Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chmura jest możliwa, ponieważ NIWA pracuje nad nowym superkomputerem

Chmura jest możliwa, ponieważ NIWA pracuje nad nowym superkomputerem

Źródło: Dave Allen Niwa

Narodowy Instytut Badań Wody i Atmosfery (NIWA) poszukuje nowego superkomputera, ale jest również otwarty na rozwiązania w chmurze publicznej.

Zadania obejmują cztery codzienne produkcyjne prognozy pogody, testowanie modeli, przyszły rozwój modeli i potencjalne dodatkowe częstotliwości tworzenia prognoz.

Poprzednie generacje superkomputerów zostały zainstalowane w NIWA w latach 1999, 2010 i 2017, kiedy istniejące maszyny Cray zostały zakupione przez Crown Research Institute w ramach sześcioletniej umowy o wartości 31,7 mln dolarów.

System ten obsługuje obecnie aplikację Unified Model Forecast brytyjskiego Met Office i zawiera ponad 15 petabajtów zarchiwizowanej pamięci taśmowej.

„NIWA ma utalentowaną, ale niewielką grupę pracowników zajmujących się komputerami o dużej wydajności” – czytamy w przetargu ogłoszonym 1 września. „Zatem w tym procesie zamówień skupiono się na znalezieniu rozwiązań, które stworzą wydajne i bezproblemowe środowisko operacyjne, które umożliwi pracownikom naukowym wykonywanie zadań HPC”.

READ  Wreszcie Rotom Phone otrzymał drugi aparat