Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koronawirus Covid 19: Queensland stoi w obliczu „zupełnie innej” epidemii Covid-19

Globalizm

Widzi się ludzi spacerujących w pobliżu centralnej dzielnicy biznesowej Brisbane po jej zamknięciu 31 lipca. Zdjęcia / Getty Images

Australijski ekspert ds. chorób zakaźnych ostrzegł, że epidemia w Queensland ma potencjał do „bardzo znaczącego wydarzenia”, podobnego do sytuacji, z jaką mamy do czynienia w Greater Sydney.

Queensland odnotowało w niedzielę dziewięć nowych infekcji COVID-19, co czyni go najwyższym dziennym wzrostem lokalnych przypadków od prawie roku. Obecnie w stanie jest 53 aktywnych spraw.

Dyrektor ds. chorób zakaźnych w Mater Health, dr Paul Griffin, powiedział Weekend Today, że Queensland ma „szczęście”, aby jak dotąd uniknąć wybuchu epidemii delta na dużą skalę, ale ostrzegł, że sytuacja może łatwo wymknąć się spod kontroli.

„To jest zupełnie inne”, powiedział. „To naprawdę ma zadatki na coś ważnego”.

Koronawirus choroba

„Jest w tym wiele niepokojących elementów, w tym gdzie znajdują się te osoby, ile jest miejsc narażenia, ile osób jest w rezultacie zainfekowanych. Myślę więc, że potrzebujemy kompleksowego, szybkiego zestawu strategii łagodzenia i to jest co widzieliśmy.”

Queensland został wysłany do nagłego trzydniowego zamknięcia w sobotnie popołudnie, aby umożliwić śledzenie kontaktów w celu śledzenia szybko rozwijających się spraw.

Od godziny 16:00 we wtorek mieszkańcy 11 dotkniętych chorobą miejscowości w południowo-wschodnim Queensland mogą opuścić dom tylko w celu wykonania podstawowych zadań, w tym zakupów spożywczych i podstawowej pracy, jeśli nie mogą pracować z domu, ćwiczyć w odległości 10 km od domu i opieki zdrowotnej, w tym szczepień i opieki.

Dr Griffin powiedział, że ponieważ transmisja jest już wysoka, ta epidemia „ma potencjał do wystąpienia bardzo znaczącego zdarzenia”.

„Myślę, że jesteśmy w bardzo szczęśliwym położeniu, ponieważ mamy już mandat maskowania, co zmniejszy liczbę przypadków o co najmniej procent” – powiedział.

READ  Covid-19: Maski w transporcie publicznym mają pozostać w Aotearoa, ponieważ Stany Zjednoczone łagodzą zasady

„Z pewnością, jeśli (zamknięcie) nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z pewnością możemy mieć zrównoważoną zmianę społeczności wynikającą z tego wydarzenia”.