Central Pulse ma passę porażek dzięki imponującemu zwycięstwu nad Northern Stars w ANZ Premiership

Amelia Walmsley strzeliła najwięcej goli Pulse przeciwko gwiazdom (ZDJĘCIE PLIKU).

Marty Melville/Photosport

W Pulman Arena, Oakland: Central Pulse 58 (Amelia Walmsley 44/52, Tiana Mituaro 13/13, Joyce Mvula 1/1) Gwiazdy Północy 44 (Maya Wilson 33/35, Amrangi Mallisala 8/10, Jamie Hume 3/3). 1h: 15-12; HT: 31-19; 3Q:45-31.

Central Pulse przerwał serię czterech porażek, pokonując North Stars 58-44 w Auckland w kolejnej powtórce zeszłorocznego finału ANZ Premiership.

Stars wygrali 59-51 w swoim poprzednim spotkaniu zaledwie w zeszłym miesiącu w Auckland, ale obrońcy tytułu zebrali się, by odnieść imponujące zwycięstwo w sobotnią noc, które przypomni konkurencji o ich klasę.

Seria porażek Pulse umieściła ich na niewłaściwym końcu tabeli, na piątym miejscu, ale będą patrzeć w górę po rozpoczęciu siódmej rundy w doskonały sposób.

Stars starali się dać Silver Verne Maya Wilson wiele okazji do zdobycia bramki, ponieważ obrona Pulse i rozgrywający dominowali w długich okresach wyczerpującej fizycznej konfrontacji.

Seria Pulse w pierwszych minutach dała im siedmiobramkową przewagę, zanim Stars zakończyli dobrą passę w pierwszej kwarcie.

Ale ten początek dał Pulse użyteczną przewagę, która znacznie się poprawiła w dominującej drugiej kwarcie, gdy Gwiazdy spędziły prawie cztery minuty bez zdobycia bramki.

Przeważnie atakowali w trzeciej i czwartej kwarcie, kiedy przewaga Pulsu była zbyt duża, by szaleńcze Gwiazdy mogły gonić.

Najlepsi na boisku

Whitney Souness zrobił dużą różnicę dla gości na skrzydle, a Amelia Walmsley strzeliła 44 gole.

READ  Sporty motorowe: Liam Lawson jeszcze nie wie, czy przybycie Daniela Ricciardo do Red Bulla zmieni rolę Formuły 1 w oczekiwaniu na japońską kampanię

Wielka chwila

Ograniczenie Stars do zaledwie siedmiu bramek w drugiej kwarcie, którą Pulse wygrało 16-7, dało gościom 12-bramkową przewagę do przerwy.

Ocena meczu: 7/10

Szacunkowa rywalizacja między dwoma zespołami o jakości i wyniku zaburza formę książkową.

Wielkie zdjęcie

Gwiazdy, które przed siódmą rundą zajęły drugie miejsce, przegrały drugi mecz po pięciu zwycięstwach i skierowały się na południe, aby zagrać Waikato Bay of Plenty Magic w Hamilton w poniedziałek.

The Pulse, po poprawieniu swojego rekordu do 3-4, powrócą do Oakland w najbliższą sobotę, aby zmierzyć się z Northern Mystics.