia odnotowała dwa lokalnie nabyte przypadki w ciągu ostatnich 24 godzin po wydaniu przez stan zasad dotyczących masek w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa.

Jedna ze spraw została ogłoszona w piątek rano i uwzględniona w sobotnich numerach.

Nowy przypadek w piątek dotyczył mężczyzny po pięćdziesiątce, który uczestniczył w Bondi Junction Mayer w tym samym czasie, co kierowca limuzyny, który na początku tego tygodnia uzyskał pozytywny wynik testu na wariant delta.

Kierowca i jego pasażerowie, w tym międzynarodowe załogi lotnicze, nie zostali zaszczepieni Obawy o nieszczepiony personel pierwszej linii.

Drugi przypadek to kobieta po czterdziestce, która uczestniczyła w wielu miejscach w Bondi Junction.

Minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że piątkowy przypadek znajdował się w odległości od 10 cm do 60 cm od kierowcy, gdy władze uważały, że zaraził się wirusem.

Hazard powiedział, że „nie dłużej niż kilka sekund” ci dwaj mężczyźni byli blisko siebie w centrum handlowym.

„Ten wirus delta wydaje się być nieuchronnym i obecnym niebezpieczeństwem” – powiedział.

NSW Health poinformowało, że 1100 kontaktów zostało przetestowanych i odizolowanych, a do jej listy dodano dodatkowe miejsca w Bondi Junction, Macquarie Park, North Sydney, Newtown i Campbelltown. Miejsca ekspozycji.

Martwisz się brakiem ograniczeń

Maski są obowiązkowe w transporcie publicznym w Greater Sydney i Blue Mountains, ale nie w Wollongong i na Środkowym Wybrzeżu. Nowa zasada będzie obowiązywać do przyszłego tygodnia.

READ  Wirus koronowy Covid 19: dlaczego zmienna delta przeraża ekspertów

Biorąc pod uwagę rosnącą epidemię, epidemiolog z University of New South Wales Marie-Louise McLaws powiedziała wczoraj, że nadszedł czas, aby władze podjęły bardziej zdecydowane działania.

„Mamy kłopoty, a teraz wiemy, że to Delta” – powiedziała ABC.

„Ograniczenia powinny być [implemented] Ściśle i szybko, ponieważ ten wirus nauczył się być wysoce zaraźliwy i nie potrzebuje wiele do rozprzestrzeniania się.

„Są do 70 procent bardziej zaraźliwe niż inne rasy, więc jest to ogromny problem”.

Obecna epidemia w Sydney jest jednym z najbardziej przenośnych wariantów delta.  Zdjęcia/Getty Images
Obecna epidemia w Sydney jest jednym z najbardziej przenośnych wariantów delta. Zdjęcia/Getty Images

Pomimo ostrzeżeń premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian przestała nakładać ograniczenia na zgromadzenia lub nakładać maski w miejscach publicznych.

Zamiast tego mieszkańcy Sydney z Berejiklian byli w stanie najwyższej gotowości i radzili unikać dużych imprez towarzyskich.

„O ile absolutnie nie musisz uczestniczyć w dużym zgromadzeniu, chyba że pilnie musisz zaangażować się w działalność o charakterze społecznym w ciągu najbliższych kilku dni, prosimy wszystkich o powstrzymanie się” – powiedziała wczoraj.

„Zakładając, że wszyscy, z którymi się kontaktowałeś, mają wirusa i załóżmy, że sam masz wirusa i to jest najlepsza rada, jaką możemy ci udzielić w ciągu najbliższych kilku dni”.