Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozpakowywanie łuszczycy: Światowy Dzień Łuszczycy 2022

SztokholmA 29 października 2022 /PRNewswire/ – Światowy Dzień Łuszczycy jest 29 październikaDziesiąty. Każdego roku globalna społeczność zajmująca się łuszczycą jednoczy się, aby pracować nad podnoszeniem świadomości na temat łuszczycy. W tym roku tematem przewodnim jest zdrowie psychiczne.

Światowy Dzień Łuszczycy w Błędnym Cyklu 2022
Światowy Dzień Łuszczycy w Błędnym Cyklu 2022

U 1 na 10 osób z łuszczycą rozpoznaje się depresję kliniczną.[1] Aż 48% cierpi na niepokój.[2] Wpływ psychologiczny jest coraz częściej uznawany za ważną część życia z tą chorobą.

W rzeczywistości istnieje wiele dobrych powodów, dla których łuszczyca może powodować depresję i lęk. Osoby z tą widoczną chorobą przewlekłą często zmagają się z piętnem i piętnem. Objawy można uznać za brzydkie, a wielu błędnie zakłada, że ​​choroba jest zaraźliwa. Ból i dyskomfort to kolejna codzienna walka o osoby ze swędzącą skórą lub zapaleniem stawów. Dodatkowe wydatki na zdrowie wraz z niższymi zarobkami z powodu niepełnosprawności i dyskryminacji zwiększają stres finansowy. Nieoczekiwane rozbłyski utrzymują jednostki w ciągłej gotowości. Z tych wszystkich powodów i nie tylko, 81% twierdzi, że łuszczyca negatywnie wpływa na relacje, intymność i ostatecznie szczęście.[3]

Jednak czynniki zewnętrzne nie są jedyną przyczyną depresji i lęku związanego z łuszczycą. W rzeczywistości to samo zapalenie, które powoduje łuszczycę, może również prowadzić do wewnętrznej depresji i lęku. To dlatego ludzie z łuszczycą często zgłaszają, że tkwią w błędnym kole. Łuszczyca powoduje depresję i niepokój. Z kolei lęk i depresja zaostrzają łuszczycę.

W Światowym Dniu Łuszczycy 2022 Międzynarodowa Liga Przeciw Łuszczycy, globalna organizacja przeciw łuszczycy, jednoczy się, aby pracować nad poprawą zdrowia psychicznego wszystkich osób z tą chorobą.

Frieda Niebezpieczeństwo JohnsonD., Dyrektor Wykonawczy IFPA, „Kiedy dermatolodzy i reumatolodzy zdają sobie sprawę, że cierpienie ich pacjenta sięga głębiej niż objawy fizyczne, muszą mieć możliwość udzielenia pomocy. W niektórych przypadkach może to oznaczać aktualizację przebiegu leczenia. Wiemy, że odpowiednie leczenie zmniejsza stan zapalny i poprawia wpływ psychiczny, jak i fizyczny.

READ  NASA naprawia Kosmiczny Teleskop Hubble'a z zapasowym zasilaczem, komputerem z ładunkiem • The Record

Dołącz do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Żywności (IFPA), aby dzielić się wiadomościami na temat zdrowia psychicznego i łuszczycy. wizyta łuszczyca Zaangażować się.

[1] Dowlatshahi, EA, Wakkee, M., Arends, LR i Nijsten, T. Częstość występowania i prawdopodobieństwo wystąpienia objawów depresyjnych oraz depresji klinicznej u pacjentów z łuszczycą: przegląd systematyczny i metaanaliza. Journal of Investigative Dermatology 134, 1542-1551 (2014).

[2] Fleming, B. i in. Częstość występowania lęku u pacjentów z łuszczycą: przegląd systematyczny badań obserwacyjnych i badań klinicznych. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology tom. 31798-807 (2017).

[3] IFPA | Łuszczyca i nie tylko: Globalne badanie łuszczycy. https://ifpa-pso.com/projects/psoriasis-and-beyond.