Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny zgłaszają 34 nowe przypadki COVID-19 wśród personelu związanego z igrzyskami olimpijskimi

Członkowie zespołu medycznego czekają na torze podczas zaplanowanej sesji łyżwiarstwa szybkiego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, niedziela, styczeń. 30, 2022, w Pekinie.Brynn Anderson/The Associated Press

Komitet organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie poinformował w niedzielę, że 34 nowe infekcje COVID-19 zostały wykryte wśród personelu związanego z olimpiadą, w tym również z Polski, która ma nadzieję na medal w short tracku, Natalii Maliszewskiej.

Spośród nich 13 było sportowcami lub przedstawicielami zespołu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu po przybyciu na lotnisko w sobotę.

Spośród wszystkich infekcji 23 znalazło się wśród nowo przybyłych na lotnisko, a 11 to osoby już w „zamkniętej pętli”, która oddziela personel imprezy od społeczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się infekcji.

Pętla umożliwia uczestnikom Igrzysk swobodne poruszanie się między miejscami noclegowymi a obiektami olimpijskimi oficjalnym transportem, ale nie wolno im swobodnie poruszać się po mieście. Wszyscy interesariusze Igrzysk, w tym media i personel, są również codziennie testowani.

Maliszewska jest ósmym polskim sportowcem, który uzyskał pozytywny wynik testu i znalazł się w izolacji – poinformował w niedzielę PKOl. W odosobnieniu dołącza do zarażonych kolegów łyżwiarzy szybkich Natalii Czerwonki, Magdaleny Czyszczon i Marka Kani.

Z biegami na 500 m, które mają się rozpocząć w sobotę, Maliszewska walczy o rywalizację z czasem. Sportowcy, u których wynik testu jest pozytywny i nie wykazują objawów, zostaną zwolnieni z izolacji tylko wtedy, gdy wykonają dwa negatywne testy w odstępie 24 godzin.

Australia ogłosiła w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 wśród członków swojego zespołu, ale nie powiedziała, czy jest to sportowiec, czy sztab trenerski.

Organizatorzy Igrzysk w Pekinie ostrzegli o większej liczbie przypadków w nadchodzących dniach, ponieważ chińska stolica wprowadza rygorystyczne środki, ograniczając ruch i kontakt każdego uczestnika Igrzysk z lokalną ludnością.

W przeciwieństwie do wielu krajów, które chcą żyć z COVID-19, Chiny odizolowały się z polityką zerowej tolerancji, odwołując prawie wszystkie loty międzynarodowe. Sportowcy olimpijscy i inni muszą lecieć bezpośrednio do miasta lotami czarterowymi.

READ  Indie są niebezpieczne dla Black Caps w finale World Trial Championship

Nasz zespół olimpijski będzie codziennie rano podczas igrzysk pisać biuletyn, który trafi do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się dzisiaj aby dołączyć do nas, aby być na bieżąco z medalami, wydarzeniami i innymi wiadomościami.