Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft przyznaje, że jest błąd w aktualizacji systemu Windows 11. Ekran trybu awaryjnego miga przez pomyłkę

Tryb awaryjny wydaje się być najbardziej preferowanym narzędziem do rozwiązywania potencjalnych problemów ze sprzętem i sterownikami, ale zbiorcza aktualizacja dla systemu Windows 11 przypadkowo uniemożliwiła korzystanie z tej funkcji, a Microsoft w końcu przyznał się do zgłoszeń w mediach społecznościowych oraz w Centrum opinii.

Dla tych, którzy nie są świadomi, tryb awaryjny systemu Windows wyłącza wiele sterowników i plików i jest zasadniczo utwardzoną wersją systemu Windows, która ułatwia rozwiązywanie problemów z systemem operacyjnym. Tryb awaryjny nadal zawiera funkcjonalny eksplorator plików, menu startowe i pasek zadań.

Ale, Windows 11 KB5012643 (Opcjonalna aktualizacja z godnymi uwagi ulepszeniami i poprawkami) Zepsułem tryb awaryjny i wprowadziłem błąd, który powoduje migotanie ekranu podczas uruchamiania w trybie awaryjnym, co czyni go niestabilnym. Według doniesień tryb awaryjny systemu Windows 11 błysnął, gdy użytkownicy otworzyli Eksplorator plików, menu Start, pasek zadań i inne ekrany.

Problem został wykryty natychmiast po wydaniu aktualizacji zbiorczej, a użytkownicy oznaczyli go w Centrum opinii. Użytkownicy na Twitterze również zauważyli ten problem, a Microsoft wprowadza teraz aktualizację awaryjną, aby naprawić wyłączony tryb awaryjny.

Jeśli to dotyczy, zobaczysz również dziennik w dzienniku zdarzeń systemu Windows. W sekcji „Winlogon” pojawi się błąd „Powłoka niespodziewanie się zatrzymała, a plik explorer.exe został ponownie uruchomiony”.

w dokument pomocniczyKiedy zaczynasz korzystać z opcji trybu awaryjnego offline, Microsoft mówi, że tryb awaryjny nie działa. Chociaż firma wydała awaryjną aktualizację po stronie serwera, jeśli tryb awaryjny nadal nie działa, należy spróbować uruchomić go z włączoną obsługą sieci.

Teoretycznie zwrócenie kodu błędu i automatyczne wdrożenie poprawki na urządzeniach konsumenckich może zająć do 24 godzin. Jeśli usługa Windows Update jest zarządzana przy użyciu odpowiedniego edytora zasad grupy przedsiębiorstwa, można skonfigurować następujące zasady specjalne:

  • Otwórz Edytor zasad grupy > Zasady komputera lokalnego lub Zasady domeny.
  • Przejdź do Szablonów administracyjnych i znajdź Zasady grupy KIR, a następnie wybierz wersję systemu Windows, której chcesz użyć.
  • Ustaw go na „Wyłączone”.
  • Uruchom ponownie urządzenie, którego dotyczy problem.
READ  Fizycy podnoszą szklaną nanosferę, wpychając ją w obszar mechaniki kwantowej

Narzędzie do zrzutów ekranu firmy Microsoft ulega awarii w systemie Windows 10

Oprócz systemu Windows 11 firma Microsoft potwierdziła również, że istnieje problem z systemem Windows 10.

Na początku tego miesiąca Microsoft zaktualizował plik Dokumentów potwierdzających Aby potwierdzić błąd krytyczny, w którym narzędzie do zrzutów ekranu „Snip & Sketch” nie działa w systemie Windows 10.

Microsoft twierdzi, że otrzymał raporty, że aplikacja Snip & Sketch może nie wykonać zrzutu ekranu. W rzeczywistości nie otworzy się nawet przy użyciu skrótu klawiaturowego (klawisz Windows + shift + S).

Microsoft bada raporty i więcej szczegółów zostanie podanych w przyszłości, ale firma nie jest obecnie świadoma żadnego obejścia tego problemu.