Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid-19: rząd Nowej Zelandii mówi, że loty z Australii Zachodniej do Nowej Zelandii „ muszą zostać natychmiast wstrzymane ” po przypadkach Covid-19 w Perth

Naukowiec

Departament Zdrowia twierdzi, że wszystkie bezpośrednie loty z Australii Zachodniej do Nowej Zelandii powinny zostać wstrzymane natychmiast po tym, jak pracownik zakładu MIQ Perth uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Obraz / Brett Phipps

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że wszystkie bezpośrednie loty z Australii Zachodniej do Nowej Zelandii powinny zostać zatrzymane natychmiast po tym, jak pracownik zarządzanego obiektu izolacyjnego w Perth uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19.

Krótko po godzinie 22, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że urzędnicy „przeprowadzili szybką ocenę zdrowia publicznego Nowej Zelandii” i zdecydowali o tymczasowym zawieszeniu lotów z Australii Zachodniej do Nowej Zelandii.

Ogłoszenie zostało ogłoszone po tym, jak ochroniarz pracujący w kwarantannie w hotelu w Perth uzyskał dziś pozytywny wynik na obecność wirusa Covid-19, ponieważ dwie z siedmiu osób mieszkających w domu mężczyzny również uzyskały pozytywne wyniki.

„Urzędnicy Ministerstwa przeprowadzili szybką ocenę zdrowia publicznego Nowej Zelandii i ustalili, że bezpośrednie regularne loty bezpośrednie z Australii Zachodniej do Nowej Zelandii powinny zostać natychmiast wstrzymane, podczas gdy przeprowadzana jest dalsza ocena, w tym dalsza ocena i informacje od australijskich urzędników ds. Zdrowia”, oświadczenie Departamentu Zdrowia powiedział.

Urzędnicy służby zdrowia Australii Zachodniej zidentyfikowali szereg interesujących miejsc Wymienione na ich stronie internetowej.

Każdy, kto opuścił Perth w ciągu ostatnich czterech dni i przybył do Nowej Zelandii, powinien sprawdzić te interesujące witryny.

Nowozelandczycy, którzy byli w tych interesujących miejscach, powinni natychmiast się odizolować i zadzwonić rano do Healthline w celu uzyskania dalszych porad.

Ministerstwo poinformowało, że jutro podamy więcej informacji.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan powiedział w sobotę na konferencji prasowej, że stan nie zostanie zablokowany „w tym momencie”.

„Ale to może się zmienić jutro lub pojutrze” – powiedział.

READ  Koronawirus: Kiwi, który przyleciał z Perth `` wiedział, że nie powinien podróżować do Nowej Zelandii ''

McGowan powiedział, że ochroniarz, dwudziestokilkuletni mężczyzna mieszkający w Nulamara, otrzymał już pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa.

Premier Mark McGowan mówi, że kraj nie zostanie zablokowany "w tym momencie", Na konferencji prasowej w sobotę.  Zdjęcia / Getty Images
Premier Mark McGowan powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej, że stan nie zostanie zablokowany „w tym momencie”. Zdjęcia / Getty Images

Pracował w hotelu Pan Pacific 24, 25 i 26 kwietnia, kiedy to nowoprzybyli byli przyjmowani do hotelu.

Pracował na tym samym piętrze z dwoma mieszkańcami hotelu poddanymi kwarantannie, którzy mieli pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

„Wizja CCTV jest poddawana przeglądowi, jednak w tym momencie nie ma jasnego wyjaśnienia, w jaki sposób ochroniarz został ranny” – powiedział McGowan.

„Możliwe, że przeniesienie infekcji nastąpiło podczas wchodzenia przybyszów z zagranicy na kwarantannę hotelu i mogli zostać zabrani do swoich pokoi.

To jest dalej badane. „

McGowan powiedział, że w domu mężczyzny było dwóch gości z Canberry.

Powiedział, że mężczyzna odwiedził kilka miejsc w społeczności, będąc potencjalnie zaraźliwym, w tym centrum handlowe Northlands, Coles, kawiarnię i meczet.

Pełna lista witryn zostanie umieszczona w witrynie rządu Australii Zachodniej.

Obecnie obejmuje:

– Meczet Al-Taqwa w Al-Mirabuka 30 kwietnia między 13.15 a 14.00
– Coles w centrum handlowym Prime West Northlands w Bałutcie, 29 kwietnia, między 16:30 a 17.15
– Agha Juice Cafe w Joondanna w dniu 28 kwietnia w godzinach 18: 50–20: 00
– Smokemart w centrum handlowym Prime West Northlands w Balcutta w dniu 28 kwietnia między 13.30 a 15.15
– Northlands Fresh w Prime West Northlands Shopping Center w Balcutta, 28 kwietnia, między 13.30 a 15.15
Spodsheed w Stirling 28 kwietnia między 1.30 a 2.30
Swan Taxi Victoria Park 27 kwietnia w godzinach od 1,50 do 14:45