Liberato Cacace prowadzi All Whites do finału eliminacji do Mistrzostw Świata w Oceanii

Biali dzielą teraz tylko dwa zwycięstwa od kwalifikacji do Pucharu Świata po tym, jak odpadli z Tahiti i awansowali do finału eliminacji Pucharu Świata w Oceanii.

Lewy obrońca Liberato Cacas strzelił jedynego gola w meczu w 70. minucie, odnosząc proste zwycięstwo 1:0 i zapewniając sobie randkę z Wyspami Salomona w czwartkowym finale.

All Whites całkowicie zdominowali mecz półfinałowy na stadionie Grand Hamad Stadium w Doha w poniedziałek, pokonując Tahiti 16:4 i zdobywając 68 procent posiadania piłki.

Biały obrońca Nico Kirwan rzucił się na boisko, przepychając się o piłkę.

Tom Kirkwood/Photosport

Jednak pomimo wielu okazji, zmarnowali się przed bramką na zaledwie 20 minut przed zwycięstwem Białych, ponieważ strzał Cacasa pokazał różnicę w drugiej połowie.

Obrońca Empoli, który początkowo eksplodował w polu karnym, strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji, zapewniając niezapomniany początek roku po kilku drobnych opóźnieniach Matthew Garbeta w polu karnym.

Przekrzywione dośrodkowanie spadło pod nogi Garbeta, a odwracając się do bramki, był w stanie podać piłkę do Cacasa, aby przebiec i minąć Teffa Timotowaito.

Garbett przegapił jedną z najlepszych okazji All Whites na początku meczu, kiedy nie mógł utrzymać spuszczonej głowy po dośrodkowaniu Cacace.

Strzał głową Billa Tuilumy w drugiej połowie był poza linią mety, a strzały Makwata i Joe Bella z krawędzi pola karnego obronił Timotowaito.

Chociaż wyniki były bardziej wyrównane niż oczekiwano, Tahiti nigdy nie wyglądało na bramkę i wystarczyła jedna bramka, aby zapewnić sobie przejście do czwartkowego finału przeciwko Wyspom Salomona.

READ  Napływają kondolencje po tym, jak dziennikarka zasłabła i zmarła podczas Australian Open

Stefan Marinovic był widzem w bramce All Whites, musiał obronić tylko raz, a to była łatwa bramka.

Callum Makwat ustawia dośrodkowanie po przejściu za obronę Tahiti.

Trener All White Danny Hay dokonał dziewięciu zmian w drużynie, która pokonała Nową Kaledonię i znalazła się w czołówce grupy B.

Cacace, Tuiloma, Bell i Marinovic zadebiutowali po przybyciu w połowie turnieju w najsilniejszym dostępnym składzie.

Marko Stamenek odpadł z gry po kontuzji ścięgna podkolanowego.

wielka chwila

Białe zajęło 70 minut, aby przebić się, ale zdobyli gola, którego potrzebowali, gdy Kacas odbił się od piłki i trafił w siatkę z bliskiej odległości.

Gdzie wygrała gra?

All Whites zachowali spokój pomimo surowego traktowania ze strony Tahiti, a ich cierpliwość została w końcu nagrodzona, gdy Cacas pojawił się ze zwycięzcą meczu.

gracz dnia

Środkowy obrońca Bill Tuiluma wykonał potężny ruch na obu końcach boiska. Był częścią jednostki defensywnej, która była ograniczona do Tahiti tylko jednym strzałem na bramkę i miał potężną główkę, która zeszła z linii w drugiej połowie.

Wielkie zdjęcie

Biali grają teraz na Wyspach Salomona w finale o 6 rano w czwartek, po pokonaniu Papui Nowej Gwinei 3:2 w drugim półfinale w poniedziałek. Zwycięzca klasyfikacji generalnej awansuje do playoffów Intercontinental przeciwko czwartej drużynie z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w czerwcu.