Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cleveland Clinic otrzymuje dotację w wysokości 12 milionów dolarów od National Institutes of Health na zbadanie zastosowania cytokin zapalnych w spersonalizowanym leczeniu raka

Instytut Lerner Research Institute w Cleveland Clinic otrzymał pięcioletni grant w wysokości 12 milionów dolarów od National Cancer Institute, będącego częścią National Institutes of Health, na określenie, w jaki sposób cytokiny – białka wytwarzane podczas odpowiedzi immunologicznej – regulują stany zapalne i wchodzą w interakcje z komórki i cząsteczki otaczające guzy.

Dostarczenie cytokin w immunoterapii może sygnalizować odpowiedź immunologiczną, która zabija komórki rakowe, ale wynikający z tego stan zapalny może również tworzyć środowisko, które zachęca komórki do transformacji i wzrostu guzów. Zebranie szczegółowych informacji na temat działania cytokin w niektórych typach raka może pomóc w poruszaniu się po złożonych szlakach wykorzystywanych przez nowotwory do unikania leczenia i zwiększania skuteczności strategii, takich jak immunoterapia.

„Chociaż immunoterapie stają się coraz bardziej powszechne i mają ogromny potencjał, działają tylko u niewielkiej części pacjentów” – mówi dr Thomas Hamilton. „Nie do końca rozumiemy, dlaczego działają one tylko u 20-30% pacjentów z określonym typem nowotworu, podczas gdy pozostałe 70% nie odpowiada. Myślę, że te różnice znajdują odzwierciedlenie w złożoności tych badań”.

Fundusze NIH wspierają kolejny krok w trwającym od dziesięcioleci programie badawczym w Instytucie Badawczym Lerner, którego celem jest przeprowadzenie przełomowych badań nad cytokinami, odpowiedzią immunologiczną i stanami zapalnymi.

Głównymi badaczami programu badawczego są wieloletni współpracownicy, w tym dr Hamilton, dr George Stark z Zakładu Biologii Nowotworów Instytutu Badawczego Lernera; oraz dr Mark Jackson, wydział patologii na Uniwersytecie Case Western Reserve i zastępca dyrektora ds. edukacji i szkoleń w Case Comprehensive Cancer Center.

Naukowcy badają wpływ cytokiny na określone nowotwory. Dr.. Stark i Hamilton badają raka płuc, podczas gdy projekt dr Jacksona skupia się na potrójnie ujemnym raku piersi. Dr Stark mówi, że rozróżnienie między różnymi typami raka jest niezbędne, ponieważ leczenie, które działa na jeden typ, może nie być skuteczne w przypadku innego.

READ  Kobiety w ciąży z cukrzycą ciążową zagrożone chorobami układu krążenia | Zdrowie

„Pierwotnie kraby były klasyfikowane głównie według organu, w którym się pojawiły” – mówi. „Dzięki analizom molekularnym dostrzegamy teraz, że istnieje wiele różnych podtypów każdego nowotworu. Możemy ulepszyć leczenie każdego nowotworu indywidualnie, ponieważ mamy znacznie lepsze zrozumienie przyczyn leżących u jego podstaw”.

Wyniki programu mogą przełożyć się bezpośrednio na opiekę nad pacjentem, wspierając podejście Cleveland Clinic do zindywidualizowanych, najnowocześniejszych metod leczenia raka. „Określenie potencjalnych okien dla leczenia – określonych cytokin, czasów, stężeń – wszystkie te rzeczy mogą umożliwić nam stwierdzenie, że antagonizowanie określonego środka lub podanie konkretnego leczenia w określonym czasie może być korzystne” – mówi dr Hamilton.