Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bubble through Tasman: Podróżni w Queensland nakłaniają do sprawdzania interesujących miejsc, gdy stan zostaje zamknięty w Covid

Ośmiotygodniowe zawieszenie podróży bez kwarantanny z Australii weszło w życie 23 lipca, ale ci, którzy wrócili do Nowej Zelandii w kontrolowanych lotach powrotnych od poniedziałku, mogą nadal być narażeni na ważne miejsca.

Juno Searle / Getty Images

Ośmiotygodniowe zawieszenie podróży bez kwarantanny z Australii weszło w życie 23 lipca, ale ci, którzy wrócili do Nowej Zelandii w kontrolowanych lotach powrotnych od poniedziałku, mogą nadal być narażeni na ważne miejsca.

Podróżni, którzy wrócili z Australii w zeszłym tygodniu, mogli być narażeni na wirusa Covid-19 i powinni dokładnie to sprawdzić Lista interesujących miejscmówią władze ds. zdrowia.

Dzisiaj podjęto decyzję o umieszczeniu części Queensland w regionie Zatrzaśnij trzydniową blokadę.

że Komentarz do ośmiu tygodni Podróże bez kwarantanny z Australii weszły w życie 23 lipca, ale zarządzane loty powrotne były dostępne do piątkowego wieczoru dla Nowozelandczyków, którzy byli w stanie przedstawić dowód negatywnych wyników testów przed odlotem.

Rzeczy

Kiwi wracający do Christchurch z Brisbane omawiają swoje poglądy na temat ośmiotygodniowego zatrzymania bańki w Tasmanie.

Ci, którzy wrócili do Nowej Zelandii od zeszłego poniedziałku 26 lipca, nadal mogą być narażeni na wirusa w Australii i powinni sprawdzić listę lokalizacji na stronie internetowej Queensland Health.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Brak przypadków wspólnotowych, australijscy podróżnicy są testowani w izolacji
* Bubble through Tasman: Podróżuj bez kwarantanny, aby wznowić podróż z australijskim stanem Victoria
* Covid-19: 2 nowe przypadki w MIQ, ryzyko wybuchu z Perth do Nowej Zelandii „niskie”

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział: „Jeśli od poniedziałku odbywałeś zarządzany lot repatriacyjny i znajdujesz się w dogodnej lokalizacji, powinieneś natychmiast odizolować się w domu lub odpowiednim miejscu zakwaterowania i skontaktować się z Healthline pod numerem 0800358 5453 w celu uzyskania porady na testach.

„Nawet jeśli nie odwiedziłeś jednego z tych interesujących miejsc, ale wróciłeś z Queensland od poniedziałku, zachowaj ostrożność i monitoruj wszelkie możliwe objawy oraz skontaktuj się z Healthline i natychmiast izoluj, jeśli wystąpią”.

READ  Szczyt G7: Donald Trump wskazuje, że nadal wierzy we Władimira Putina o amerykańskich agencjach wywiadowczych podczas nękania Joe Bidena
Samolot z Brisbane wylądował w Christchurch w poniedziałek.

Dean Williams / Rzeczy

Samolot z Brisbane wylądował w Christchurch w poniedziałek.

Osoby powracające powinny nadal monitorować witrynę Queensland Health pod kątem wszelkich aktualizacji dotyczących interesujących ich witryn.

Zespoły ds. śledzenia kontaktów w Nowej Zelandii od poniedziałku pracują nad identyfikacją podróżnych, którzy wrócili z Queensland, a w ten weekend skontaktują się z nimi pocztą elektroniczną, aby przypomnieć im o sprawdzeniu listy lokalizacji.

Jeśli masz jakiekolwiek objawy Covid-19 lub źle się poczujesz, zatrzymaj się w swoim mieszkaniu i umów się na badanie, dzwoniąc na Covid-19 Healthline pod numer 0800358 5453 lub umów się na wizytę u lokalnego lekarza.