Cesc oskarża Polskę o zwycięstwo

Podczas gdy Reynars Francis podzielił się zgłoszeniem swojego zespołu z oponami MRF Škoda Fabia RS Rally2, Cesc ukończył sobotni pierwszy etap z 8,2-sekundową przewagą nad Padonem.

Chociaż Sesks początkowo wydawał się być w defensywie, gdy rywale BRC Racing Team wygrali niedzielny test otwierający, aby zmniejszyć różnicę do 7,4 sekundy, nie minęło dużo czasu, zanim 23-letni Łotysz pobiegł sprintem do zwycięstwa nad Paddonem o 39,6 sekundy.

„To naprawdę wyjątkowe uczucie, robienie tego w domu to jedna historia przed własną publicznością, ale robienie tego tutaj w Polsce jest zupełnie inne, pokazuje samochód, zespół, opony, że wszyscy jesteśmy gotowi do walki” powiedział Cesc, który awansował na drugie miejsce w tymczasowej klasyfikacji, 37 punktów za Paddonem, który awansował wcześniej. „Wspaniale jest jeździć dla tak dobrego zespołu z tak dobrym samochodem. To przyjemność móc występować na tak wysokim poziomie, to naprawdę dobre. Każdy chce złożyć oświadczenie, ale w naszych umysłach chcemy spuśćmy głowy i po prostu wykonujmy swoją pracę”.

Problemy z oponami utrudniały Haydenowi Paddonowi w niedzielę, ale Nowozelandczyk utrzymał drugie miejsce

Szybka próba Paddona w SS9 miała swoją cenę, ponieważ ukończył etap z uszkodzoną przednią oponą, co miałoby duży wpływ na wynik Bitwy o Zwycięstwo. Z tylko jednym Pirelli na pokładzie Hyundaia i20 N Rally2, Paddon musiał podjąć trudną decyzję.

„Ema naciskała tak, jak my, ale potem ryzykujesz kolejną przebitkę i kończysz karierę” – powiedział. „Kiedy myślisz o mistrzostwach i oferowanych punktach, chodzi o grę w inteligentną grę i taką decyzję musimy podjąć”.

READ  Zapowiedź półfinału: Kto zagra w finale Polska-Estonia? - FIBA ​​​​2023 Przedolimpijski Turniej Kwalifikacyjny Polska - Estonia 2023

ORLEN 79. Rajd Polski 2023: Najważniejsze wydarzenia Dzień 3

Po ustanowieniu serii najlepszych z trzech etapów, wyposażony w Michelin Mikko Marczyk ukończył podium w rundzie domowej ERC po wygraniu imprezy w zeszłym roku.

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ być może nasze tempo było lepsze niż w zeszłym roku, kiedy wygraliśmy rajd” – powiedział kierowca Škody Fabia RS Rally2. „Gdyby ktoś przed wyścigiem powiedział mi, że finiszuję pomiędzy Haydenem Paddonem a Madsem Østbergiem, z całą pewnością powiedziałbym, że jest idealnie. Najlepsza osoba do wygrania rajdu.”

Josh McErlean (Hyundai i20 N Rally2) rozpoczął niedzielną akcję z 1,5-sekundową przewagą nad Madsem Østbergiem w walce o czwarte miejsce, tylko szybki obrót 1,6 km od OS13 zaczął spadać na siódme miejsce, marna nagroda po dobrych wynikach od kierowcy Motorsport Ireland Rally Academy. Østberg wygrał Power Stage w drodze na czwarte miejsce w zespole dealerów opon MRF Citroën C3 Rally2.

Mistrz gospodarzy Mikko Marczyk rozbił podium

Nocne zmiany ustawień mające na celu uniemożliwienie Mikko Heikkili „walki z samochodem” zmieniły perspektywy mistrza Finlandii, który awansował z ósmego miejsca na początku dnia na piąte w klasyfikacji generalnej za kierownicą wyposażonej w Michelin Škody Fabia Rally2 Evo.

Matteo Franceschi ukończył pierwszą szóstkę po tym, jak jego ostrożne podejście do niedzielnych popołudniowych odcinków specjalnych opłaciło się młodemu francuskiemu kierowcy, który świętował swoje 24. urodziny, zdobywając punkty za pierwszy etap, zajmując czwarte miejsce w Fabia Rally2 Evo.

Simone Tempestini zajął ósme miejsce za McErlane, podczas gdy Eric Case zajął dziewiąte miejsce, aby zwiększyć pewność siebie, a za nim uplasował się mistrz Europy Evren Larina.

READ  Mateusz Żukowski opuszcza Rangers i wraca do Polski

Philippe Marich zdobył swoje punkty ERC po raz drugi z rzędu w 11. miejscu po stracie ponad 40 sekund toczenia w sobotę rano. Dennis Radström zajął 12. miejsce w swoim pierwszym wyścigu ERC na pokładzie samochodu Rally2, a jego kolega z zespołu GN Motorsport, Pontus Tidemand, zajął 13. miejsce po obrocie i rewersie na OS14. Grzegorz Grzyb był następny na 14. miejscu, tuż za nim uplasował się Simone Campedelli, który odbił się od zjazdu na pole na OS14. Mistrz Wielkiej Brytanii Ossian Price w swoim debiucie w ERC zajął 16. miejsce.

Andrea Mabellini biegł ósmy, kiedy zjechał z drogi na bele siana na swoim SS13 i przewrócił się. W końcu wrócił na drogę, ale wkrótce potem przeszedł na emeryturę. Włoch nigdy wcześniej nie jeździł po szybkich szutrowych odcinkach samochodem Rally2, co utrudniało późny zjazd.

Trzyetapowa runda ERC szybkich szutrowych wyścigów będzie kontynuowana w przyszłym miesiącu, kiedy Tet Rally Liepāja będzie gospodarzem czwartej rundy sezonu ERC w dniach 16-18 czerwca.

Marsh rusza na SS4:ERC Orlen 79. Rajd Polski 2023