Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 239 przypadków

Globalizm

Blokada Wielkiego Sydney nie wykazuje żadnych oznak złagodzenia w najbliższym czasie. Zdjęcia/Getty Images

NSW zarejestrowało 239 przypadków Covid-19 w społeczności, z czego co najmniej 26 przypadków podczas pobytu w społeczności.

Spośród nowych przypadków 115 jest związanych ze znanym przypadkiem lub klastrem, a źródło infekcji dla 124 jest nadal badane.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​wirus nadal rozprzestrzenia się w miejscach pracy i domach.

Powiedziała, że ​​rząd chce jak najszybciej zakończyć blokadę Wielkiego Sydney i podkreśliła, że ​​powrót do poczucia normalności będzie wymagał szczepienia ludności.

„Wiemy, że szczepienie działa przeciwko okropnemu szczepowi Delta i wiemy, że działa” – powiedział Berejiklian.

„Nie chcemy być w sytuacji, w której wchodzimy i wychodzimy, a na pewno w NSW naszym celem jest wyjście z tej sytuacji tak szybko, jak to możliwe. Mamy sierpień, aby uzyskać jak najwyższe wskaźniki szczepień ”.

Dr Jeremy McNulty z New South Wales Health powiedział, że osoby w wieku 18-30 lat mogą zaostrzyć epidemię w stanie.

„To jest grupa wiekowa, która wydaje się być łącznikiem między dziećmi, młodymi dorosłymi, starszymi krewnymi i osobami starszymi” – powiedział.

„Pracują i mają świetne sieci społecznościowe. Jeśli należysz do tej grupy wiekowej, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jesteś bardzo podatny na infekcje, jak widzieliśmy w liczbach na OIOM-ie”.

Obecnie hospitalizowanych jest 222 przypadków Covid-19, z których 54 jest na oddziale intensywnej terapii, z czego 25 wymaga respiratorów.

Osoba ćwicząca w Sydney Opera House podczas zamknięcia Greater Sydney.  Zdjęcia/Getty Images
Osoba ćwicząca w Sydney Opera House podczas zamknięcia Greater Sydney. Zdjęcia/Getty Images

Berejiklian powiedział w piątek, że rząd pozostaje zaniepokojony liczbą osób, które nadal poruszają się po społeczności, gdy są zaraźliwe.

Powiedziała, że ​​stan nie może sobie pozwolić na więcej niepowodzeń lub wyjątków, jeśli Greater Sydney wyjdzie z blokady zgodnie z planem w ciągu czterech tygodni.

READ  FBI twierdzi, że ciało Gabe Pettito mogło zostać znalezione. Poszukiwania jej narzeczonego trwają

„Jedna porażka ma efekt domina, który może potrwać kilka tygodni” – powiedziała.

W odpowiedzi na zaplanowane w sobotę protesty przeciwko zawieszeniu działalności, które groziły dalszą transmisją ze społeczności, ponad 1300 funkcjonariuszy policji zeszło na ląd w Centralnej Dzielnicy Biznesowej i utworzyło centrum dowodzenia w Hyde Parku.

Częściowe zamknięcie miasta doprowadziło do wyeliminowania tego, co Berejiklian uznał za możliwy „wyrok śmierci” dla członków rodzin protestujących, przy czym pojawiła się tylko garstka protestujących.

Od 16 czerwca, kiedy to zgłoszono pierwszy przypadek epidemii w Sydney, zgłoszono 3427 przypadków społeczności.

Minister obrony broni odwlekania blokady

Minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że rząd nie spóźnił się z wdrożeniem silnej blokady, gdy wybuch epidemii delty rozpoczął się w stanie.

Zapytany przez ABC, ile czasu zajęło rządowi wprowadzenie powszechnych ograniczeń po otrzymaniu porady zdrowotnej, powiedział: „Nie było żadnych opóźnień. Za każdym razem odpowiadamy naszemu zespołowi zdrowia publicznego”.

Hazard powiedział, że rząd musi zrównoważyć różne obawy.

„Ludzie nie rozumieją, że zespół ds. zdrowia publicznego, a także zespół ds. zdrowia, który zajmuje się również problemami ze zdrowiem psychicznym, a także zespół ekonomiczny, który również stara się utrzymać stan gospodarki”.

Do czasu ogłoszenia pierwszej blokady pod koniec czerwca, epidemia w Sydney wzrosła do 65 przypadków.