Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koń Rhode Island pozytywny na końską grypę

Stanowy lekarz weterynarii potwierdził, że jeden koń miał końską grypę w hrabstwie Providence na Rhode Island. Ujawniono kolejnego konia. Oba konie są przetrzymywane w rządowej kwarantannie.

EDCC Health Watch to program marketingu sieciowego koni, który wykorzystuje informacje z Centrum Komunikacji Chorób Koni (EDCC) do tworzenia i publikowania zweryfikowanych raportów dotyczących chorób koni. The EDCC jest niezależną organizacją non-profit wspieraną przez darowizny branżowe, aby zapewnić otwarty dostęp do informacji o chorobach zakaźnych.

O końskiej grypie

końska grypa Jest to wysoce zaraźliwa choroba układu oddechowego, która atakuje konie, kucyki i inne koniowate, takie jak osły, muły i zebry. Wirus, który go powoduje, rozprzestrzenia się przez ślinę i wydzieliny dróg oddechowych zakażonych koni. Konie są zwykle odsłonięte przez kontakt konia z koniem. Przenoszenie aerozolu z kaszlu i kichania. oraz kontakt z skażonymi rękami, butami lub odzieżą, skażonymi wiadrami lub innym sprzętem.

Kliniczne objawy zakażenia końską grypą mogą obejmować wysoką gorączkę (do 106°F); suchy kaszel. depresja; słabość; Anoreksja. surowicze (wodniste) wydzieliny z nosa; Nieco powiększone węzły chłonne. Zastanów się nad monitorowaniem stanu zdrowia konia na pokazach poprzez codzienne mierzenie jego temperatury, co może pomóc wcześnie wykryć oznaki infekcji i podjąć odpowiednie kroki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Szczepienia to ważny i niedrogi sposób na ochronę konia. Amerykański zespół jeździecki wymaga dowodu, że konie otrzymały szczepienie przeciwko grypie koni w ciągu sześciu miesięcy przed wzięciem udziału w zawodach lub imprezach sankcjonowanych przez organizację. Twój weterynarz może pomóc Ci określić, z jakich innych szczepień Twój koń może skorzystać.

Oprócz szczepień, przestrzeganie ścisłych protokołów bezpieczeństwa biologicznego może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji i choroby konia. Środki te obejmują kwarantannę nowo przybyłych koni w stodołach, dezynfekcję wiader i sprzętu oraz zapobieganie kontaktowi nos-nos między końmi.

READ  Nie musisz cierpieć na zimowe oczy
Dostarczony przez Boehringer Ingelheim, Sztuka Konia